از ویزیتوری تا کارآفرینی جوان زنجانی/حبوباتی که برای ۵۰ نفر اشتغال ایجاد کرد

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=8813

کارآفرین زنجانی که در حال حاضر به صورت مستقیم برای ۱۲ نفر و به صورت غیر مستقیم برای ۵۰ نفر اشتغالزایی ایجاد کرده است ابتدا کارش ویزیتوری بود.

امیر متین فتحی امروز در گفت و گو با موج رسا با اشاره به فعالیتش در زمینه تولید و بسته بندی،اظهارداشت: در حال حاضر کار بسته بندی حبوبات،ادویه جات،آبلیمو،روغن زیتون و سرکه را انجام می دهم.

وی با بیان اینکه اکثر کارگران این کارخانه بانوان تحت پوشش بهزیستی استان هستند، افزود: این افراد که از حداقل توانایی برخوردارند در این کار به کارگیری شده اند.
این کارآفرین زنجانی خاطرنشان کرد: در شروع کار ویزیتور مواد غذایی بودم اما از دوسال گذشته به دلیل اطلاعاتی که از فروش و مراکز عرضه داشتم این کار را شروع کردم.
فتحی با بیان اینکه ابتدا با خرید ۱۰۰ کیلو حبوبات نسبت به بسته بندی و فروش اقدام کردم،بیان داشت: در سه ماه اول تنها بودم و با ادامه موفقیت افراد دیگری را جذب کردم.
این کارآفرین زنجانی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به نوع بسته بندی رقابتی طراحی شده برای بازار هدف ترکیه و عراق، در زمینه صادرات به این کشورها فعالیت می کنم.
فتحی با بیان اینکه نوع بسته بندی محصولات ما از نظر طراحی و شکل در ایران بی نظیر است، خاطرنشان کرد: از نظر بازاریابی برای خارج کردن جنس از قفسه مغازه ها باید به سه فاکتور اساسی از جمله قیمت پایین، کیفیت بالا و بسته بندی شکیل توجه کرد.
وی با بیان اینکه باید بسته بندی خوبی داشت تا بتوان در کنار برندهای امروزی قدرت رقابت داشت،افزود: ما از هزینه ها و سود خود کم کرده ایم تا با توجه به پایه های مثلت قیمت، کیفیت و بسته بندی مناسب در بازار موفقیت کسب کنیم.
این کارآفرین زنجانی گفت: در این زمینه برای ۱۷ نفر به صورت مستقیم و در بخش پخش و فروش برای ۵۰ نفر به صورت غیرمستقیم شغل ایجاد کرده ایم.
فتحی با اشاره به مشکلات موجود بر سر راه کارآفرینان، افزود: متاسفانه برخی از ارگان ها به جای حل کردن مسائل پیش روی کارآفرینان به ایجاد مشکلات بیشتر دامن می زنند.
وی با انتقاد از عملکرد جزیره ای و عدم هماهنگی برخی دستگاه های اجرایی در استان،افزود: جهادکشاورزی ،صنعت و معدن و بهداشت هیچ هماهنگی با هم ندارند به طور مثال سازمان جهادکشاورزی به مشاغل خانگی کوچک مجوز تاسیس ارائه می کند اما برای تبدیل مجوز به جواز بهره برداری سازمان غذا و دارو به دلیل خانگی بودن این نوع مشاغل مجوز بهداشتی ارائه نمی کند.
این کارآفرین گفت: به دلیل عدم هماهنگی ارگان های مختلف کارآفرینان با مشکلات عدیده ای مواجه می شوند که ضروری مسئولان به این موضوع توجه کنند.
برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close