افزایش بیکاری زنجانی‌ها در سال گذشته

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=3440

سرپرست معاونت آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: نرخ بیکاری استان زنجان در سال گذشته نسبت به سال قبل هفت‌دهم درصد افزایش یافته است.

ایرج امینی با اشاره به گزیده نتایج طرح آمارگیری از نیروی کار استان زنجان در سال گذشته، اظهار کرد: بر اساس نتایج طرح آمارگیری از نیروی کار، نرخ بیکاری استان زنجان در سال گذشته معادل ۱۰٫۴ درصد بوده که نرخ بیکاری مناطق شهری استان ۱۲٫۸   درصد و مناطق روستایی ۶٫۴ درصد بوده است.

این مسئول با بیان اینکه   نرخ بیکاری کشور در سال گذشته، ۱۲٫۱ درصد بوده که این نرخ در مناطق شهری کشور ۱۳٫۴ درصد و در مناطق روستایی کشور ۸٫۲   درصد بوده است، ادامه داد:   بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری استان زنجان نشان می‌دهد این نرخ نسبت به سال قبل هفت‌دهم درصد افزایش یافته و نرخ بیکاری استان در سال ۱۳۹۵ معادل ۹٫۷ درصد بوده است.

وی افزود: مقایسه نرخ بیکاری استان نسبت به کشور نشان می‌دهد در سال گذشته نرخ بیکاری استان ۱٫۷ درصد از متوسط کشوری پایین‌تر بوده و این شاخص در مناطق شهری استان شش‌دهم درصد و در مناطق روستایی استان ۱٫۸ درصد از نرخ بیکاری کشور پایین‌تر است.

امینی خاطرنشان کرد: یکی از دلایل پایین بودن نرخ بیکاری استان نسبت به کشور، شرایط جغرافیایی و کوهستانی بودن استان و امکان فعالیت کشاورزی و دامداری مردان و زنان روستایی در این امر مهم است به طوری که نرخ بیکاری مردان و زنان استان به ترتیب ۹٫۸ و ۱۲٫۹ درصد نسبت به نرخ بیکاری مردان و زنان کشور پایین‌تر است.

معاونت آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان یادآور شد: نرخ مشارکت اقتصادی استان در سال گذشته برابر ۴۱٫۵ درصد بوده که این نرخ نسبت به سال قبل هفت‌دهم درصد افزایش داشته و نرخ مشارکت اقتصادی استان در سال ۱۳۹۵   نیز معادل ۴۰٫۸ درصد بوده است.همچنین نرخ مشارکت اقتصادی کشور در این سال معادل ۴۰٫۳ درصد بوده که این نرخ نسبت به سال قبل نه‌دهم درصد افزایش داشته است.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close