ادامه فعالیت گروه های جهادی در نوروز ۹۹ در عرصه‌ مقابله با کرونا / توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی در مناطق محروم و حاشیه شهرها

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=14739

مسؤول بسیج سازندگی استان زنجان گفت: اردوهای جهادی نوروز امسال، در عرصه‌های پیشگیری و مقابله با کرونا و تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی محرومان در حال اجرا است.

ادامه فعالیت اردوهای جهادی در نوروز ۹۹ در عرصه‌ مقابله با کرونا

فرهاد امندی امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: طی پنج سال اخیر، اردوهای جهادی نوروز در عرصه‌های مختلف با شور و اشتیاق و جدیت توسط گروه‌های جهادی در حال اجرا بوده است و هر سال گسترده‌تر و تاثیرگذارتر از سال‌های قبل آن است.

مسؤول بسیج سازندگی استان زنجان با بیان اینکه از آنجا که شیوع ویروس کرونا باعث وقفه در بسیاری از فعالیت‌های جهادی شد، اضافه کرد: به دلیل اینکه فعالیت‌های جهادگران به صورت اجتماعی است، نگرانی‌ها در مورد فعالیت گروه‌های جهادی متصور بود ولی با تدابیر متولیان امر و همکاری ارزشمند و موثر گروه‌های جهادی، خوشبختانه این رویکرد تغییر وضعیت پیدا کرد و مقرر شد گروه‌های جهادی بنا به شرایط و وضعیت جامعه در عرصه پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا به فعالیت و خدمت رسانی بپردازند.

وی با بیان اینکه از آنجا که جهادگران همواره از هر فرصتی برای فعالیت و خدمت‌رسانی برای کشور و مردم استفاده می‌کنند، افزود: جهادگران این شرایط و اضطرار را تبدیل به فرصت کردند و از ابتدا، شبانه‌روز در تهیه و توزیع بسته‌های بهداشتی و معیشتی، ضدعفونی و گندزدایی اماکن و معابر عمومی و تولید ماسک، فعالیت‌های جهادی خود را با اولویت مناطق محروم شهری، حاشیه شهر و روستاها آغاز و تا کنترل و مدیریت ویروس کرونا به خدمت‌رسانی با همکاری دستگاه‌های مسؤول و متولی خواهند پرداخت.

امندی با بیان اینکه تا به امروز تعداد ۲ هزار و ۶۰۰ نفر از اعضای گروه‌های جهادی استان در این عرصه فعالیت‌های ارزشمندی ارائه کرده‌اند، گفت: ضدعفونی بیش از یک هزار و ۵۰۰ نقطه در شهرها و روستاهای تابعه، تهیه و توزیع بیش از ۱۴ هزار و ۷۰۰ بسته بهداشتی و ضدعفونی و در کنار آن آموزش چهره به چهره بیش از ۱۵ هزار نفر و فعال‌سازی ۲۴ کارگاه تولید ماسک که تا به امروز بیش از ۱۷ هزار ماسک تولید و توزیع کرده است از جمله این اقدامات است.

مسؤول بسیج سازندگی استان زنجان خاطر نشان کرد: همچنین تولیدات فرهنگی، رسانه‌ای و تبلیغاتی به تعداد ۱۰ مورد تولید و منتشر و تعداد ۸ هزار بروشور نیز توزیع شده است.

وی با بیان اینکه تعداد ۳ هزار و ۳۰۰ بسته معیشتی محرومین نیز توسط سپاه انصارالمهدی(عج) با همکاری خیرین، عموم مردم و گروه‌های جهادی تهیه و توزیع شده است، گفت: ۸۰۰ بسته از این آمار توسط گروه‌های جهادی استان انجام شده است.

 بسیج سازندگی

بسیج سازندگی

بسیج سازندگی

بسیج سازندگی

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close