اجرای ۶۲۰ پروژه محرومیت زایی در مناطق محروم استان زنجان + عکس و فیلم

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=5403

فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان با اشاره به اجرای پروژه‌های محرومیت‌زدایی در مناطق محروم استان زنجان به همت بسیج و با همکاری دستگاههای دولتی گفت: تاکنون در این مناطق ۶۲۰ پروژه محرومیت‌زدای انجام شده است.

سردار جهانبخش کرمی امروز در جلسه آیین رونمایی از ۷۲ پروژه محرومیت‌زدایی در مناطق محروم استان با تبریک هفته بسیج اظهار کرد: در استان زنجان ۶۲۰ پروژه با همکاری قرارگاه محرومیت‌زدایی دستگاههای همکار و خیرین و مردم احداث و مرمت سازی شده است.

وی با اشاره به فعالیت‌های این سازمان در مناطق محروم افزود: فعالیت‌های این سازمان در بخش مسجد، مدرسه، آبرسانی شرب و کشاورزی، خانه بهداشت، خانه محروم، ساخت خانه عالم، غسالخانه، زمین‌های ورزشی و غیره بوده است.

فرمانده سپاه‌ انصارالمهدی‌(عج) استان زنجان با اشاره به فعالیت اردوهای جهادی هجرت ۳ با همکاری اقشار مختلف بسیج و دستگاه‌های همکار بیان کرد: در قالب این اردوها اقدامات ساماندهی و تشکیل ۱۹۲ گروه جهادی اقشار مختلف، فعالیت بیش از ۷۰ هزار و ۸۰۰ نفر از بسیجیان اقشار مختلف در قالب اردوهای جهادی طرح هجرت ۳ برای خدمات رسانی به مناطق محروم استان زنجان اعزام شدند.

وی با بیان اینکه در همین راستا مرمت و زیبا سازی بیش از ۱۱۰۰ مدرسه با همکاری آموزش و پرورش انجام شده است ابراز کرد: همچنین ۷۰۰ تیم پزشکی به مناطق مختلف محروم استان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اعزام شده است.

سردار کرمی با اشاره به اجرای طرح سوادآموزی برای بیش از دو هزار نفر با همکاری نهضت سواد آموزی در سطح استان بیان کرد: همچنین توسط اردوهای جهادی طرح هجرت ۳ اقدامات توزیع البسه( تولید و توزیع بیش از ۱۵ هزار مورد البسه ویژه گروه های جهادی) و کارگاههای آموزشی و فرهنگی پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر برای بیش از ۲۰۰ هزار نفر برگزار شده است.

وی در ادامه با اشاره به خدمات رسانی سازمان بسیج سازندگی با همکاری قرارگاه محرومیت زدایی سپاه، خیرین، مردم و دستگاه های اجرایی متولی عنوان کرد: در این راستا نیز تهیه و توزیع ۲ هزار و ۵۰۰ بسته بهداشتی و کمک‌های اولیه در مناطق محروم، ۱۰۰ مورد جهیزیه ویژه زوج‌های جوان و توزیع بسته‌های معیشتی ویژه محرومین بیش از ۵ هزار مورد تهیه و توزیع بسته‌های نوشت افزار کامل بیش از ۲ هزار انجام شده است.

فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان با اشاره به فعالیت سازمان بسیج سازندگی در حوزه اقتصاد مقاومتی ابراز کرد: در این بخش ۳۳ میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای فعالان و مجریان طرح‌های اقتصاد مقاومتی، صنایع دستی، تبدیلی و بسته بندی برای سه هزار طرح در سطح استان زنجان انجام شده است.

وی با بیان اینکه در این حوزه کارگاهها و کلاسهای آموزشی، ترویجی و جهادی برای بیش از ۲۰ هزار نفر با همکاری با همکاری فنی و حرفه‌ای و جهاد کشاورزی در استان برگزار شده است افزود: نمایشگاه و فروشگاه اقتصاد مقاومتی به منظور کمک به معرفی و فروش محصولات تولیدی فعالان اقتصاد مقاومتی ۲۵ مورد نیز توسط این سازمان انجام شده است.

سردار کرمی با اشاره به فعالیت بسیج در حوزه حوادث غیرمترقبه بیان کرد: در این بخش نیز در مناطق زلزله زده در سطح کشور خدمات قابل توجهی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در مناطق زلزله زده کرمانشاه در ۶ روستا خدمات قابل توجهی توسط بسیج سازندگی انجام شد عنوان کرد: علاوه بر خدمات مختلف ارائه شده در منطقه زلزله زده سرپل ذهاب استان کرمانشاه ۱۵ واحد مسکونی احداث و ۱۵۰ دستگاه کانکس برای مردم زلزله زده تهیه شد.

استاندار زنجان : سپاه تنهایی به مبارزه با رفع مشکلات اجتماعی و محرومیت‌زدایی رفته است

استاندار زنجان با بیان اینکه ۱۲ دستگاه طبق قانون وظیفه برخورد با مسائل اجتماعی و محرومیت زدایی دارند و همه ساله هم بودجه‌های خوبی دریافت می‌کنند و وظیفه دارند به کمک سپاه بشتابند.

فتح‌اله حقیقی ظهر امروز در آیین رونمایی از ۷۲ پروژه‌ محرومیت زادیی که به همت سپاه استان زنجان انجام شده است، اظهار داشت: هفته مقدس بسیج را خدمت تمام بسیجیان تبریک عرض می‌کنم و این بسیجیان در زمان جنگ گوش به فرمان حضرت امام(ره) و امروزه نیز با جان و دل لبیک گوی مقام معظم رهبری هستند.

وی دستاوردهای بسیج را در ۴۰ سال گذشته بسیار مقدس برشمرد و تصریح کرد: خدمات بسیج بر کسی پوشیده نیست.

استاندار زنجان با ابراز خرسندی از فعالیت‌های خوب سپاه استان‌در راستای خدمت رسانی به جامعه گفت: افتتاح ۷۲ محرومیت زدایی بسیار مقدس و مبارک است.

وی در ادامه با بیان اینکه سپاه به تنهایی نمی‌تواند مشکلات اجتماعی و محرومیت‌زدایی را رفع کند و باید دستگاه‌های دیگر به کمک سپاه بیایند، عنوان کرد: در موضوع آسیب‌های اجتماعی ۱۲ دستگاه به شکل مستقیم وظیفه دارند دخالت‌کنند و همه ساله هم اعتبارات زیادی دریافت‌می‌کنند و وظیفه دارند با سپاه در این‌حوزه همکاری کنند.

استاندار زنجان پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را از مطالبات اصلی مقام معظم رهبری برشمرد و تاکید کرد: سپاه استان فعالیت‌های خوبی در این‌حوزه انجام داده است.

حقیقی داشتن انظباط مالی را از مهمترین اولویت‌های کاری خود دانست و تاکید کرد: باید در استان مدیرهای دستگاه‌های اجرای انضباط مالی و مدیریتی داشته باشند و باید به مردم پاسخگو باشیم که چه کارهایی در استان‌صورت گرفته است.

وی حذف موازی‌کاری بین دستگاه‌های اجرایی را یکی از عوامل موثر برای پیشبرد برنامه‌ها دانست و تشریح کرد: از موازی کاری در بین دستگاه‌ها جلوگیری خواهیم کرد.

استاندار زنجان در بخش دیگر سخنرانی‌خود گریزی به فرارسیدن چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی‌زد و افزود: باید دستاوردهای چهل ساله انقلاب به خوبی به سطح جامعه خصوصا جوانان تبیین شود.

بسیج سازندگی 97

بسیج سازندگی 97

بسیج سازندگی 97

بسیج سازندگی 97

بسیج سازندگی 97

بسیج سازندگی 97

/

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close