آخرین اخبارابهراستان زنجاناقتصادیایجرودایرانجهانخدابندهخرمدرهزنجانسلطانیهطارمفرهنگی و اجتماعیماهنشانویژه

استان زنجان برای مراسم اربعین ۱۰ موکب در عراق برپا می‌کند

ذبیح‌الله بابایی امروز در جلسه ستاد اربعین استان زنجان اظهار داشت: دستورالعمل‌های ستاد اربعین به همه استان‌ها ابلاغ شده و در تمامی استان‌ها موکب برپا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته استان زنجان در شهر نجف و مسیر نجف به کربلا موکب برپا کرده بود، ابراز کرد: خدمات بسیار خوبی به زائران اربعین ارائه شد.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان زنجان سهمیه وعده غذایی برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین سال گذشته در موکب‌های استان زنجان را ۲۰ هزار نفر در هر وعده برشمرد و گفت: امسال این تعداد تهیه غذا برای ۳۰ هزار نفر در هر وعده تعیین شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه شهرستان‌های ابهر و خدابنده نیز موکب‌هایی در عراق برپا می‌کنند، بیان کرد: موکب حسینیه اعظم زنجان و زینبیه نیز در سامرا مستقر می‌شوند و در مجموع تعداد موکب‌های استان زنجان ۱۰ عدد است.

بابایی خاطرنشان کرد: سال گذشته با کمک‌های مردمی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در کشور عراق هزینه شد اما امسال نذورات قابل توجهی به دست ستاد عتبات نرسیده و برنامه‌ریزی کردیم که ریالی از اعتبارات دولتی استفاده نکنیم.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته شورای شهر اقلام مورد نیاز از جمله گوشت، مرغ و برنج به ارزش ۲۷۵ میلیون تومان خریداری و در اختیار این ستاد قرار داد، ابراز کرد: بارگیری اقلام غیرفاسدشدنی همه ساله از ابتدای ماه صفر آغاز می‌شود.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان زنجان بیان کرد: هماهنگی با واحدهای نانوایی برای تأمین نان و خدمات حمل و نقلی و سایر موارد برای خدمات‌رسانی هرچه بهتر به زائران انجام شده است.

بر چسب ها

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close