استاد آقا تهرانی در زنجان : مجلس اشتباه برجام را در مورد FATF تکرار نکند

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی آقاتهرانی شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران در خصوص مسائلی که امروز در زمینه FATF وجود دارد، افزود: در این خصوص لازم است به نمایندگان مجلس شورای اسلامی که در وهله اول باید مصالح مردم را در نظر داشته باشند، نه مصالح دیگران را، باید بگویم که داستان FATF نسخه‌ای است که از بیرون برای ما نوشته شده و برای آن تفکراتی اندیشیده‌اند، آنگاه این تفکرات را در قالب این نسخه برای ما فرستاده‌اند.

وی با یادآوری اینکه FATF نسخه‌ای برای داخل کشور نبوده و رهبر فرزانه انقلاب بارها در سخنان گوهربارشان به صراحت در این خصوص بیاناتی را ایراد فرموده‌اند، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در این خصوص تاکید دارند با چیزهایی که دیگران برای شما نقشه می‌کشند و فکر می‌کنند، خوشبینانه برخورد نکرده و خیال نکنید که آن‌ها مصالح شما را در نظر می‌گیرند؛ چرا که آنچه که مدنظر آن‌ها است، مصالح و منافع خودشان بوده و منافع غرب با منافع ما در تضاد است، پس اول خوشبینانه به این قضیه نگاه نکنید تا بتوانید درست قضاوت کنید.

نماینده مردم تهران در مجالس هشتم و نهم با بیان اینکه همه چیز در مسائل دیپلماتیک خلاصه نمی‌شود، بلکه مسئولان باید در برخی مواقع انقلابی عمل کنند، تاکید کرد: مجلس اشتباه برجام را در مورد FATF تکرار نکند.

 باید عواقب ۱۰ سال آینده FATF را در نظر داشت

آقاتهرانی با تاکید بر اینکه باید عواقب ۱۰ سال آینده FATF را در نظر داشت، تصریح کرد: اگر شما (نمایندگان مجلس) تحریم‌هایی را که هر روز تشدیدتر می‌شود را نادیده گرفته و از سویی دیگر همه برنامه‌های تراکنشی را نیز در قالب FATF لو دهید، آن‌وقت رو دست خواهید خورد و این سئوال مطرح می‌شود که چطور تحریم‌ها را در چنین شرایطی حل خواهید کرد، به همین خاطر با این اقدام، کشور با معضل جدی روبه‌رو می‌شود و شما (نمایندگان مجلس) باید پاسخ‌گوی همه این اقدامات در هر برهه‌ای باشید.

دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی در ادامه با بیان اینکه تعاریفی که غرب از ترورسیم دارد با تعریفی که ما داریم متفاوت است، خطاب به دولتمردان، اظهار کرد: آیا مطمئن هستید که فردا سپاه و بسیج در تعاریف تروریستی غرب گنجانده نخواهند شد، آیا فردا حاضر خواهید بود اشخاصی چون سردار سلیمانی را با تعاریفی که غرب از تروریست دارد، تحویل آن‌ها دهید و آیا مردم به شما دولتمردان این اجازه را خواهند داد. به همین خاطر نباید چشم بسته به این قضیه ورود پیدا کرد. بنده شخصا معتقدم که این قضیه هیچ منافعی نداشته و منافع ظاهری آن هم گول‌زننده است و امضای این قرارداد به نفع ما نخواهد بود، امیدواریم مجلس متوجه این قضیه باشد.

در مجلس فکر درستی در مورد برجام صورت نگرفت

وی با اشاره به اینکه در مجلس فکر درستی در مورد برجام صورت نگرفت، افزود: اگر رئیس مجلس اجازه بحث بیشتری در این مورد می‌داد و در عرض ۲۰ دقیقه کار سه روز را تمام کرد، امروز سرنوشت دیگری در انتظار برجام بود و معتقدم آقای لاریجانی نظر شخصی‌اش را در این زمینه اعمال کرد، این در حالی است که کسی حق ندارد نظر شخصی خود را در امور مملکتی اعمال کند؛ چرا که ما در مجلس آقا بالا سر نداریم و رئیس مجلس فقط به‌عنوان سخنگو است و انتظار داریم جرأت اعتراف به اشتباه‌شان را داشته باشند.

آقاتهرانی با یادآوری اینکه ما از مسئولان توقع صداقت داریم و این توقع زیادی نیست، گفت: این توقع از همه مسئولان وجود دارد که در ارتباط با مردم صادق باشند و هر مسئولی موظف است که با مردم صادقانه رفتار کند، در غیر این صورت مردم آرام‌آرام این مسئول را کنار خواهند گذاشت.

این فعال سیاسی اصولگرا با ارائه راهکاری در خصوص برون‌رفت از مشکلات پیش رو، تصریح کرد: دولتمردان باید نظرات مقام ولایت را جدی گرفته، به آن گوش فرا داده و در آن تفکر کنند؛ چرا که رهبر فرزانه انقلاب همه راهکارها را در همه زمینه‌ها ارائه داده‌اند، در برخی مواقع نیز باید انقلابی عمل کرد، چون کشور ما کشوری انقلابی است و ما توقع داریم مسئولان ما انقلابی عمل کرده و با درایت بهتر و صداقت بیشتر به مردم خدمت کنند.

دولت صحبت های منتقدان را گوش کند

آقاتهرانی با اشاره به اینکه راهکار این است که به دستورالعمل‌ها و ابلاغیه‌های رهبر معظم انقلاب عمل کنیم، خاطرنشان کرد: متاسفانه این اتفاق تا به امروز نیفتاده است، این در حالی است که رهبر معظم انقلاب حتی در جزئیات هم ورود پیدا کرده‌اند تا مسئولان حرکت رو به جلوی بهتری داشته باشند ولی از این فرصت‌ها استفاده نشده است، با این وجود معتقدیم هنوز هم دیر نشده و می‌توانند وضعیت اقتصادی کشور را بهتر کنند، به حرف منتقدان گوش دهند و بر روی آن‌ها فکر کنند و انگ سیاسی به همه چیز نزده و آن را کنار نگذارند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close