اتصال سنندج به شبکه ریلی قبل از پایان سال‌جاری

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، محمدباقر نوبخت ظهر امروز در بازدید از پروژه دو خطه کردن راه‌آهن زنجان- قزوین با اشاره به بررسی اقدامات انجام شده در حوره ریلی اظهار کرد: بعد از اتصال همدان به تهران، در حال حاضر از سمت همدان به سمت سنندج هم ریل‌گذاری شده و قبل از پایان سال سنندج هم به شبکه ریلی سراسری متصل خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه افتتاح ۱۳۲ کیلومتر ریل دو خطه میانه به بستان آباد انجام شده و در حال حاضر در حال حرکت به سمت تبریز است، افزود: افتتاح دو خطه کردن خط ریلی زنجان- قزوین ضمن کاهش یک ساعت و نیمه زمان حرکت در این مسیر، امکان جابه‌جایی ۷ میلیون تن بار را هم فراهم خواهد کرد.

وی با تاکید بر سرمایه‌گذاری عظیم در پروژه‌های ریلی از جمله پروژه دو خطه کردن زنجان- قزوین گفت: به دلیل محدودیت‌های موجود ناشی از شرایط تحریم و همچنین کرونا، اولویت متوجه پروژه‌هایی است که می‌توان زود و تا پایان سال‌جاری به بهره‌برداری رساند.

نوبخت به دشواری‌های شرایط اقتصادی به دلیل تحریم و کرونا اشاره و تصریح کرد: با توجه به گزارش‌های ارائه شده، اگر لازم باشد باید اقدامات لازم برای کمک به افتتاح پروژه دو خطه کردن زنجان- قزوین انجام شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با تاکید بر کمک به افتتاح پروژه‌های اولویت‌دار ابراز امیدواری کرد: سفر بعدیش به استان زنجان برای افتتاح پروژه دو خطه کردن راه‌آهن زنجان- قزوین انجام شود.

فتح‌الله حقیقی استاندار زنجان هم در جریان این بازدید با اشاره به اینکه دو خطه کردن راه‌آهن زنجان -قزوین از جمله پروژه‌های بزرگ استان است، گفت: زنجان چند پروژه بزرگ صنعتی هم دارد که طرح‌های آماده و در اختیار قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/۷۳۰۰۴/ق/ی
منبع : فارس

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن