آماده‌باش شهرداری زنجان برای بارش برف

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=10351

غلامحسن احمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان  با بیان اینکه تجربه سال‌های گذشته نشان داده مدیریت بارش‌ها نیازمند برنامه‌ریزی و هماهنگی است، گفت: این برنامه‌ریزی جز با همراهی همه دستگاه‌ها و شهروندان امکان پذیر نیست.

معاون خدمات شهری شهردار زنجان با اشاره به اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با بارش‌ها و رفع مشکلات احتمالی، افزود:  زنجان تاکنون الگوهای بارشی متفاوتی را تجربه کرده به همین خاطر بارش‌های سنگین دور از انتظار نیست و باید برای مدیریت آن آماده بود.

وی تصریح کرد: برای مدیریت بارش‌ها علاوه بر بسیج نیروها و ماشین آلات، شن و ماسه مورد نیاز خریداری و در مخازن ویژه‌ای که در معابر وجود دارد، جانمایی می‌شود.

احمدی با اشاره به اینکه ۳ هزار تن نمک برای پاشیدن در خیابان‌ها و معابر آماده‌سازی شده است، تصریح کرد: البته هر سال فقط ۵۰ درصد این میزان نمک مصرف می‌شود، اما همین الان برای سه یا چهار بار برابر نمک مورد نیاز تهیه و ذخیره شده است.

معاون خدمات شهری شهردار زنجان با بیان اینکه ۱۵۰ دستگاه ماشین‌آلات و ۲۰۰ نفر از شاغلان در فضای سبز و همچنین همه پاکبان‌ها در آماده‌باش برای بارش برف هستند، اضافه کرد: همچنین سازمان عمران و حوزه‌های موتوری و نیروهای آتش‌نشانی نیز در آماده‌باش به سر می‌برند.

وی با اشاره به حضور نیروهای حوزه معاونت خدمات شهری در سطح شهر، به منظور مهار آبگرفتگی احتمالی و کنترل آب‌های سطحی و ممانعت از بروز هر‌گونه حادثه احتمالی گفت: برای اطمینان از کنترل مشکلات، اقداماتی از قبیل شناسایی نقاط آبگیر، استقرار نیروها با تجهیزات، اولویت بندی معابر اصلی و فرعی و… انجام شده است.

احمدی از شهروندان خواست تا با رعایت موارد زیست محیطی، نریختن پسماندهای خانگی و ساختمانی در جوی‌ها و معابر، شهرداری را در جلوگیری از بروز خسارت به تاسیسات و معابر شهری یاری کنند.

تشکیل ستاد مدیریت عملیات زمستانی در شهرداری 

دبیر ستاد مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شهرداری زنجان نیز در همین باره به خبرنگار فارس گفت: در شهرداری زنجان دو ستاد فعال است که یکی از آنها ستاد عملیات زمستانی و دیگری مدیریت بحران است.

جواد اسدی با اشاره به اینکه ستاد عملیات زمستانی به صورت معمول در زمستان فعالیت‌های خود را انجام می‌دهد، تصریح کرد: در صورتی که شرایط بحرانی شود، ستاد مدیریت بحران به ریاست شهردار تشکیل و اقدامات مورد نیاز انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با توجه به احتمال بارش برف، تمهیدات لازم درباره آمادگی برای برف‌روبی و سایر اقدامات در حوزه‌های مرتبط ایجاد شده است، اضافه کرد: همچنین هماهنگی لازم برای استفاده از تجهیزات و ماشین ‌آلات و نمک‌پاشی نیز انجام شده است.

انتهای پیام/۷۳۰۰۵/ق۴۰

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن