ادامه ناپایداری‌های جوی در زنجان/ بارش ۱۱ میلی‌متری در قیدار

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=19751

رسول همتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان متوسط بارش استان زنجان از اول مهر تا صبح روز گذشته را ۳۴۹ میلی‌متر اعلام و اظهار کرد: این میزان بارش در مقایسه با بارش ۳۶۶ میلی‌متری سال گذشته در این بازه زمانی کاهش نیم درصدی یافته است.

مدیرکل هواشناسی استان زنجان با اشاره به ثبت ۲۹۸ میلی‌متری بارش نرمال در استان زنجان افزود: بارش ۳۴۹ میلی‌متری سال‌جاری نسبت به نرمال افزایش ۱۷ درصدی را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به بارش‌های ۲۴ ساعت گذشته در استان زنجان گفت: خدابنده در این بازه زمانی با ۱۱.۴ میلی‌متر بیشترین بارندگی را داشته است.

همتی از ثبت بارش ۹.۴ میلی‌متری باران در باش قشلاق گرماب طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و افزود: نیک‌پی و ابهر هم در این بازه زمانی شاهد بارش بیش از هفت میلی‌متر باران بوده‌اند.

مدیرکل هواشناسی استان زنجان ادامه داد: همه ایستگاه‌های هواشناسی استان طی ۴۸ ساعت گذشته ثبت بارش را ثبت کرده است که در این میان چورزق، دندی و زنجان کمترین بارش و خدابنده بیشترین میزان بارش را ثبت کرده‌اند.

وی از ادامه ناپایداری‌های آغاز شده از اول هفته جاری خبر داد و گفت: این ناپایداری‌ها به صورت رگبار، رعد و برق و وزش لحظه‌ای نسبتا شدید تا روز پنجشنبه ادامه خواهد داشت.

همتی در مورد روند دمای استان هم گفت: دمای ها از فردا افزایشی خواهد بود و این روند افزایش تا روز شنبه ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام/۷۳۰۰۴/ق
منبع : فارس

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن