اجتماع مردم زنجان در حمایت از اقدامات قوه قضائیه در مبارزه با مفاسد اقتصادی + عکس

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=9240

آیت‌الله محمد حاج ابوالقاسم دولابی سه‌شنبه در اجتماع مردمی حمایت از اقدامات قوه قضائیه در زنجان با اشاره به اینکه هدف امام حسین (ع) از قیام در عاشورا احیای سیره جدش پیامبر و امام علی (ع) بوده است، اظهار کرد: مردم ایران نیز انقلاب کردند تا رژیم غاصب و فاسد برکنار شده و یک حکومت عادلانه سر کار آید.

نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری با اینکه دولت‌های انقلاب اسلامی در سال‌های نخست انقلاب با ساده‌زیستی مسؤولانی چون شهید رجایی و ریاست جمهوری مقام معظم رهبری زبانزد بود، بیان کرد: در سایه غفلت به ویژه از دوره‌ای با عنوان دوران سازندگی مسؤولان فاسد اقتصادی به مرور بر روی کار آمدند.

وی با اشاره به ایجاد فاصله طبقاتی در سال‌های اخیر در سایه غفلت و عدم نظارت و همچنین باقی ماندن فرهنگ طاغوتی بیان کرد: در سال‌های اخیر این فاصله شیب تندی به خود گرفت.

دولابی با بیان اینکه وقوع این موضوعات موجب ناامیدی در مردم شد، ادامه داد: مردم احساس می‌کنند  افراد فاسد برکنار شده و افراد فاسد دیگری بر سر کار می‌آیند.

نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مسؤولانی روی کار آمدند که فرزندانشان در خارج از کشور تحصیل کرده و از همه امکانات برخوردار بوده و وام‌‌های کلان دریافت می‌کنند، ادامه داد: این در حالی که مردم در این شرایط توان دریافت حداقل تسهیلات را نداشته و گاهی از پرداخت هزینه درمان خود و فرزندشان برنیامده و کمر برخی از مردم زیر بار اجاره مسکن خم شده است.

وی با بیان اینکه برخی از مسؤولان همانند شاه در کاخ زندگی می‌کنند، مطرح کرد: این مسؤول چه چیزی از درد مردم می‌فهمد و مشکلات جامعه را درک می‌کند.

دولابی فساد دولت
دولابی فساد دولت

زنده شدن امید در دل مردم

دولابی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر بر مبارزه با فساد تاکید دارند، ادامه داد: در سال‌های اخیر در دستگاه قضا اتفاقات خوبی روی داده که با آمدن آیت‌الله رئیسی به مجموعه قضا، امید در دل مردم ایجاد شد.

نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه رئیسی کار برخورد با متخلفان را از خود قوه قضائیه آغاز کرد، عنوان کرد: وی در گام نخست با قضات متخلف متناسب با مدرک و مستندات برخورد کرد.

وی با بیان اینکه براساس قانون اساسی مبارزه با فساد بر عهده دولت است، بیان کرد: دولت در این زمینه به وظیفه خود عمل نکرده و حتی برخی از مسؤولان خود عامل فساد بوده و درآمدهای نجومی را برای خود تصویب کردند.

دولابی با بیان اینکه قوه قضائیه وارد عمل شده و اولویت نخست خود را احیای حقوق عامه مردم، برخورد با رشوه‌خواران و اختلاس‌گران و کسانی که حق مردم را به تاراج برده‌اند خوانده است، افزود: وی در سخنان خود تاکید کرده در این زمینه خط قرمزی وجود ندارد.

نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه برخورد با دانه درشت‌ها آغاز شده است، بیان کرد: امید است خبرهای خوشحال‌کننده‌تری به گوش مردم برسد.

وی با بیان اینکه انقلاب ما انقلاب مردم بوده و باید مردم در صحنه باشند تا نتیجه بگیرند، عنوان کرد: رئیس قوه قضاییه از مردم درخواست کرده خود گزارش کننده باشند و موارد فساد را به صورت مستند و با مدرک ارائه دهند.

 دولابی با بیان اینکه منشا بسیاری از فسادها واگذاری‌ها به بخش خصوصی بوده است، بیان کرد: اگر چه خصوصی‌سازی براساس قانون اساسی انجام می‌شود اما اشتباه در این مسیر موجب به تاراج رفتن سرمایه‌ها شده و یکی از اقدامات رئیس قوه قضائیه برخورد با این اقدامات نادرست در حوزه خصوصی‌سازی است.

سامانه نظارت بر تراکنش‌های مالی به قوه قضائیه داده شده است

نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه شفاف‌سازی فضا در جامعه باید از سوی دولت آغاز می‌شد، ادامه داد: خوشبختانه سامانه نظارت بر تراکنش‌های مالی توسط بانک مردمی به قوه قضائیه داده شده و از این پس تراکنش‌های غیر متعارف مورد نظارت قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه برخی از مسؤولان حاضر بودند این اطلاعات را در اختیار رژیم صهیونیستی قرار دهند، گفت: این در حالی است که همین افراد راضی نبودند اطلاعات تراکنش مالی آنها در اختیار قوه قضائیه قرار گیرد.

دولابی با بیان اینکه در این فرآیند اموال مسؤولان و خانواده‌های آنها مشخص می‌شود، اظهار کرد: اگر افزایش نامتعارفی در این اموال وجود داشته باشد مشخص می‌شود.

نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری زنجان با اشاره به اینکه مطلع شده‌ایم دو نماینده استان زنجان متهم شده‌اند، گفت: از دستگاه قضا درخواست می‌شود هر چه سریع‌تر به پرونده این افراد رسیدگی شود و در صورت خلاف‌کار بودن به سزای اعمال خود برسند و اگر نه به مردم اطلاع‌رسانی شود.

وی با بیان اینکه باید با پدیده شوم تبعیض و اختلاف طبقاتی برخورد شود، گفت: برخی افراد فرار مالیاتی کرده و ثروت کلان و بادآورده‌ای به دست می‌آورند که در این زمینه اگر قانون ناقص است باید تکمیل شود و اگر نه باید دستگاه قضا ورود پیدا کند.

دولابی با اشاره به اینکه مبارزه با فساد نباید تنها به حوزه اقتصاد منحصر شود، گفت: اقتصاد همان‌قدر که مهم است بر باد دادن سرمایه فرهنگی نگران‌کننده‌تر است.

وی با اشاره به اینکه باید با کسانی که به واسطه کوتاهی و عدم انجام وظایف خود موجب شدند فرهنگ غرب در کشور ترویج یابد، برخورد شود، بیان کرد: آقای رئیسی در این زمینه نیز ورود پیدا کردند.

دولابی خواستار برخورد با مفاسد سیاسی در کشور شد و گفت: چرا باید در تیم مذاکره کننده کشور یک جاسوس حضور داشته باشد و باید با افرادی که عامدانه موجب بروز این اتفاق شدند برخورد شود.

وی با اشاره به اینکه قوه قضائیه باید این مسیر امید بخش را با قدرت ادامه دهد، تاکید کرد: نباید اجازه داده شود این جوانه‌های امید در دل مردم بخشکد.

گفتنی است، این مراسم با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان و برخی مسؤولان و اقشار مختلف مردم برگزار شد.

متن قطعنامه قرائت شده در اجتماع مردم زنجان در حمایت از اقدامات قوه قضائیه در مبارزه با مفاسد اقتصادی

🔹انقلاب اسلامی ایران در طلیعه خود شعار استقلال، ازادی و جمهوری اسلامی را برگزید و به جهانیان نشان داد که در سپهر سیاسی-اجتماعی این نظام مقدس برآمده از امت اسلامی، چه عقایدی استوار و پابرجاست.
عدالت، گل واژه ای بود که خط بطلانی بر تمامی القائات مارکسیستی برابری و مساوات کشید و تبدیل به گفتمان مستقل و منحصر به ارمان های ملت شریف ایران گردید.
اکنون که گام دوم این انقلاب شکوهمند آغاز شده و وارد دومین چله انقلاب گشته ایم، شاهدیم که برخی جریانات، احزاب و اشخاص سیاسی در تلاشند به شیوه های مختلف، اصل اساسی عدالت را نادیده گرفته و مترصد زیرپا نهادن تاکیدات مکرر رهبر حکیم و خبیر انقلاب اسلامی هستند.
قوه قضائیه که پس از گذشت ۴۰ سال تبدیل به جایگاهی پخته، توانمند و عدالت گرا گردیده است با مشاهده ایت الله رییسی در راس خود، امیدهای امت حزب الله و عدالت طلب ایران اسلامی را بیش از پیش و دوچندان کرد و اکنون می توانیم با افتخار و سرافرازانه از وجود دستگاه عدلیه ای سخن بگوییم که خاری بر چشمان دزدان و غارتگران بیت المال مسلمین شده است.
اگرچه هنوز هم تا قوه قضاییه ارمانی فاصله داریم و وجود برخی قضات فاسد، روند فشل اداری و بوروکراتیک، هژمونی اقتدارگرایانه وکلا و استیلای این گروه بر ساحت مقدس عدالت و برخی از مشکلات دیگر این قوه، هنوز هم مردم را آزار می دهد‌؛ اما در دوره مدیریتی جدید امیدوار به رفع کاستی ها و بهبود اعتماد عمومی هستیم.

🔵 اجتماع حامیان قوه قضائیه در مبارزه با مفسدان اقتصادی اعلام می دارد:

۱. چابک سازی و رفع تعارضات مدیریتی و همچنین بهبود عملکرد سازمان بازرسی کل کشور بایستی در اولویت کار قوه قضائیه باشد و بدون رفع این مشکلات، وصول به قوه ای عدالت محور و عدالت گستر دشوار خواهد بود.

۲. باید مبارزه با فساد درون دستگاهی در قوه عدلیه تشدید و شفافیت دستگاه قضا بیش از هر مجموعه دیگری به سمع ملت شریف ایران رسیده و همچنین اهتمام و خلاقیت در کاهش نرخ ورودی پرونده ها و پیشگیری در مبارزه با جرائم مدنظر قرار گیرد.

۳.تدوین برنامه جامع راهبردی برای احیای سرمایه اجتماعی، افزایش ارتباط مردمی ریاست قوه قضائیه و حمایت قوه از افشاگران فسادهای اقتصادی در دستور کار قرار گیرد.

۴. نقش دولت در مبارزه با فساد تشریح شده وظیفه این مبارزه که به تصریح قانون اساسی بر عهده دولت است، به مردم اعلام شود و دستگاه عدلیه نیز ضمن عدم مماشات با تخلفات و جرایم اقتصادی، دانه درشت ها و آقازاده های پرشماری که درصدد سرقت انقلاب از مستضعفین هستند را به محکمه کشانده شود

🔴۵. بازداشت نمایندگان مردم استان زنجان در مجلس شورای اسلامی تصویر ناخوشایندی از زنجان در افکار عمومی مطرح و مردم استان را به شدت نگران ساخته است لذا ضروری است تکلیف نمایندگان متهم مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی هر چه زودتر مشخص شده و اگر این افراد مرتکب جرم شده اند هر چه سریعتر مجازات گشته و اگر تخلفات احراز نشد، بلافاصله به اطلاع مردم رسانده شود؛ چراکه تعلل در این امر، بر اعتماد عمومی تاثیر منفی خواهد گذارد.

والسلام علیکم و رحمه الله برکاته
اجتماع حامیان قوه قضائیه در مبارزه با مفاسد اقتصادی۹۸/۶/۱۲ مسجد جامع (سید) زنجان

 

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن