استان زنجانطارم

آقای استاندار؛ شهر آب‌بر را دریاب!

یادداشت/ سید مرتضی موسوی
شهر آب‌بر محروم‌تر از همیشه است‼️ محروم از داشتن تاکسی درون شهری و پیاده‌راه‌های مناسب در مرکز شهر از میدان امام علی(ع) فرمانداری تا میدان امام خمینی (ره ) و پیشرفت لاک پشتی پروژهای عمرانی شهر از جمله جاده طارم -فومن -شفت از محور آب‌بر به ملاسرا و پل ورودی شهر از طرف جاده منجیل که افتتاح و راه‌اندازی آن طلسم شده است.

 شهر آب‌بر؛ شهر زیبایی‌هاست و جاذبه‌های توریستی بکری دارد. موقعیت شهر بسیار عالی است، وجود أماکن زیارتی: امامزادگان هاشم (ع) و جعفر(ع) و آتشکده پیرهمدان و مناطق سیاحتی گردشگری چشمه خانسر و جاده سلامت و دریاچه طبیعی چینی‌لر و ییلاقات بکر و اجارگاه – پلنگاه -دیزآب -تکاب-رودخانه و چشمه خروشان کوثر و مناطق توریستی و تفریحی با کلور و جمال آباد؛ همچنین نزدیکی و قرار گرفتن در مسیر جاده ارتباطی خلخال – طارم -منجیل و نزدیکی و همجواری با قلعه رودخان و شهر فومن؛ همه اینها مواهبی است که آب‌بر دارد.

اما شهر آب‌بر محروم‌تر از همیشه است‼️ محروم از داشتن تاکسی درون شهری و پیاده‌راه‌های مناسب در مرکز شهر از میدان امام علی(ع) فرمانداری تا میدان امام خمینی (ره ) و پیشرفت لاک پشتی پروژه‌های عمرانی شهر از جمله جاده طارم -فومن -شفت از محور آب‌بر به ملاسرا و پل ورودی شهر از طرف جاده منجیل که افتتاح و راه‌اندازی آن طلسم شده است.

عدم آنتن‌دهی تلفن همراه در خیابان‌های اندیشه و مجتمع ادارات و مسکن مهر و عدم استقرار پلیس راه در جاده طارم -منجیل  از محور آب‌بر که از وعده‌های چندین ساله مسؤولین استان به مردم شهرستان طارم می‌باشد.

نبود پایانه مسافربری مناسب در مرکز شهرستان شهر آب‌بر برای مسافران تهران -طارم و نبود سرویس بهداشتی مناسب از طرف ورودی شرقی شهر آب‌بر جاده منجیل برای مسافران و عدم آسفالت و بهسازی مسیر گردشگری از مسجد جامع و امامزاده هاشم به طرف امامزاده جعفر(ع) و آتشکده پیرهمدان و منطقه گردشگری خانسر و جاده سلامت که باعث جذب مسافر و گردشگر به شهرستان طارم به ویژه شهر آب‌بر می‌شود.

وجود تابلوهای مزاحم برای عابران پیاده در داخل شهر مشکل‌ساز شده و مبلمان شهری را هم بر هم زده است.

آب‌بر، شهر صلح و زیتون و تاریخ و زیبایی‌هاست، اما اهالیش، مهاجرت را بر سکونت ترجیح می‌دهند، چرا !!!

چون امکانات نیست، رفاه نیست، اقتصاد ضعیف است، رسیدگی‌ها کم و وعده‌های مسؤولین زیاد است‼️

مسؤولان آب‌بر را فقط در ایام انتخابات مجلس، به یاد می‌آورند و با کارناوال‌های انتخاباتی در سطح شهر و روستاهای اقماری آن مانور می‌دهند، پس از انتخابات، آب‌بر به حال خودش رها می‌شود تا چهار سال دیگر ‼️

 خبابان‌های بهار( قنبرآباد) و بافت قدیم شهر منطقه ( شارشار ) و  بلوار کشاورز (انبار گندم ) و خیابان‌های شهید رجایی و توحید و هلال احمر شمالی و معلم و بالاتر از خیابان قدس شمالی  و منطقه (کوی) یوسف‌آباد در حاشیه شهر جنب جایگاه سوخت نظری و خیابان شهید بهشتی محروم است ومحرومیت شهرآب‌بر، دردناک است.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close