افزایش پهنای باند اینترنت در زنجان

حامد سرائی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با تاکید بر لزوم ایجاد عدالت ارتباطی در سراسر استان زنجان اظهار کرد: وقتی توسعه می‌گوییم و افتتاحی انجام می‌شود همه باید آن را احساس کنند.

وی با اشاره به سفر اخیر وزیر ارتباطات به زنجان و قول‌های مساعد داده شده در جلسه با وزیر افزود: با توجه به گسترده‌گی محرومیت در روستاهای برخی شهرستان‌ها در فاز دوم، ۵۵ سایت روستایی را در برنامه داریم که امیدواریم تا دهه فجر محقق شود.

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان با اشاره به توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در استان با افزایش پهنای باند و ترافیک مصرفی بیان کرد: توسعه زیرساخت‌های ارتباطی پایان ناپذیر بوده و بی‌وقفه در حال انجام است.

وی به شرایط کنونی حاکم در کشور و اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در استان‌ها اشاره کرد و افزود: تعداد زیادی از کسب و کارها در استان محصول خود را از طریق اینترنت به فروش می‌رسانند و در این زمینه موفقیت‌های چشمگیری نیز داشته‌اند.

سرائی از افزایش پهنای باند اینترنت در زنجان از ۱۰۰ به ۱۸۰ گیگابیات خبر داد و ادامه داد: با شرایط فراهم شده فروشگاه‌ها، شرکت‌های خدماتی و تولیدی، کارخانه‌ها، کارگاه‌های تولید صنایع دستی و شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند از این بستر برای فروش و ارائه خدمات خود در بستر اینترنت اقدام کنند.

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان با اشاره به اینکه دو سوم ظرفیت پهنای باند استان بلااستفاده است، افزود: با وجود شرکت‌های دانش بنیان و تحقق تبدیل زنجان به یکی از قطب‌های برق، الکترونیک و آی تی کشور باید این ظرفیت خالی در پهنای باند به نحو مطلوب و با بهره‌وری بالا استفاده شود که متاسفانه این اتفاق رخ نمی‌دهد.

وی تصریح کرد: استحکام بخشی بیشتر و پایداری ارتباطات اینترنتی پهنای باند استان از ۱۰۰ گبگابایت به ۱۸۰ گیگابیات برثانیه در نیمه دوم امسال افزایش یافت و این آمار برای مدت مشابه در سال ۱۳۹۲، ۴۰ گیگابایت بوده است.

سرپرست ICT استان زنجان افزود: از ۱۸۰ گیگابایت ظرفیت پهنای باند استان در حال حاضر ۵۷ گیگابایت مورد  استفاده قرار می‌گیرد و ۶۸ درصد مابقی ظرفیت استفاده نمی‌شود.

وی گفت: شرکت ارتباطات زیر ساخت آماده واگذاری پهنای باند مورد انتظار به کسب و کارها و شهروندان در استان است.

انتهای پیام/۷۳۰۰۴/ق
منبع : فارس

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن