ارسالی کاربران : تجمع کارگران اخراج شده شرکت کالسمین

جمعی از اهالی منطقه انگوران صبح امروز در مقابل شرکت کالیسیمن تجمع کرده و اعتراض خود را به سیاست های شرکت کالسمین اعلام کردند.

این تجمع با حضور اهالی منطقه انگوران و کارگران اخراج شده این شرکت برگزار و تجمع کنندگان نسبت به بیکاری در منطقه اعتراض کردند.

اعتراض کارگران به وضعیت اشتغال در این منطقه در حالی است که چند شرکت روی در این منطقه وجود دارد.

پیش از این نیز در اواخر فروردین‌ماه امسال، کارگران این منطقه چند روز تجمع اعتراضی برگزار کرده و نسبت به سیاست های این شرکت در منطقه و اخراج کارگران اعتراض کردند.

کارگران اهالی منطقه انگوران بیکارند/ کار برای غیر بومی و آلودگی برای بومی

شرکت کالسیمین (سهامی عام) در تاریخ ۴ آذر ۱۳۴۳ تحت شماره ۹۵۷۳ در اداره ثبت شرکتهای تهران بصورت شرکت سهامی خاص و با سرمایه ۵۰ میلیون ریال به ثبت رسید. در تاریخ ۳۰ شهریور ۱۳۷۰ مرکز اصلی شرکت از تهران به زنجان تغییر و تحت شماره ۱۷۶۲ در اداره ثبت شرکت های زنجان به ثبت رسید. نوع شخصیت حقوقی شرکت طبق مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۱۶ فروردین ۱۳۷۶ از سهامی خاص به سهامی عام تغییر یافته است و در تاریخ ۱۰ آذر ۱۳۷۶ شورای بورس و هیات محترم پذیرش اوراق بهادار، شرکت را در بورس پذیرفته و نهایتا در تاریخ ۱۵ بهمن ۱۳۷۶ اولین معامله سهام شرکت در تابلو بورس اوراق بهادار انجام گرفت.

اهم فعالیتهای شرکت برطبق اساسنامه، اکتشاف ، استخراج و بهره برداری از معادن، تغلیظ و ذوب مواد معدنی، ایجاد کارخانه های تبدیلی مواد معدنی و انجام کلیه عملیات بازگانی در ارتباط با موضوع فعالیت شرکت می باشد.

سرمایه شرکت در سال ۱۳۴۳ معادل ۵۰ میلیون ریال بوده که طی ۲۰ مرحله افزایش یا کاهش، نهایتا در سال ۱۳۹۲ با ۱۱۲ درصد افزایش، به ۲۰۰۰ میلیارد ریال افزایش یافته است. لازم به ذکر است شرکت های مجتمع ذوب و احیا روی قشم، تولید روی بندر عباس ، اسید سازان ، روئین کاران الوند و صنعت روی زنگان جزئ شرکت های زیر مجموعه شرکت کالسیمین می باشند.

ارسال از : احمدخانی

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن