خانه | آخرین اخبار | اجرای طرح هتلینگ در دو بیمارستان استان زنجان

اجرای طرح هتلینگ در دو بیمارستان استان زنجان

بیمارستان حضرت ابوالفضل العباس (ع) بیرجند

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان با اشاره به اجرای طرح هتلینگ و نوسازی بیمارستان‌ها گفت: حضور پزشکان متخصص در بیمارستان‌های استان افزایش می‌یابد.

علی محمدی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۴۳ میلیون نفر در سطح کشور تحت پوشش تامین اجتماعی هستند و فعالیت‌های گسترده تامین اجتماعی در قالب بیمه عمر، درمانی و اقتصادی است و این‌ خدمات در قالب بیمه، درمان و اداره مدیریت درمان به بیمه شدگان عرضه می‌شود.

وی افزود: خدمات حوزه درمان در سراسر کشور شامل ۷۵ بیمارستان کوچک و بزرگ است و این مراکز به شکل عادلانه در تمام کشور تقسیم شده‌اند که در سال گذشته ۱۲۰ ملییون نفر از خدمات سرپایی، یک ملییون نفر بستری و ۶۰۰ هزار نفر مورد جراحی قرار گرفته‌اند.

مدیر درمان تأمین اجتماعی بیان کرد: در استان زنجان ۵۳۰ هزار نفر بیمه شده و دو بیمارستان با ظرفیت ۲۲۰ تخت‌خواب و پنج مرکز درمانی در ابهر، خرمدره و هیدج ۹۸۰ هزار نفر در مراکز درمانی تحت درمان قرار داده‌ایم و ۲۳ هزار نفر بستری و ۱۱ هزار نفر مورد عمل جراحی قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: بیمارستان امام حسین(ع) از جمله مراکز اصلی بیماری زنان در زنجان است و ۱۵ تا ۲۰ درصد از زایمان‌ در آب در این مراکز انجام می‌شود و ۷ هزار بیمار هم داشته‌ایم و در اجرای طرح تکریم سالمندان بالای ۶۰ سال که این‌ بیماران بدون نوبت مورد ویزیت و درمان قرار می‌گیرند.

محمدی گفت: در حوزه تجهیزات پزشکی ۳ میلیارد و ۸۰۰ ملییون تومان خریداری شده و این‌ها شامل دو آمبولانس، رادیوگرافی دیجیتال و آزمایشگاه است.

وی عنوان کرد: از جمله دیگر اقدامات انجام گرفته در حوزه ساخت و ساز، بهسازی و نوسازی است و ۹٫۵ میلیارد تومان هزینه شده است.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان زنجان افزود: برای سهولت نوبت دهی بیماران تلفن‌های گویا در تمام مراکز دایر است و طرح دیگر که برای نخستین بار توسط سازمان تامین اجتماعی انجام شده جایگزین شدن کارت هوشمند سلامت در ازای دفترچه درمانی است

وی با اشاره به اینکه بیماران هموفیلی و دیالیزی تمام خدماتشان را رایگان دریافت می‌کنند، ابراز کرد: بیماران ام اس، پیوند کلیه و شیمی درمانی ۸۵ تا ۹۵ درصد از هزینه درمانشان را از طریق سازمان تامین اجتماعی دریافت می‌کنند و برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت بسیاری برای سال ۹۶ در نظر داریم.

وی ادامه داد: ۲۵۶ تخت در بیمارستان امام حسین(ع) و ۱۰۰ تخت برای مرکز درمان ابهر افزایش یافت و تخصص جراحی اعصاب در مرکز ابهر و جراحی قلب و رادیولوژی در زنجان افزایش می‌یابد.

محمدی در مورد شکایات کتبی افزود: ۷۵ مورد شکایات مردمی داشتیم که تا پایان سال ۹۵ به طور کامل مورد پاسخگویی قرار گرفتند و سامانه شکایت مردمی شش روز در هفته آماده خدمات رسانی است.

وی عنوان کرد: در طرح هتلینگ که از سال ۹۵ آغاز شده و در سال ۹۶ هم ادامه می‌یابد ۴٫۵ میلیارد تومان به دو مراکز بستری اختصاص یافته است. این طرح تا پایان سال ۹۶ به پایان می‌رسد و در بیمارستان امام حسین(ع) ارتقای هتلینگ را با بخش لابی و اطفال شروع کردیم و در فاز بعدی بخش‌های جراحی مردان و زنان و مراقبت‌های ویژه نوسازی می‌شوند.

موارد دیگر را نیز امتحان کنید

کانتینر کانتینر قاچاق می‌آید؛ وزیراقتصاد توجیه و انکار می‌کند/ چند درصد قاچاق از مبادی رسمی وارد می‌شود؟

بیستم آبان ماه بود که مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصاد و دارایی در دیدار با …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *