ابهراستان زنجاناقتصادیایجرودایرانخدابندهخرمدرهزنجانسلطانیهطارمفرهنگی و اجتماعیگزارشماهنشانویژه

اعزام ۲۰ گروه از دانشجویان جهادگر به مناطق محروم استان زنجان

مسئول برگزاری اردوهای جهادی بسیج دانشجویی استان زنجان از اعزام ۲۰ گروه از دانشجویان جهادگر به مناطق محروم استان زنجان‏ خبر داد.

سعید اوصالی به اعزام نخستین گروه جهادی دانشجویان به مناطق محروم استان اشاره و اظهار کرد: دانشجویان دانشگاه‌های استان همانند سالهای گذشته برای کمک به آبادانی و محرومیت زدایی به مناطق محروم و کم برخوردار استان اعزام می‌شوند.

وی با اشاره اعزام ۲۰ گروه از دانشجویان جهادگر استان به اردوهای جهادی افزود: این دانشجویان در از ۱۵ تیر ماه تا ۱۵ شهریور ماه در بازه‌های زمانی ۱۰ روزه راهی اردوهای جهادی می‌شوند.

مسئول برگزاری اردوهای جهادی بسیج دانشجویی استان زنجان ‏با بیان اینکه ۹ گروه از گروه‌های دانشجویی متعلق به دانشگاه‌های زنجان هستند، ابراز کرد: ۳ گروه متعلق به قیدار و ۸ گروه نیز متلق به شهرستان ابهر هستند.

وی بیان کرد: فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی، بهداشت و سلامت و عمرانی از جمله زمینه‌های فعالیت دانشجویان خواهد بود که در این بین می‌توان رنگ‌آمیزی تعدادی از مدارس روستاهای محروم، برگزاری کلاس‌های آموزشی ویژه خواهران، برگزاری کلاس‌ها و مسابقات مختلف ورزشی ویژه کودکان و نوجوانان و یادواره شهدا اشاره کرد.

اوصالی با اشاره به اعزام دو گروه از دانشجویان دختر و پسر دانشگاه علوم پزشکی زنجان در روستاهای محروم شهرستان ماهنشان گفت: این دانشجویان برای ارائه خدمات پزشکی و دندان پزشکی و یزیت رایگان به این روستاها اعزام شدند.

وی با بیان اینکه روحانیون و طلاب حوزه‌های علمیه نیز همراهی خوبی با دانشجویان برای حضور در مناطق محروم استان دارند، خاطرنشان کرد: حضور این روحانیون به منظور  بهره مندی دانشجویان از فضای معنوی و اجرای برنامه‌های دینی و پاسخ گویی به مسائل شرعی مردم است.

منبع : موج رسا

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close