از مسعود بهنود تا فائزه هاشمی؛ «سابوتاژ فرهنگی» از کجا آغاز شد؟ + فیلم

گلادیوهای پارسی در زمان و مکان های مختلف، مقدسات شیعه را هدف قرار می‌دهند. برسری سیاسی این هفته به فعالیت فرهنگی شبکه «بدامن» و دنباله‌های داخلی و خارجی آن می پردازد.

قسمت دوم 

گلادیوهای پارسی یا همان بازماندگان شبکه بدامن با اهدافی خاص در زمان و مکان‌هایی خاص، مقدسات شیعه را مورد اهانت قرار می‌دهند. وقایع مشابه را باید به درستی تحلیل کرد از این رو لازم است عقبه سیاسی و پشت پرده امنیتی این هتاکی‌ها را بر ملأ کنیم.

خرداد ۹۵ بود که یک عکس جنجالی خشم مردم ایران را برانگیخت. رسانه‌های اصلاحطلب سراسیمه مشغول پاک کردن سابقه فرد هتاک بودند. فرد هتاک، شادیِ صدر، ضد انقلاب خارح نشین، یار دیرین فائزه هاشمی و دبیر بخش حقوقی روزنامه زن بود. روزنامه‌ای که با مدیر مسئولی دختر پرحاشیه آیت الله پا در عرصه مطبوعات نهاد.

اواخر دهه ۷۰ در دورانی که سابوتاژهای فرهنگی در دستور کار بازماندگان شبکه بدامن قرار داشت، روزنامه‌ای فمنیستی و اصلاح طلب توسط فائزه هاشمی رفسنجانی تأسیس می‌گردد. سردبیر این روزنامه مسعود بهنود به تأسی از استاد خود مجید دوامی یکی از عناصر اصلی شبکه بدامن در دوران پهلوی، برای این روزنامه زرد، نام زن را انتخاب می‌کند.

مجید دوامی به همراه داریوش همایون، ایرج نبوی و ناصر خدایار در شمار اولین کسانی بودند که جذب شاخه تبلیغاتی شبکه بدامن شدند.

دوامی همزمان با اوج‌گیری انقلاب اسلامی ایران و افشای فراماسون بودنش ابتدا به فرانسه گریخت و سپس در خدمت سازمان «سیا» قرار گرفت.

دوامی رفت اما شاگرد برجسته او مسعود بهنود، عقل منفصل فائزه هاشمی، در ایران ماندگار شد.

تا اواسط سال ۵۷ مدافع بی‌چون و چرای رژیم پهلوی بود و به هر قیمت و در هر شرایطی از آن دفاع می‌کرد، اما به توصیه گلادیوهای پارسی در روزهای بحرانی شهریور ۵۷ به صورتی ناگهانی تغییر موضع داد. او علیه دو تن از نظریه‌پردازان و سیاست‌گزاران فرهنگی رژیم پهلوی، یعنی محمود جعفریان و پرویز نیکخواه اعلام جرم کرد. این دعوای زرگری ناجی حیات مطبوعاتی بهنود در روزهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی شد.

اوج فعالیت‌ها و شبکه سازی بهنود در دهه ۷۰ است. مسعود بهنود پیش از آنکه به قلم ساده و داستانی‌اش معروف باشد به شامه تیزش در شناخت قدرت‌های موجود و سعی در نزدیکی به آنها شهره است. بهنود به تدریج خود را به دختر پر حاشیه آیت الله نزدیک می‌کند. درسال ۷۷، بهنود از ژن خوب فائزه کمال استفاده را می‌برد و سردبیر روزنامه زن می‌شود. روزنامه موهن و مبتذلی که از هیچ تلاشی برای ترویج بی بند و باری و نیز توهین به احکام اسلام دریغ نمی‌کرد.

برسری سیاسی این هفته (شماره نهم) انتخاب خوبی است برای آنان که می‌خواهند بدانند افراد پرحاشیه اساساً از کجا تعذیه می‌شوند؟

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close