ابهراستان زنجاناقتصادیایجرودایرانخدابندهخرمدرهزنجانسلطانیهطارمفرهنگی و اجتماعیگزارشماهنشانویژه

اعزام سه موکب اربعین از زنجان به مناطق سیل زده

اعزام موکب ستاد اربعین زنجان به استان خوزستان

دبیر ستاد اربعین استان زنجان از اعزام اولین موکب زنجانی به استان خوزستان در راستای خدمات‌رسانی به آسیب‌دیدگان سیل اخیر در این استان خبر داد.

رضا حسینی ظهر دوشنبه در جلسه اعزام موکب‌های اربعین حسینی به مناطق سیل‌زده با بیان اینکه امروز اولین موکب اربعین زنجان به استان خوزستان اعزام می‌شود، افزود: این کاروان قرار است در طول حضور خود در استان خوزستان، نسبت به طبخ غذا اقدام کند که خوشبختانه برای انجام این خدمت، لوازم و تجهیزات پخت و پز به همراه مواد اولیه فراهم شده است.

وی از اعلام آمادگی چهار موکب از استان زنجان برای اعزام به خوزستان خبر داد و با اشاره به اینکه این موکب‌های قرار است به مدت یک ماه به آسیب‌دیدگان این مناطق خدمات‌رسانی داشته باشند، تصریح کرد: از موکب‌هایی که برای اعزام به خوزستان اعلام آمادگی کرده‌اند، یک موکب مربوط به شهرستان زنجان و سه موکب دیگر نیز مربوط به شهرستان‌های ابهر، خرم‌دره و خدابنده است.

حسینی با یادآوری اینکه اولین کاروان اعزامی از استان زنجان به خوزستان شامل لوازم و تجهیزات پخت و پز و مواد اولیه برای طبخ غذا خواهد بود، ادامه داد: موکب‌های اعزامی از استان زنجان به خوزستان قرار است در مدت یک ماه حضور در این منطقه، نسبت به طبخ ۵۰۰۰ پرس غذا اقدام کنند که برای این منظور اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پیش‌بینی شده است.

دبیر ستاد اربعین استان زنجان در ادامه ضمن ابراز خرسندی از کمک‌های مردمی و با اشاره به اینکه مردم استان زنجان در برهه‌های مختلف ثابت کرده‌اند که در اقدامات خیرخواهانه و بشردوستانه همواره در خط مقدم بوده‌اند، گفت: در همین راستا ستاد بازسازی عتبات عالیات آماده تحویل کمک‌های غیرنقدی مردم نوع‌دوست استان بوده و کمک‌های نقدی نیز از طریق شماره حساب رسمی ستاد اربعین استان (۰۱۰۸۵۰۳۳۳۵۰۰۱) نزد بانک ملی قابل دریافت است.

موکب حسینیه اعظم زنجان برای کمک به سیل زدگان برپا می شود

رئیس هیئت امنای حسینیه اعظم زنجان گفت: در راستای کمک به سیل زدگان موکب حسینیه اعظم زنجان در مناطق سیل زده مستقر می شود.

محمد جواد غم پرور اظهار داشت: در راستای کمک به سیل زدگان، موکب حسینیه اعظم زنجان در این مناطق برپا می‌شود.

وی گفت: مردم استان زنجان می‌توانند در صورت تمایل به سهیم شدن در این کار خیرخواهانه کمک‌های مردمی خود را به سیل زدگان به صورت نقدی و غیر نقدی به دفتر حسینیه اعظم زنجان تحویل بدهند.

رئیس هیئت امنای حسینیه اعظم زنجان گفت: پتو، لباس، چادر، ست لوازم بهداشتی و کمپوت و کنسرو از نیازهای اساسی است.

غم پرور ابراز کرد: مردم استان می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب ۶۱۰۴۳۳۷۵۲۵۲۸۲۱۸۰ واریز کنند.

برپایی موکب قتیل العبرات زنجان در مناطق سیل زده

موکب قتیل العبرات زنجان همانند خدمت رسانی در ایام اربعین به زوار حسینی , با برپایی در مناطق سیل زده نیز روزانه ۱۰.۰۰۰ پرس غذا طبخ و توزیع خواهد کرد و همچنین آمادگی دارد کمک های مردمی را در بین مردم سیل زده توزیع نماید.

در همین راستا همشهریان عزیز می توانند اقلام غیرنقدی خود نظیر  مواد غذایی ,  خشکبار ,  پتو , لوازم بهداشتی و  زیرانداز را به مسجد چهارده معصوم ع اسلام آباد تحویل نمایند.

جهت واریز کمک های نقدی شماره شبای موکب قتیل العبرات IR530700001000216048370002 بانک قرض‌الحسنه رسالت و شماره کارت ۵۰۴۱۷۲۱۰۵۹۲۱۴۸۴۲ در نظر گرفته شده است.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close