آشنایی با راه‌های درمان کم شنوایی

به هر حال همه ما با افزایش سن ،کم شنوایی را تجربه خواهیم کرد.پس با ما همراه باشید تا یکی از وسایلی که به بهبود شنوایی کمک می کند را به شما معرفی کنیم.

سمعک چیست؟

از سمعک برای برطرف کردن مشکل شنوایی استفاده می شود.این وسیله الکترونیکی باعث تقویت صدا می شود و به فرد کمک می کندتا صداها را به خوبی بشنود.شاید بسیاری از افراد با اینکه می دانند استفاده از سمعک چه مزایایی دارد و  باعث می شود صداها را به طورواضح بشنوند باز هم از استفاده از آن اجتناب  می کنند و حس خوبی برای استفاده از این وسیله کوچک را نداشته باشند. شاید یکی از دلایل آن این است که دوست ندارند سمعک در گوششان دیده شود. با پیشرفت تکنولوژی سمعک های نامرئی وارد بازار شده اند و این مشکل را برطرف کرده اند.

سمعک ها از گذشته تا به امروز

در گذشته از سمعک های آنالوگ استفاده می شده که بسیار ابتدایی بودند. در این سمعک ها امکان برنامه ریزی وجود نداشته است .یکی از معایب بزرگ این سمعک ها این است که همه صدا ها حتی صداهای مزاحم را به یک اندازه افزایش می دهد. این سمعک ها امروزه کاربرد زیادی ندارند.بعد از این سمعک ها ،سمعک های دیجیتال وارد بازار شدند.در سمعک های دیجیتال صداها با حساسیت بسیار زیادی مورد پردازش قرار می گیرند و در واقع صداهای مزاحم به حداقل می رسند.باید توجه داشت مزیت این نوع سمعک در این است که قابلیت برنامه ریزی هم دارند. در آخر سمعک های هوشمند هستند که بسیار پسشرفته هستند .در واقع سمعک های هوشمند خود را با محیط تطابق می دهند و با توجه به محیط به صورت خودکار تنظیم می شوند.باید در نظر داشت قیمت سمعک ها با توجه به ویژگی های آنها متفاوت است.

چه سمعکی برای هر فرد مناسب است ؟

سمعک ها انواع گوناگونی مانند  سمعک پست گوشی،داخل گوشی ،سمعک داخل کانال گوش و … دارند. سمعک  مناسب با توجه به میزان  کم شنوایی در افراد تجویز می شود.باید توجه داشت که شما با آن سمعک راحت باشید و حس خوبی نسبت به آن داشته باشید .نکته دیگر قیمت های سمعک است که بر اساس ویژگی ها وبرند آن ها متفاوت می باشد مثلا قیمت سمعک پشت گوشی زیمنس به علت بالا بودن کیفیت و راحتی که در فرد ایجادمی کند هزینه بالاتری هم دارد .برای انتخاب بهترین سمعک می توانید به سمعک قلهک مراجعه کنید و با کیفیت ترین و مناسب ترین سمعک را با بهترین قیمت به صورت نقدی و اقساطی دریافت کنید.


منبع : ایرنا

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن