آخرین اخبار کرونا در زنجان(۱) / مورد ابتلا به کرونا در زنجان نداریم / انجام آزمایش تشخیص کرونا در زنجان / فوت مادر باردار شایعه بود + عکس و فیلم

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=13812

مورد تایید شده از کرونا در استان زنجان ثبت نشده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت : هیچ مورد مشکوک به کرونا در زنجان نداریم.

دکتر پرویز قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه هیچ مورد مشکوک به کرونای جدید در زنجان نداریم  گفت: مردم به شایعات توجه نکرده و اخبار صحیح را فقط از طریق رسانه‌های ملی و رسمی پیگیری نمایند.

قزلباش افزود: افراد به محض مشاهده  علائم بیماری که شبیه به بیماری سرما خوردگی و آنفلونزاست در وهله اول به پزشک عمومی و مراکز درمانی  مراجعه کنند و بیماران برای مراجعه به بیمارستان‌ها مراجعه نکنند چرا که در بیمارستان‌ها به موراد خاص و حاد رسیدگی می‌شود.

بیشتر بخوانید:

بیمارستان‌های زنجان آماده پذیرش بیماران مشکوک به کرونا ویروس (۴ اسفند)

بر اساس اعلام متولیان امر در دانشگاه علوم پزشکی بیمارستان‌های دانشگاهی این استان آماده پذیرش و بستری بیماران مشکوک و مبتلایان به بیماری کرونا ویروس جدید بوده و در این خصوص تمامی تدابیر اندیشیده شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا  افزود: بر این اساس بیمارستان ولی عصر(عج) شهر زنجان با ۴۰۰ تخت برای بستری مبتلایان به بیماری کرونا ویروس در نظر گرفته شده است و بخش های مختلف آن به تدریج تخلیه و برای این کار درنظر گرفته شده است.

دکتر علیرضا آرمانی کیان افزود: طبق تمهیدات اتخاذ شده بیماران بستری شده در بیمارستان ولی عصر(ع) که از آسیب پذیری بیشتری در ارتباط با انتقال بیماری برخوردار هستند به بخش هایی با ایمنی بیشتری ارجاع داده شده اند، تا مشکلی ایجاد نشود.

وی با  بیان اینکه بیمارستان امدادی ابهر نیز برای پذیرش و بستری بیماران این شهر و همچنین خرمدره در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: بیمارستان ایثار ایجرود نیز به این مهم اختصاص یافته است و علاوه بر آن بیماران مشکوک در ماهنشان و خدابنده نیز به این بیمارستان منتقل و تحت نظر قرار می گیرند.

این مسؤول ادامه داد: بیمارستان ولی عصر (عج) شهر زنجان نیز با برخورداری از امکانات و داشتن تخت های آی سی یو و سی سی یو، پزشک و متخصصان عفونی آموزش دیده آماده ارائه خدمات به بیماران مبتلا به کرونا ویروس جدید بوده و در این ارتباط تلاش می شود  اقدامات طبق دستورالعمل ها انجام گیرد.

وی اضافه کرد: بر این مبنا به پزشکان مستقر در درمانگاه ها و مطب ها نیز اعلام شده، طبق نمودار به علائم و نشانه های بیماری کرونا ویروس توجه جدی داشته باشند که در مرحله اول و برای بررسی بیشتر درمان سرپایی به درمانگاه شماره هشت شهر زنجان واقع در منطقه امجدیه این شهر ارجاع و درصورت نیاز به بررسی بیشتر و تشدید علائم به بیمارستان ولی عصر(عج) ارجاع داده می شوند.

تعطیلی همه مدارس استان زنجان بدلیل کرونا (۴ اسفند)

بنابر مصوبه شورای تامین استان زنجان و در راستای پیشگیری از بیماری حاد تنفسی کرونا ویروس، همه مدارس استان زنجان (مناطق و نواحی ١۴ گانه) از روز یکشنبه ۴ اسفند تا چهارشنبه ٧ اسفندماه ۱۳۹۸ در همه مقاطع صبح و عصر تعطیل اعلام شد.

گفتنی است، مدارس استان زنجان روزهای شنبه و یکشنبه نیز از سوی نهادهای مسوول تعطیل اعلا شده بودند.

دانشگاه‌های استان زنجان تعطیل شد (۴ اسفند)

همچنین بنابر مصوبه شورای تامین استان زنجان و در راستای پیشگیری از بیماری حاد تنفسی کرونا ویروس، کلاس‌های درس همه دانشجویان دانشگاه‌های استان تعطیل اعلام شد.

بر این اساس دانشگاه‌های آزاد، علمی کاربردی، پیام نور، تحصیلات تکمیلی، علوم پزشکی استان زنجان از روز دوشنبه ۵ اسفند تا پایان روز جمعه ۹ اسفند ماه ۱۳۹۸ تعطیل اعلام شده است.

گفتنی است، بخش‌های اداری و سازمانی واحدها طی مدت زمان ذکر شده دایر است.

تعطیلی همه مدهای کودک و مراکز بهزیستی (۴ اسفند)

همچنین همه مهدهای کودک و مراکز روزانه توانبخشی، آموزشی، حرفه آموزی و کارگاه‌های حمایتی و تولیدی زیر پوشش بهزیستی استان زنجان نیز تا پایان هفته جاری تعطیل خواهد بود.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان در این زمینه اظهار کرد: براساس مصوبه  شورای تامین استان زنجان و به منظور اتخاذ تمهیدات لازم برای حفظ سلامتی جامعه هدف و پیشگیری از شیوع بیماری‌های تنفسی، همه مهدهای کودک شهری و روستایی از روز دوشنبه ۵ اسفندماه سال‌جاری تا پایان هفته  تعطیل اعلام می‌شود.

علی محمدی افزود: این تعطیلی همچنین همه مراکز روزانه توانبخشی، آموزشی، حرفه آموزی و کارگاه‌های حمایتی و تولیدی زیر پوشش بهزیستی را نیر شامل می‌شود.

اماکن و سالن‌های ورزشی زنجان تعطیل شد (۴ اسفند)

معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: کلیه اماکن و سالن‌های ورزشی استان اعم از خصوصی و دولتی به منظور پیشگیری و مراقبت در برابر بیماری کرونا ویروس، تا اطلاع ثانوی تعطیل اعلام شد.

 در جلسه زیستی پدافند غیرعامل که بعداز ظهر یکشنبه /چهارم بهمن ماه/ با حضور مسوؤلان ذیربط در استانداری زنجان و به منظور پیشگیری از شیوع کرونا ویروس تشکیل شد برابر مصوبه و بخشنامه ابلاغی، تمامی اماکن و سالن‌های ورزشی، تعطیل خواهد بود.

محمدعلی حمزه پور افزود: این دستورالعمل لازم الاجرا بوده و در صورت بی توجهی مطابق با قانون و مقررات با مجموعه‌های ورزشی متخلف برخورد خواهد شد.

مراسم روز مهندس در زنجان لغو شد (۵ اسفند)

رییس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان گفت: با توجه به افزایش احتمال انتشار و همه‌گیری ویروس کرونا در مکان‌های بسته و با توصیه مسؤولان استانی مبنی بر برگزار نکردن همایش‌ها و تجمع‌ها، مراسم گرامیداشت روز مهندس این سازمان لغو شد.

اردوهای راهیان نورز استان زنجان لغو شد (۵ اسفند)

استاندار زنجان در ستاد راهیان نور استان با بیان اینکه در مقطع کنونی به دلیل ممانعت از گسترش ویروس کرونا، اعزام کاروان های راهیان نور لغو شده است، گفت: با این وجود در استان همه آمادگی ها باید وجود داشته باشد تا پس از رفع محدودیت ها و با فراهم شدن شرایط، اعزام کاروان ها انجام پذیرد.

لغو کلیه رقایت های ورزشی / برگزاری پنج رویداد ورزشی در زنجان لغو شد (۵ اسفند)

معاون ورزشی اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان از لغو رقابت‌های ورزشی تا اطلاع ثانوی خبر داد.

محمد حمزه‌پور صبح امروز (۵ اسفندماه) در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در راستای جلوگیری از شیوع بیماری کروناویروس، رقابت‌های ورزشی در استان تا اطلاع ثانوی لغو شد، گفت: این تصمیم در راستای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا گرفته شده و بی‌تردید سلامتی ورزشکاران در اولویت قرار دارد.

وی با بیان اینکه در همین راستا پنج رویداد ورزشی در استان لغو شده است، افزود: رقابت‌های سنگ‌نوردی قهرمانی کشور در زنجان، مسابقات لیگ برتر در رده‌های سنی مختلف، رقابت‌های فوتبال نونهالان قهرمانی شمال‌غرب کشور و نیز مسابقات اسکی جزو رقابت‌هایی است که لغو و به زمان دیگری موکول شده است.

این مسئول با یادآوری اینکه مدت زمان تعیین شده برای تعطیلی رقابت‌های ورزشی ۱۰ روز تعیین شده است، تصریح کرد: علاوه بر رقابت‌های یاد شده، قرار بود طی روزهای ۱۶ تا ۲۱ و ۱۸ تا ۲۳ اسفندماه امسال میزبان مسابقات فوتبال دسته یک بانوان و نیز هاکی مردان باشیم که این رقابت‌ها نیز لغو و به زمان دیگری موکول شده است.

کرونا را شکست میدهیم
کرونا را شکست میدهیم

کرونا زمان برگزاری همایش ملی علوم جغرافیایی در زنجان را تغییر داد (۵ اسفند)

زمان برگزاری دومین همایش ملی اندیشه‌ها و فناوری‌های نوین در علوم جغرافیایی که قرار بود هفتم اسفند جاری در دانشگاه زنجان برگزار شود، به اردیبهشت سال آینده موکول شد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه زنجان روز یکشنبه در این باره گفت: بر اساس تصمیم شورای راهبردی همایش، حسب توصیه های اکید مراکز بهداشتی و درمانی کشور مبنی بر عدم برگزاری همایش ها و گردهمایی ها به دلیل شیوع بیماری های واگیردار و همچنین شرایط نامساعد جوی در زمان برگزاری همایش، زمان برگزاری دومین همایش ملی اندیشه ها و فناوری های نوین در علوم جغرافیایی به سوم اردیبهشت سال آینده تغییر یافت.

لغو مراسم  اعتکاف زنجان (۵ اسفند)

اطلاعیه ستاد اعتکاف زنجان : ضمن عرض تبریک حماسه بزرگ انتخابات مجلس شورای اسلامی به اطلاع مردم شریف زنجان می رساند، طی ماه ها تلاش، برنامه ریزی و هماهنگی های لازم جهت هر چه باشکوه‌تر برگزار شدن مراسم معنوی اعتکاف ،متاسفانه با شیوع بیماری کرونا و تاکیدات مسئولین وزارت بهداشت به جهت جلوگیری از اجتماعات برای مقابله و پیشگیری و نظر مسئولین امر مصلحت بر این شد که اعتکاف امسال برگزار نشود.

ضمن عرض پوزش از عزیزانی که سالها همراه خادمین خود در ستاد مردمی اعتکاف بودند.امیدواریم بزودی شاهد ریشه کنی این بیماری بوده و همواره اجتماعات و مراسمات معنوی و مردمی در بالاترین سطح و کیفیت برگزار شود.

ستاد مردمی اعتکاف زنجان

طرح جامع استعدادیابی اسکی شمالغرب لغو شد (۵ اسفند)

رییس هیات اسکی استان زنجان، گفت: طرح جامع استعدادیابی اسکی شمالغرب کشور در زنجان لغو شد.

رضا اژدری روز یکشنبه افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا ویروس در کشور، فدراسیون و وزارت ورزش و جوانان، کلیه رویدادهای ورزشی ازجمله طرح جامع استعدادیابی شمالغرب کشور و کلاس مربیگری اسکی آلپاین درجه ۳۹ و ارتقا درجه سه به ۲، تا اطلاع ثانوی برگزار نمی شود.

کشف ۴۵ هزار ماسک تقلبی در زنجان (۶ اسفند)

ناصر فغفوری امروز اظهار کرد: در پی شیوع کرونا عده‌ای اقدام به سوءاستفاده از شرایط موجود کرده‌اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه در پی بازرسی‌های انجام شده یک کارگاه تولید غیراستاندارد ماسک‌های تقلبی و غیربهداشتی در شهرستان زنجان کشف شد، تصریح کرد: در این کارگاه ۴۵ هزار ماسک غیربهداشتی توقیف و کارگاه پلمب شد.

گشت تعزیرات در داروخانه‌ها (۶ اسفند)

مرتضی ممیزی امروز اظهار کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور و سوءاستفاده برخی از افراد از این شرایط، گشت ویژه تعزیرات حکومتی در سطح استان فعال شده است.

ممیزی با تاکید بر تشدید بازرسی‌های مشترک از سوی بازرسان دستگاه‌های نظارتی بیان کرد: نظارت و بازرسی از داروخانه‌ها و واحدهایی که اقلام بهداشتی عرضه می‌کنند به صورت مستمر ادامه دارد.

وی تصریح کرد: همچنین از مردم می‌خواهیم اگر مواردی از گران‌فروشی یا احتکار در زمینه‌ اقلام بهداشتی از جمله ماسک و محلول‌های ضدعفونی مشاهده کردند، از طریق شماره تلفن ۱۲۵ تعزیرات یا ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت اعلام کنند تا سریعا گشت‌های بازرسی به آن موضوع رسیدگی کند.

زنجان، جزو بزرگ‌ترین تولیدکنندگان ماسک در کشور (۶ اسفند)

زنجان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: در مورد ماسک نیز با توجه به اینکه واحدهای تولیدی زنجان، جزو بزرگ‌ترین تولیدکننده ماسک کشور هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان یادآور شد: زنجان در تامین مواد ضدعفونی‌کننده، جزو استان‌های اول کشور است و از روز چهارشنبه تولید الکل ضدعفونی‌کننده در شرکت پدیده شیمی قرن آغاز می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: در مورد ماسک نیز با توجه به اینکه واحدهای تولیدی زنجان، جزو بزرگ‌ترین تولیدکننده ماسک کشور هستند، نباید کمبود وجود داشته باشد. کمبود ماسک یا گران‌فروشی آن، بحث روانی است، در حالی که تولید ماسک در زنجان بسیار ساده است.

اتوبوس‌های برون‌شهری بدون تایید مرکز بهداشت تردد نمی‌کنند (۶ اسفند)

زنجان معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: اتوبوس‌های بین‌شهری بدون تایید مرکز بهداشت تردد نمی‌کنند.

علی مدقالچی اظهار کرد: ضدعفونی پایانه‌های حمل و نقل و وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی پیگیری شده و از روز شنبه (۳ اسفند) تا اطلاع ثانوی اتوبوس‌های مسیر رفت و برگشت قم را به دلیل شیوع بیماری کروناویروس غیرفعال کردیم. در همین راستا سرویس‌دهی به استان‌های خراسان‌ رضوی و گیلان کاهش یافته است.

وی ادامه داد: اکیپ‌های بهداشتی از روز گذشته در پایانه‌های حمل و نقل مسافری مستقر شدند و کار ضدعفونی اتوبوس‌ها را آغاز کردند و هیچ اتوبوسی بدون تایید مرکز بهداشت حرکت نمی‌کند.

معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان یادآور شد: اکیپ‌های بهداشتی با همکاری شهرداری کل ساختمان پایانه‌ها و بخش‌های مختلف آن را نیز ضدعفونی می‌کنند و این اقدامات برای پایانه مسافری ابهر نیز آغاز شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: به مراکز باربری نیز بخشنامه ابلاغ شده تا مراکز تجمع بار را فعلا غیرفعال کنند و بخش‌های مختلف آن را ضدعفونی کنند تا مشکلی برای هم‌وطنان پیش نیاید.

تشدید نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی بین‌راهی در زنجان (۶ اسفند)

رئیس مرکز بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به شیوع بیماری‌های خاص در کشور گفت: تشدید نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی بین‌راهی زنجان در دستور کار قرار دارد.

عرضه قلیان در زنجان ممنوع شد (۶ اسفند)

رئیس اتحادیه هتل و رستوران‌داران زنجان با اشاره به اینکه عرضه قلیان در زنجان ممنوع شده است، گفت: هنوز تصمیمی راجع به تالارهای عروسی گرفته نشده است.

رئیس اتحادیه هتل و رستوران‌داران زنجان با بیان اینکه عرضه قلیان تا اطلاع ثانوی ممنوع شده است، تصریح کرد: در صورتی که قهوه‌خانه‌ای نسبت به عرضه قلیان اقدام کند، اماکن و سایر مراکز بهداشتی و نظارتی با آنها برخورد خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه پیش از این ۳۰ مرکز اقدام به عرضه قلیان می‌کردند، گفت: اما با توجه به وجود کرونا و برای پیشگیری از شیوع این بیماری، عرضه قلیان ممنوع شده است.

بازرگان همچنین در ارتباط با تالارهای عروسی و کنسل کردن مراسمات عروسی نیز اظهار کرد: فعلا تصمیمی در این باره گرفته نشده است، اما اگر اتفاق بیافتد در زنجان هم اجرایی خواهد شد.

جابه‌جایی مسافر از زنجان به قم و بالعکس ممنوع شد (۶ اسفند)

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان با اشاره به ممنوعیت فعالیت ناوگان مسافربری در مسیر قم گفت: فعالیت این ناوگان در سایر مسیرها هم به لحاظ بهداشتی کنترل و به صورت مرتب ضدعفونی می‌شود.

لغو آزمون شفاهی قرآن در زنجان (۶ اسفند)

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از لغو آزمون شفاهی قرآن در زنجان خبر داد و گفت: فعلا زمان بعدی برگزاری این آزمون مشخص نشده است.

ضدعفونی ناوگان حمل و نقل عمومی زنجان (۷ اسفند)

غلامحسن احمدی امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: در پی ورود کرونا به کشور و آماده‌باش استان در این زمینه، شهرداری زنجان نیز اقدامات پیشگیرانه خود را در این زمینه آغاز کرده و کارگروه مربوط در این زمینه نیز تشکیل شده است.

احمدی با بیان اینکه در کنار ضد عفونی اتوبوس‌ها ، تاکسی‌های درون شهری نیز ضد عفونی می‌شوند، افزود‌: هر شب ۱۱۵ دستگاه اتوبوس و  بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ دستگاه تاکسی ضد عفونی می‌شود.

 سرپرست شهرداری زنجان تصریح کرد: روزانه‌ به همه رانندگان تاکسی‌های درون شهری برای ضد عفونی وسیله نقلیه خود پیامک ارسال می‌شود و هر شب ۳۵۰  تا ۴۰۰ دستگاه تاکسی برای ضد عفونی به سازمان مراجعه می‌کنند.

سرپرست شهرداری زنجان با اشاره به ارائه آموزش‌های پیشگیرانه به کارکنان شهرداری برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بیان کرد: همچنین مایع ضد‌عفونی کننده دست، ماسک صورت به تعداد لازم خریداری شده و در اختیار کارکنان شهرداری قرار داده شده تا در محل کار استفاده کنند.

نمایشگاه بهاره در زنجان لغو شد (۷ اسفند)

رئیس اتاق اصناف استان زنجان با اشاره به اینکه طبق سنوات گذشته قرار بود، نمایشگاه بهاره زنجان برگزار شود، گفت: اما به خاطر کمک به پیشگیری از شیوع «کرونا» نمایشگاه لغو شده و دیگر برگزار نخواهد شد.

توزیع ۱۵۰ هزار ماسک در داروخانه های استان (۷ اسفند)

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در این رابطه گفت: هیچ مورد مشکوک به کرونای جدید در زنجان نداریم، اما اقدامات مقابله‌ای در استان در حال انجام است.

پرویز قزلباش با بیان اینکه در چند روز گذشته بیش از ۱۵۰ هزار ماسک در داروخانه‌های خصوصی استان توزیع شده است، گفت: مشکلی از نظر تجهیزات نداریم و از مردم هم می‌خواهیم اخبار را از طریق مراجع رسمی دنبال کنند.

باشگاه‌های بدنسازی و پرورش اندام زنجان تعطیل شدند (۸ اسفند)

درب باشگاه‌های بدنسازی و پرورش اندام بالاخره پس از چند روز کش و قوس میان هیات بدنسازی و اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان از عصر چهارشنبه بسته شد.

رییس هیات ورزش بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان گفت: با توجه به تاکیدات مدیرکل ورزش و جوانان زنجان، مبنی بر پیشگیری از بیماری کرونا ویروس در بین ورزشکاران این رشته، فعالیت کلیه باشگاه های بدنسازی و پرورش اندام تا اطلاع ثانوی، منتفی اعلام شد.

تشدید برخورد با احتکارکنندگان شوینده‌های بهداشتی در زنجان (۸ اسفند)

رئیس پلیس آگاهی استان زنجان با تاکید بر برخورد جدی پلیس آگاهی استان زنجان با احتکارکنندگاه مواد بهداشتی گفت: تا به امروز احتکاری از مواد بهداشتی و ضدعفونی در استان زنجان نداشتیم.

جعفر رحمتی در گفت‌وگو با موج رسا تا به امروز به غیر از یک مورد دپو ۵ هزار دستکش که با همکاری کارشناسان سازمان صمت در استان کشف کردیم، موارد دیگری نداشتیم اظهار کرد: عامل آن نیز به تعزیرات حکومتی استان معرفی شد و به غیر از این مورد تاکنون احتکاری در استان نداشتیم.

وی تصریح کرد: از زمانی که موضوع ویروس کرونا مطرح شده احتکاری در استان گزارش نشده و اگر احتکاری در زمینه مواد بهداشتی و ضد عفونی وجود داشته باشد به شدت با عاملان آنها برخورد خواهد شد.

تولید روزانه ۳۵ هزار ماسک در زنجان/ با احتکار و گرانفروشی در استان برخورد می‌شود (۸ اسفند)

معاون اقتصادی استاندار زنجان با اشاره به تولید ماسک در زنجان گفت: در استان زنجان روزانه ۳۵ هزار ماسک تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه امکان احتکار میوه وجود ندارد، ابراز کرد: به دلیل افزایش تقاضا قیمت برخی از میوه‌جات از جمله لیموترش افزایش پیداکرده است و در سایر میوه‌جات افزایش قیمت آن‌چنانی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه ما برای جبران کمبودهایی که وجود داشت یکی از خطوط تولید ماسک را طی چند روز اخیر در استان فعال کردیم، عنوان کرد: در استان زنجان روزانه ۳۵ هزار ماسک تولید می‌شود و این عدد می‌تواند تا ۵۰ هزار ماسک در روز هم افزایش پیدا کند.

نیک‌سرشت با بیان اینکه این ماسک‌ها باقیمت اول در استان ارائه می‌شود، افزود: ماسک در تمامی سازمان‌ها و مجتمع‌های اداری و محافل عمومی توزیع شود.

وی با بیان اینکه یکی از خطوط تولید حشره‌کش‌ها تغییر داده‌شده است تا اسپری‌های الکل دار تولید کند، خاطرنشان کرد: ظاهرا مالک این واحد تولیدی می‌خواهد این محصولات را به‌صورت رایگان در بین مردم توزیع کند.

معاون اقتصادی استاندار زنجان با بیان اینکه تقویت و صدور پروانه بهره‌برداری مواد شوینده ضدعفونی کنند من‌جمله وایتکس به کمک سازمان‌های مربوطه انجام‌شده است، ابراز کرد: امیدواریم این واحد تولیدی روزانه ۱۰۰ هزار لیتر تولید مواد ضدعفونی‌کننده را داشته باشد.

از هر فرد مشکوک به کرونا در زنجان تست گرفتیم/ هیچ مورد مثبتی در استان زنجان وجود ندارد (۸ اسفند)

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به انجام تست از بیماران مشکوک به کرونا در استان گفت: هیچ مورد مثبتی در استان زنجان وجود ندارد.

پرویز قزلباش در گفت‌وگو با موج رسا با اشاره به انجام تست‌هایی در استان زنجان در خصوص کرونا اظهار کرد: از موارد مشکوکی که تحت نظر قرار گرفتند، آزمایش گرفتیم.

وی افزود: تاکنون جواب تست‌های به عمل آمده در استان زنجان منفی بوده است و این بابت استان در وضعیت خوبی قرار دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان بیان کرد: ما در استان زنجان از هر فردی که مشکوک به این بیماری بوده تست گرفتیم و تا این لحظه هیچ مورد مثبتی گزارش نشده است.

موکول شدن برنامه‌های فرهنگی زنجان به بعد از فروکش کردن تب کرونا (۸ اسفند)

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: برگزاری برنامه‌های هنری با بالای ۴۰ نفر مخاطب به بعد از فروکش کردن کرونا در زنجان موکول شده است.

محمود علیمحمدی امروز اظهارداشت: برنامه‌های فرهنگی و هنری با توجه به جلسه‌ای که با دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان برگزار شد، به زمان دیگری موکول شد.

اقدام خداپسندانه یک شرکت در توزیع رایگان مواد ضدعفونی کننده در زنجان (۸ اسفند)

رئیس سازمان بسیج اصناف استان زنجان گفت: در اقدامی خداپسندانه یکی از شرکت‌های تولیدی زنجان اقدام به تامین مواد ضد عفونی کننده برای اقشار ضعیف جامعه می‌کند.

علیرضا حیدری امروز در گفت‌و‌گو با موج رسا اظهار داشت: شرکت شیمی سبز اشراق زنجان در راستای تامین نیازها و رفاه شهروندان برای ضدعفونی کردن سطوح مختلف اقدام به تغییر خطوط تولید خود کرده است.

وی با بیان اینکه این شرکت اقدم به تهیه و تولید مواد ضد عفونی‌کننده کرده و در سطح شهر زنجان به صورت رایگان توزیع می‌کند، افزود: در مرحله اول این مواد در اختیار کمیته امداد، بهزیستی و ارگان‌هایی که با مردم سروکار بیشتری دارند قرار می‌گیرد.

این مسئول بیان داشت: این واحد تولیدی زیر مجموعه اتاق بازرگانی بوده و از فعالان اقتصادی استان زنجان محسوب می‌شود که این اقدام خداپسندانه را انجام می‌دهد.

هشدار دادستان زنجان به محتکران و گرانفروشان مواد بهداشتی (۸ اسفند)

دادستان مرکز استان زنجان به تولید کنندگان و فروشندگان مواد بهداشتی در مورد سوء استفاده از وضعیت سخت مردم هشدار داد.

محسن کرمی امروز در گفت‌وگو با فارس  با اشاره به اینکه در شرایط کنونی همه باید در کنار هم باشیم و به همدیگر کمک کنیم، اظهار کرد: این روزهای سخت با وحدت و همدلی مردم و تلاش خدمت‌گذاران نظام در عرصه‌های مختلف سپری خواهد شد.

وی با هشدار به کسانی که در این روزهای سخت تلاش دارند از وضعیت موجود سوء استفاده کنند، ادامه داد: با کسانی که از وضعیت سخت مردم سوء استفاده کنند به شدت برخورد خواهد شد.

کرمی با بیان اینکه همه دستگاه‌ها مسؤول و به ویژه تعزیرات حکومتی در این شرایط باید جلوی هر گونه سوء استفاده را بگیرند، گفت: با کسانی که مواد بهداشتی و ماسک و نیازهای این روزها مردم را احتکار و یا گرانفروشی کنند به شدت برخورد خواهد شد.

ممنوعیت توزیع غذای نذری و اسکان زائران در بقاع متبرکه (۹ اسفند)

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: توزیع غذا و مواد خوراکی در بقاع و اماکن متبرکه تا اعلام رفع خطر آلودگی عمومی ممنوع شده است.

حجت‌الاسلام مختار کرمی امروز اظهار کرد: در راستای پیشگیری از شیوع کرونا ویروس در زنجان، اقدامات مربوط در بقاع متبرکه در حال انجام است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان افزود: طبق ابلاغ کمیته پدافند غیرعامل سازمان اوقاف، کارکنان ادارات تا اطلاع ثانوی برای گزارش تردد، از شیوه ثبت اثر انگشت استفاده نکرده و از روش جایگزین از جمله کارت هوشمند و یا روش سنتی استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه سازمان اوقاف به لحاظ دارا بودن مدیریت بقاع متبرکه و پرجمعیت بودن نقش بسزایی در پیشگیری از شیوع کرونا دارد، تصریح کرد: در همین راستا توزیع غذا و مواد خوراکی در بقاع و اماکن متبرکه تا اعلام رفع خطر آلودگی عمومی ممنوع شده است.

کرمی با تأکید بر هماهنگ کردن برگزاری همایش‌، نمایشگاه‌ و اجتماعات در ادارات و بقاع متبرکه با دبیر کمیته پدافند غیرعامل سازمان گفت: در غیر این صورت نیازی به برگزاری این مراسمات نیست.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با تأکید بر ضدعفونی و استریل کردن درب‌های ورودی و خروجی بقاع و اماکن متبرکه افزود: همچنین به هیأت امنای امامزادگان تاکید شده است که ضریح مطهر، جامهری، سرویس بهداشتی، زائرسرا و  سایر سطوحی که در معرض تماس عمومی قرار دارند را به صورت مرتب ضدعفونی کنند.

وی تصریح کرد: همچنین به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اسکان زائران و مسافران در زائرسراهای بقاع متبرکه ممنوع اعلام شده است.

لغو نماز جمعه زنجان و ۱۴ منطقه استان (۹ اسفند)

مسؤول ستاد نماز جمعه استان زنجان گفت: برای پیشگیری از شیوع کرونا، فردا نهم اسفند نماز جمعه در زنجان و ۱۴ نقطه دیگر استان برگزار نخواهد شد.

حکمعلی اسماعیلی امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: به اطلاع مردم شریف و انقلابی زنجان به ویژه مومنان خداجو و نمازگزار جمعه می‌رساند، در راستای پیشگیری از شیوع کرونا ویروس و اهمیت رعایت حقوق شهروندان عزیز و مومن ایران اسلامی و ضرورت رعایت آن نماز جمعه این هفته استان زنجان لغو شد.

خبر فوت مادر باردار بر اساس کرونا در زنجان کذب محض بود/مورد مثبتی از کرونا در زنجان ثبت نشده است (۱۰ اسفند)

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان در جلسه شورای اطلاع رسانی استان زنجان با بیان اینکه سرعت واگیری و مخفی ماندن تا ۱۴ روزه از مشکلات این بیماری است، ادامه داد: ماندگاری ویروس تا ۹ روز از دیگر مشکلات این بیماری است.

این مسئول بیان داشت: قدرت بازسازی عجیب از دیگر ویژگی های ویروس کرونا است که ۶۲ راه تا کنون برای رفع اقدامات دفاعی بدن از سوی این ویروس کشف شده است.

وی گفت: خبر فوت مادرباردار بر اساس کرونا در زنجان کذب محض بود که برخی از افراد آن را اطلاع رسانی کردند.

این مسئول با بیان اینکه افراد مشکوک به کرونا در برخی بیمارستان ها بستری شده اند که با مثبت شدن آزمایش آنها مسیر درمان تغییر کرده و یا مرخص می شوند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار زنجان در ادامه این جلسه، اظهارداشت: با تدابیر انجام شده، اطلاع رسانی و مشارکت مردم، استان زنجان هنوز استان سفید در زمینه کروناست.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار زنجان گفت: ۵۵ مرکز عرضه قلیان در زنجان پلمپ و در بقیه مراکز نیز قلیان ها جمع آوری شده است.

واکنش پرستاران زنجانی به پیام رهبر انقلاب (۱۰ اسفند)

 

آماده‌سازی ۱۰ آمبولانس برای ارائه خدمات پیش بیمارستانی به بیماران احتمالی کرونا (۱۰ اسفند)

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان به آمادگی اورژانس استان در راستای خدمت‌رسانی به مبتلایان احتمالی کرونا اشاره کرد و گفت: سه کد آمبولانس در شهر زنجان و هفت کد آمبولانس در شهرستان‌ها برای ارائه خدمات پیش بیمارستانی به بیماران احتمالی کرونا نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه برای خدمت‌رسانی مناسب به مردم در ارتباط با کروناویروس جدید، تیم‌های عملیات ویژه نیز تشکیل شده است، افزود: در حال حاضر همه کارکنان بهداشتی، درمانی و اورژانس پیش بیمارستانی در آماده‌باش کامل بوده و آموزش‌های لازم برای برخورد و ارائه خدمات به بیماران احتمالی کرونا ویروس نیز داده شده است.

پیش‌بینی ۳۵۰ تخت در بیمارستان‌های استان زنجان برای بیماران احتمالی کرونا (۱۰ اسفند)

استاندار زنجان با اشاره به پیش‌بینی ۳۵۰ تخت در بیمارستان‌های استان برای بستری بیماران مبتلا به ویروس کرونا گفت: از کادر پزشکی به خاطر تلاش شبانه‌روزی در این باره تقدیر می‌کنیم.

حقیقی گفت: تا اطلاع ثانوی باید مراکز پرازدحام همچون جمعه بازارها جمع‌آوری شود و اجازه ورود به دستفروشان سایر استان‌ها به زنجان نیز داده نشود.

استاندار زنجان با تأکید بر کنترل ورودی و خروجی شهرهای استان افزود: باید تمهیدی اندیشیده شود که سریعا برای قرنطینه افراد مشکوک به بیماری کرونا اقدام شود.

وی با تقدیر از واحدهای تولید کننده فعال در حوزه تولید مواد شوینده و ضدعفونی کننده گفت: خوشبختانه این واحدها در راستای سلامتی مردم تلاش کردند و تولیدات به حدی است که قابلیت ارسال به سایر استان‌ها را هم دارد. در حال حاضر همه مراکز آموزشی و درمانی مواد ضد عفونی کننده در اختیار دارند و واحد تولید ماسک در زنجان ظرفیت تولید روزانه ۵۰ هزار ماسک را دارد.

ضد عفونی خیابان ها و بازار زنجان توسط شهرداری و تیپ ۲۱۶ زرهی ارتش زنجان (۱۰ اسفند)

رئیس روابط عمومی فرمانده تیپ ۲۱۶ زرهی ارتش زنجان با اشاره به اینکه بنا به درخواست استانداری و شهرداری زنجان این تیپ دو دستگاه خودروی رفع آلودگی بیولوژیک را برای پاکسازی شهر در نظر گرفته است، عنوان کرد: این خودروها به نام درفش ۸ با گنجایش ۵ هزار لیتر بوده است.

وی با بیان اینکه همچنین دستگاه رفع آلودگی DFM با گنجایش ۲ هزار لیتر برای پاکسازی منطقه در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: ارتش آمادگی دارد، تا زمانی که اعلام نیاز وجود دارد بدون محدودیت نسبت به ارائه خدمات اقدام کند.

مرادی با اشاره به مسیرهای پاکسازی شده توسط ارتش عنوان کرد: معابر مسیرهای سبزه‌میدان تا میدان انقلاب، میدان انقلاب تا میدان آزادی، میدان انقلاب تا راه‌آهن، خیابان انقلاب تا سعدی شمالی و ایستگاه اتوبوس پاکسازی شده است.

تولید مایع ضد عفونی کننده رایگان و ماسک در زنجان (۱۱ اسفند)

مایع ضد عفونی کننده رایگان و ماسک برای ارائه به مردم و کادر بیمارستانی و پزشکی در استان زنجان به همت تولید کنندگان خیر تولید می‌شود.

آزمایش تشخیص کرونا در زنجان انجام می‌شود (۱۱ اسفند)

به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان آزمایشگاه تشخیص بیماری کرونا در زنجان راه اندازی می‌شود که با تحقق این مهم دغدغه‌های مربوط به این بخش نیز کاهش می یابد.

دکتر محمدرضا صائینی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه طبق اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آزمایشگاه تشخیصی بیماری کرونا در سطح کشور راه اندازی می‌شود، گفت: تحقق این کار مهم در سطح استان نیز می تواند علاوه بر تشخیص سریع، به اقدامات بهنگام و موثر نیز منتهی شود که این کار با متخصصان آموزش دیده انجام می‌شود.

این مسؤول با برشمردن اقدامات معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان در جهت پیشگیری از بیماری کرونا اضافه کرد: تاکنون با تمهیدات اتخاذ شده نسبت به جمع آوری ۲۶۱ مورد قلیان سراها در سطح استان مبادرت شده که این روند همچنان با جدیت ادامه دارد.

صائینی در ادامه با اشاره به اینکه دستورالعمل پیشگیری کرونا، به دست اندرکاران ناوگان حمل نقل درون و برون شهری اعلام شده است، افزود: بر این اساس دستگاه های متولی امر موظف شده اند،  نسبت به ضد عفونی این نوع وسایط نقلیه ۲ بار در روز اقدام کنند که این موضوع نیز با جدیت ادامه دارد.

این مسؤول بهداشتی ادامه داد: با تدابیر اتخاذ شده فعالیت مکان هایی نیز نظیر رستوران ها، تالارهای عروسی و غیره ممنوع اعلام شده و به دقت تمامی اجتماعات و محل ها رصد و نسبت به تعطیلی اقدام شده و همراهی شهروندان در تحقق برنامه ها بسیار اثر گذار است.

پلیس فتای زنجان با شایعه پراکنان برخورد جدی دارد (۱۱ اسفند)

رییس پلیس فتای استان زنجان گفت: پلیس فتای این استان با انتشار هرگونه شایعات و اخبار کذب در فضای مجازی در رابطه با شیوع بیماری کرونا به شدت مقابله و برخورد قانونی می‌کند.

سرهنگ محمدعلی آدینه‌لو روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با تاکید براینکه فضای مجازی با دقت هرچه تمام و حساسیت جدی و بالا از سوی پلیس فتای این استان رصد و پایش می شود، افزود: نباید با انتشار شایعات و خبرهای کذب و جعلی، در مردم وحشت و اضطراب ایجاد کرد.

وی اظهار داشت: افرادی که در فضای مجازی با شایعه‌سازی و اخبار کذب و دامن زدن به آن، موجب تشویش اذهان عمومی می شوند برابر با قانون و با هماهنگی مقام قضایی، شناسایی و دستگیر خواهند شد.

آدینه‌لو افزود: بهتر است مردم به شایعات و خبرهای کذب و جعلی در فضای مجازی توجه نکنند و هرگونه اخبار در خصوص کرونا ویروس را فقط از طریق منابع موثق و مسوؤلان ذیربط، پی گیر شوند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close