آخرین اخباراستان زنجانزنجان

اجرای طرح هتلینگ در دو بیمارستان استان زنجان

بیمارستان حضرت ابوالفضل العباس (ع) بیرجند

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان با اشاره به اجرای طرح هتلینگ و نوسازی بیمارستان‌ها گفت: حضور پزشکان متخصص در بیمارستان‌های استان افزایش می‌یابد.

علی محمدی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۴۳ میلیون نفر در سطح کشور تحت پوشش تامین اجتماعی هستند و فعالیت‌های گسترده تامین اجتماعی در قالب بیمه عمر، درمانی و اقتصادی است و این‌ خدمات در قالب بیمه، درمان و اداره مدیریت درمان به بیمه شدگان عرضه می‌شود.

وی افزود: خدمات حوزه درمان در سراسر کشور شامل ۷۵ بیمارستان کوچک و بزرگ است و این مراکز به شکل عادلانه در تمام کشور تقسیم شده‌اند که در سال گذشته ۱۲۰ ملییون نفر از خدمات سرپایی، یک ملییون نفر بستری و ۶۰۰ هزار نفر مورد جراحی قرار گرفته‌اند.

مدیر درمان تأمین اجتماعی بیان کرد: در استان زنجان ۵۳۰ هزار نفر بیمه شده و دو بیمارستان با ظرفیت ۲۲۰ تخت‌خواب و پنج مرکز درمانی در ابهر، خرمدره و هیدج ۹۸۰ هزار نفر در مراکز درمانی تحت درمان قرار داده‌ایم و ۲۳ هزار نفر بستری و ۱۱ هزار نفر مورد عمل جراحی قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: بیمارستان امام حسین(ع) از جمله مراکز اصلی بیماری زنان در زنجان است و ۱۵ تا ۲۰ درصد از زایمان‌ در آب در این مراکز انجام می‌شود و ۷ هزار بیمار هم داشته‌ایم و در اجرای طرح تکریم سالمندان بالای ۶۰ سال که این‌ بیماران بدون نوبت مورد ویزیت و درمان قرار می‌گیرند.

محمدی گفت: در حوزه تجهیزات پزشکی ۳ میلیارد و ۸۰۰ ملییون تومان خریداری شده و این‌ها شامل دو آمبولانس، رادیوگرافی دیجیتال و آزمایشگاه است.

وی عنوان کرد: از جمله دیگر اقدامات انجام گرفته در حوزه ساخت و ساز، بهسازی و نوسازی است و ۹٫۵ میلیارد تومان هزینه شده است.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان زنجان افزود: برای سهولت نوبت دهی بیماران تلفن‌های گویا در تمام مراکز دایر است و طرح دیگر که برای نخستین بار توسط سازمان تامین اجتماعی انجام شده جایگزین شدن کارت هوشمند سلامت در ازای دفترچه درمانی است

وی با اشاره به اینکه بیماران هموفیلی و دیالیزی تمام خدماتشان را رایگان دریافت می‌کنند، ابراز کرد: بیماران ام اس، پیوند کلیه و شیمی درمانی ۸۵ تا ۹۵ درصد از هزینه درمانشان را از طریق سازمان تامین اجتماعی دریافت می‌کنند و برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت بسیاری برای سال ۹۶ در نظر داریم.

وی ادامه داد: ۲۵۶ تخت در بیمارستان امام حسین(ع) و ۱۰۰ تخت برای مرکز درمان ابهر افزایش یافت و تخصص جراحی اعصاب در مرکز ابهر و جراحی قلب و رادیولوژی در زنجان افزایش می‌یابد.

محمدی در مورد شکایات کتبی افزود: ۷۵ مورد شکایات مردمی داشتیم که تا پایان سال ۹۵ به طور کامل مورد پاسخگویی قرار گرفتند و سامانه شکایت مردمی شش روز در هفته آماده خدمات رسانی است.

وی عنوان کرد: در طرح هتلینگ که از سال ۹۵ آغاز شده و در سال ۹۶ هم ادامه می‌یابد ۴٫۵ میلیارد تومان به دو مراکز بستری اختصاص یافته است. این طرح تا پایان سال ۹۶ به پایان می‌رسد و در بیمارستان امام حسین(ع) ارتقای هتلینگ را با بخش لابی و اطفال شروع کردیم و در فاز بعدی بخش‌های جراحی مردان و زنان و مراقبت‌های ویژه نوسازی می‌شوند.

بر چسب ها

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close