ابلیس فرانسه از سرنوشت سلمان رشدی عبرت بگیرد

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، بمناسبت ۸ آبان سالروز شهادت شهید محمدحسین فهمیده که روز نوجوان و روز بسیج دانش‌آموزی نام‌گذاری شده، جمعی محدودی از دانش‌آموزان بسیجی به همراه فرمانده سپاه و رئیس آموزش و پرورش و همکاران با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با امام جمعه شهرستان سلطانیه دیدار کردند.

حجت‌الاسلام سید عمران حسینی نسب در این دیدار با تبریک ایام ولادت حضرت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و هفته بسیج دانش‌آموزی و گرامیداشت یاد و  خاطره شهید نوجوان و بسیجی شهید محمدحسین فهمیده و ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز به جایگاه مهم بسیج دانش‌آموزی اشاره کرد و افزود: بسیج دانش‌آموزی بعنوان یک پدیده مبارک محلی برای تربیت جوانان انقلابی و مبلغ فعال برای دوره دانشگاه است.

امام جمعه سلطانیه با اشاره به ویژگی‌های بسیجیِ دانش‌آموز شهید فهمیده گفت: شهید فهمیده با اینکه به سن تکلیف نرسیده بوده و ۱۳ساله بود ولی اهل مسجد بود و نمازهای یومیه را به جا می‌آورد.

وی با بیان اینکه شهید فهمیده شیفته و عاشق امام خمینی (ره) بود و با تمام وجود سعی در اجرای فرامین ایشان داشت، افزود: امام هر چه اراده کند، همان را انجام خواهم داد و من تسلیم او هستم.

حسینی نسب با بیان اینکه شهید فهمیده بر ارزش‌های اسلامی و انقلابی از جمله حجاب خانواده غیرت داشت، گفت: توجه به ارزش‌های اسلامی و انقلابی شهید فهمیده را شاخص کرده است.

امام جمعه سلطانیه دوران جوانی را بهترین زمان برای خود سازی، شکوفایی معنوی و عبادت و بندگی دانست و با بیان اینکه خداوند جوان مومن را دوست دارد و بخاطر او به فرشتگان مباهات می‌کند، گفت: دوست ناسالم، عدم استفاده صحیح از فضای مجازی و عدم ارتباط با مسجد، از آفات دوره جوانی و نوجوانی است.

وی دیدار با نوجوانان و جوانان را شیرین و جذاب دانست و با تاکید بر ارتباط جوانان با نهاد نماز جمعه گفت: پیشنهاد می‌کنم و آماده هستم که با یک گروه از جوانان و نوجوانان هر هفته نشست و گفت‌و‌گو داشته باشم.

حسینی نسب ۱۳  آبان و سه حادثه مهم آن روز، یعنی تبعید امام (ره) از ایران به ترکیه، کشتار دانش‌آموزان معترض به سیاستهای رژیم پهلوی و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا را نماد دشمنی استکبار با ایران اسلامی دانست و تصریح کرد: ولایت مداری بعنوان تولی و استکبار ستیزی بعنوان تبری دو شاخصه مهم بسیج دانش آموزی است.

امام جمعه سلطانیه با اشاره به جایگاه ولایت در اسلام، به وصیت نامه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گریزی زد و گفت: یکی از راه‌های عاقبت به‌خیری ولایت مداری است.

وی با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی با اصل اسلام و انقلاب  دشمن هستند، نمونه‌هایی از دشمنی‌های آمریکا، انگلیس، آلمان و فرانسه با ایران اسلامی را برشمرد و با اشاره به توهین رئیس‌جمهور فرانسه به وجود مقدس پیامبر اسلام و با بیان اینکه اهانت به پیامبر اسلام اهانت به همه ادیان و انبیاست، افزود: ابلیس فرانسه از سرنوشت سلمان رشدی عبرت بگیرد.

حسینی نسب با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به جوانان فرانسه بخاطر توهین مکرون رئیس جمهور فرانسه به پیامبر اسلام گفت: اهانت ابلیس فرانسه به پیامبر اسلام توهین به ملت فرانسه است که چنین رئیس‌جمهوری دارند.

در پایان این دیدار از پنج نفر از جوانان بسیجی که در عرصه‌های مختلف مقام کسب کرده بودند، تجلیل شد.

انتهای پیام/۷۳۰۰۲/ق
منبع : فارس

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن