افزایش مصرف گاز در زنجان و قطع گاز نیروگاه

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=10422

نادر رابطی امروز در گفت‌وگو با فارس در زنجان اظهار کرد: با توجه به برودت و کاهش دمای استان زنجان میزان مصرف گاز نیز افزایش یافته است.

مدیر روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان با اشاره به مصرف ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار متر مکعبی گاز در زنجان افزود: این رقم نسبت به روزهای روند افزایشی دارد.

وی در ادامه تعداد مشترکین شرکت گاز استان را ۳۳۹ هزار نفر اعلام کرد و گفت: این آمار شامل ۴۴۰ هزار نفر است که در شهرها و روستاهای استان از خدمات شرکت گاز استفاده می‌کنند.

رابطی با اشاره به اینکه در حال حاضر میزان بهره‌مندی روستاییان از گاز طبیعی ۸۵ درصد است، تصریح کرد: همچنین به ۱۰۰ درصد شهرهای استان گازرسانی انجام شده است.

مدیر روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان در ادامه از قطع گاز نیروگاه خبر داد و گفت: هر سال به علت افزایش مصرف، گاز نیروگاه را برای خدمت‌رسانی بیشتر به سایر مشترکین قطع می‌کنیم از همین رو در حال حاضر نیروگاه از سوخت دوم استفاده می‌کند.

وی در ادامه با درخواست از مردم برای رعایت نکات ایمنی در فصل سرد سال و به منظور جلوگیری از گازگرفتگی گفت: از شهروندان درخواست داریم که علاوه بر رعایت نکات ایمنی گاز را بهینه و منطقی مصرف کنند.

رابطی با تإکید بر کنترل مستمر وسایل گازسوز بیان کرد: رعایت نکات ایمنی در نصب صحیح لوله بخاری، استفاده از لوله بخاری فلزی، عدم استفاده از لوله‌های گاز آکاردئویی، کنترل دقیق اتصال شیلنگ به وسیله گازسوز از جمله نکاتی است، که باید مورد توجه شهروندان قرار گیرد.

رابطی با اشاره به اینکه خود شرکت گاز نیز برای ایمنی بیشتر شهروندان آموزش‌های مرتبط را در حوزه ایمنی ارائه می‌دهد، گفت: در این راستا آموزش‌های شهروندی در سطح مدارس به صورت مستمر در حال انجام است.

مدیر روابط عمومی شرکت گاز زنجان از آموزش سالانه ۱۵ هزار دانش‌آموز خبر داد و افزود: در این آموزش‌ها نکات مربوط در حوزه رعایت نکات ایمنی و راهکارهای ایمن‌تر کردن مصرف گاز به جامعه‌ هدف، آموزش داده می‌شود.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن