آخرین اخبارایرانفرهنگی و اجتماعی

اباطیل الهی قمشه‌ای چرا باید در تلویزیون پخش شود؟!

مجید پورولی کلشتری از داستان نویسان جوان انقلاب اسلامی در یادداشت پیش رو به سخنان الهی قمشه‌ای در تلویزیون واکنش نشان داده و معتقد است مدیران تلویزیون سوادی ندارند که بخواهند بفهمند او چه اباطیلی می‌گوید.

متن این یادداشت که در رسانه اجتماعی نگارنده نیز منتشر شده، به شرح زیر است:

 

اباطیل الهی قمشه‌ای چرا باید در تلویزیون پخش شود؟!

 

یک مدیر باسواد و باشرف تلویزیون پیدا بشود و بگوید این اباطیلِ‌ الهی قمشه‌ای در تلویزیون که نه منبع روایی دارد و نه منبع قرآنی و با تمام عقاید امامیه در تضاد است چرا باید در تلویزیون پخش شود؟! آقاجان این تلویزیون جمهوری اسلامی است یا تلویزیون صوفیه؟! این‌که نمی‌شود این مردک گستاخ بیاید و با صراحت توی تلویزیون بگوید: برای شهادتِ حسین علیه‌السلام باید در خیابان‌ها رقصید و بعد اسمش را بگذارند «عرفان».

یاد عبدالکریم سروش ملعون افتادم. تا وقتی‌که با امامت و عصمت عناد داشت، کسی پیدا نشد بزند توی دهانش و همچنان کرسی دانشگاهی داشت. امّا وقتی پایش را کرد توی کفش این آقایان و با رجال بزرگ سیاسی درافتاد، لشگر بیست‌میلیونی سینه‌چاک کردند و فریاد «واویلا» سر دادند و آن بی‌سواد به‌ظاهر روشنفکر فراری شد. تکلیفمان را با خودمان روشن کنیم. بالاخره ما شیعه هستیم یا نه! و اگر شیعه هستیم، شیعه چه کسی و چه جریانی هستیم؟!

مردک گستاخ الهی قمشه‌ای با «شریعت» و «فقاهت» درافتاده و انگارنه‌انگار. من که معتقدم اصلاً مدیران تلویزیون سوادی ندارند که بخواهند بفهمند این مردک چه اباطیلی می‌گوید. مکتب مولوی و ابن عربی خاصیتش همین است. به سخره گرفتن شریعت رکن اصلی عرفان این طیف فکری است.

می‌گوید: برای شهادت امام حسین باید رقصید! می‌پرسیم برای چه؟! می‌گوید: چون امام حسین به خدا رسیده. به حدّ اعلی رسیده. به عرش رسیده. آخر با کدام روایت و دلیل شرعی؟! میگویند: این عرفان است و عرفان بالاتر از شریعت است. خاک‌برسر عرفانی که در آن برای حسین باید رقصید! خاک‌برسر تلویزیونی که عرفان اسلامی‌اش این خزعبلات است و از معارف بلند «کامل الزیارات» تهی است.

اگر راست میگویید، طبق همین استدلال، این بار که شهدای مدافع حرم را آوردند، بگویید مردم بیایند برقصند! چطور این به شهدا بی‌احترامی هست و به امام حسین نیست! این مردک نتوانست توی قاب تلویزیون حرفش را کامل بزند. حرف این است. «برای حسین بزنید و برقصید و بنوشید» آخرین پله عرفان همین‌جاست. به حدّی از فنا فی الله می‌رسند که دیگر شراب و «عرق‌سگی» حلال اندر حلال است و دیگر تار و تنبور و رقص و آواز فرقی با «دعای کمیل» ندارد. این «عرفان» در اصل یک نوع مواد مخدّر است که این آقایان تزریق می‌کنند به رگ‌های خدا. آن‌وقت خدا «فنا فی الخودش» می‌شود و درهای بهشت را باز می‌گذارد و یک «بفرما» میزند و شمر و یزید و الهی قمشه‌ای و اتباعهم باهم یکجا می‌روند داخل بهشت. درد بسیار است. برای ظهور حضرت صاحب دعا کنیم. نجات بشر تنهای تنها وابسته به اوست. یا علی مدد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

1 thought on “اباطیل الهی قمشه‌ای چرا باید در تلویزیون پخش شود؟!”

  1. ” دیگر شما را خسته نمی‌کنم و از کتب عرفا و به خصوص محی‌الدین ابن‌عربی نام نمی‌برم؛ که اگر خواستید از مباحث این بزرگمرد مطلع گردید، تنی چند از خبرگان تیزهوش خود را که در این‌ گونه مسائل قویاً دست دارند، راهی قم گردانید، تا پس از چند سالی با توکل به خدا از عمق لطیف باریک تر از موی منازل معرفت آگاه گردند، که بدون این سفر آگاهی از آن امکان ندارد”. ( نامه آیت الله خمینی به گروباچف) / “نه پیش از او و نه پس از او کسی به پایه او نرسیده است.( شهید مطهری در دایره المعارف اسلامی ج ۴ در باره ابن عربی )…
    خدا می داند حسین و مهدی از دست کسانی چون پورولی کلشتری ها چه می کشد…اینها همان کسانی اند که می گویند فلانی /بهمانی / جهان یکسر ..یا حق است یا باطل ..از دم بکشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close