ارسال کننده کلیپ‌های «مومو» تحت تعقیب پلیس

محمدعلی آدینه‌لو امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به ارسال کلیپ‌های  «مومو» برای برخی کاربران به خصوص دانش‌آموزان اظهار کرد: والدین در این خصوص دقت بیشتری داشته باشند و تهدیدات را جدی نگیرند و استرس و اضطراب به فرزندان خود منتقل نکنند.

 رئیس پلیس فتای استان زنجان افزود: در روزهای اخیر شاهد مطرح شدن چالش  «مومو» در سطح برخی استان‌های کشور به خصوص استان‌های جنوبی بوده‌ایم و برخی کاربران که بیشتر آنها دانش‌آموز بوده‌اند پیام‌هایی حاوی محتوا و تصاویر  «مومو» بیشتر در اپلیکیشن واتس آپ دریافت کرده‌اند.

 وی در تشریح این موضوع گفت:  «مومو» یک اکانت واتس آپ است که در ابتدا کاربر یک لینک تماس از سوی  «مومو» دریافت و پس از شروع به گفتوگو از سوی حساب کاربری  «مومو» فرد به رفتارهای خطرناک دعوت می‌شود.

آدینه‌لو از والدین و معلمان خواست: به هیچ وجه دانش‌آموزان را به استفاده از پیام رسان‌های خارجی برای آموزش‌های مجازی هدایت نکنند و در صورت برخورد فرزندشان با محتوای مورد اشاره با صحبت‌های لازم، ترس و استرس دانش‌آموزان را کاهش دهند.

رئیس پلیس فتای استان زنجان از هموطنان خواست: هرگونه مشکل و موارد مشکوک در فضای مجازی را با سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir یا شماره تماس ۱۱۰ و ۶-۰۲۴۲۱۸۲۱۵۸۱ در میان بگذارند.

انتهای پیام/۷۳۰۰۵/ق
منبع : فارس

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن