آزادسازی خرمشهر ضربه ای سهمگین به توان رزمی دشمن مهاجم وارد کرد

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=17757


حجت الاسلام سعید احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: حماسه سوم خردادیک رویداد عظیم و به یاد ماندنی است و مصادف است با سالروز فتح خرمشهر که نقطه عطفی در تاریخ ایران به شمار می‌آید.

وی ادامه داد: نبرد بزرگ، سرنوشت‌ساز و غرورآفرین بیت‌المقدس که برای رهاسازی خرمشهر از سلطه نیروهای مهاجم عراقی انجام شد، از دهم اردیبهشت ماه تاچهارم خردادماه ۱۳۶۰ به طول انجامید.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: این نبرد حماسی علاوه بر پایان بخشیدن به ۱۹ ماه اشغال بخشی از حساس‌ترین مناطق خوزستان و آزادسازی خرمشهر، ضربه‌ای سهمگین و کمرشکن به توان رزمی و جنگ طلبی‌های دشمن مهاجم وارد ساخت.

احمدی افزود: این حماسه یک حماسه ملی است؛ اگر حضور فرماندهان، رزمندگان و مردمی شجاع و همیشه در صحنه بیانگر مردم و پیروی و فرمان‌برداری آنان از امام شهیدان، خمینی کبیر (ره) است رهبری که با اوج خداباوری و خلوص فرمود: خرمشهر را خدا آزاد کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: آزادی خرمشهر نتیجه وحدت و یکپارچگی نیروهای مسلح کشور و بهره‌گیری ازظرفیت‌ها بود که باعث شد تمامی معادلات، باورها و ذهنیت‌هایی را که در مورد توانایی و قابلیت‌های نظام جمهوری اسلامی وجود داشت تغییر داده و با نصرت الهی و با صلابت و از خود گذشتگی رزمندگان رشید اسلام، به منصه ظهور رسید.

احمدی افزود: در آستانه فرا رسیدن سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر، این حماسه ماندگار را همراه با یاد، نام و خاطره بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره) و همه مردم سرافراز ایران، خانواده معظم شهدا، رزمندگان، ایثارگران و جانبازان ۸ سال دفاع مقدس و شهیدان و رزمندگان دلیر و عملیات بیت‌المقدس گرامی داشته و بر همه آنان که در صیانت از ارزش‌های ناب اسلامی قدم برمی‌دارند درود می‌فرستیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان ادامه داد: مدیران آموزشی و فرهنگی کشور باید تلاش کنند تا انتقال ارزش‌های دوران حماسه سازی‌هایرزمندگان در دوران هشت سال دفاع مقدس با برنامه ریزی خوب و شایسته‌ایصورت گرفته شود تا دشمن در جنگ نرم نیز موفق نشود.

احمدی با بیان اینکه حماسه تاریخ ساز سوم خرداد به نسل آینده معرفی و تبیین شود، گفت: به آمریکایی‌ها اعلام کنیم ما مرد جنگیم و هر جا نیاز باشد همانندهشت سال دفاع مقدس در صحنه‌ایم و اگر جنگی بر علیه کشور ما صورت پذیرد خروج آن دیگر به عهده آنها نیست و تابوت سربازان تروریسم آمریکا را برای کشورشان بدرقه خواهیم کرد.

کد خبر ۴۹۳۲۰۸۳

منبع : مهر

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن