آقای رئیسی به پرونده خاموشی های اخیر رسیدگی کنید!

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=8102

حضرت حجت الاسلام رئیسی
ریاست محترم قوه قضائیه
سلام علیکم
احتراما باستحضار عالی می رساند سازمان حفاظت محیط زیست، در اقدامی برخلاف قانون اساسی و در حالیکه تا به امروز فرآیند حقوقی الحاق جمهوری اسلامی ایران به توافق پاریس طی نشده، متن تعهدات ایران در این توافق را در تاریخ بیستم آبانماه ۱۳۹۴ به تصویب هیئت دولت رسانده و معاون اول رئیس جمهور این تعهدات را در قالب «برنامه مشارکت ملی در زمینه کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای» برای اجرا به دستگاهها ابلاغ کرده است. به عبارت دقیق تر، ایران بدون طی فرآیند مصرح در قانون اساسی، و بدون الحاق رسمی به توافق پاریس، در حال اجرای این توافقنامه از آبانماه ۱۳۹۴ است.

بیشتر بخوانید :


شواهد متقنی در دست است که اجرای توافق پاریس در افزایش نیافتن ظرفیت نیروگاهی کشور از محل سوخت های فسیلی موثر بوده و بخشی از این شواهد تابستان سال گذشته طی مقالاتی توسط این جانب در رسانه های کشور منتشر شد که در فضای مجازی قابل دسترسی است.
سال گذشته، خسارت های فراوانی از ناحیه خاموشی های کم سابقه به مردم ایران تحمیل شد اما جریان طرفدار الحاق به این توافق، در اقدامی غیراخلاقی سعی کرد خاموشی ها را به کم آبی و خالی بودن سدها نسبت دهد. امروز که بحمدلله نزولات آسمانی بی سابقه بوده، خط فریب افکار عمومی درباره خاموشی ها رسوا شده است.
جناب آقای رئیس جمهور سال گذشته فرمودند که این توافق ها، برای عقب نگه داشتن صنایع ماست و قلب مخالفان الحاق به این توافق را شاد کردند، اما مع الاسف ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور برای اجرای تعهدات ایران در این موافقتنامه، لغو نشد.
از حضرتعالی تقاضا دارم با توجه به اینکه در سال جاری نیز شاهد آغاز خاموشی ها و وارد آمدن خسارت به صنایع کشور هستیم، و نظر به اینکه بارها فرموده اید با هر فعل و ترک فعلی که به منافع ملت آسیب بزند، برخورد خواهید کرد، دستور رسیدگی سریع به موضوع، توقف اجرای تصویب نامه شماره ۱۱۲۴۱۱/ت۵۲۵۱۳هـ و برخورد با متخلفان را صادر فرمائید.
و من الله التوفیق
سید یاسر جبرائیلی

 

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن