انتقاد اعضای شورای شهر از بی‌اعتنا بودن مسئولان استانی برای حل مشکل سبزه‌میدان

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=3407

جلسه علنی شورای شهر امروز با حضور شهردار زنجان و اصحاب رسانه در ساختمان شورای شهر برگزار شد.

احمد نصیری، رئیس شورای شهر زنجان در ابتدای جلسه فرارسیدن سالروز آزادسازی خرمشهر را تبریک گفت و اظهار داشت: وقتی می‌گوییم خرمشهر را خدا آزاد کرد حرف درستی است.

وی با تاسف از نیمه تمام بودن پروژه‌های شهری در زنجان اعلام کرد: مردم از بودن پروژه‌های نیمه تمام در زنجان گله دارند و از ما می‌خواهند هرچه سریعتر این مشکلات را حل کنیم.

رئیس شورای شهر زنجان پروژه سبزه میدان زنجان را یک فرامشکل استانی نامید و گفت: این محل حدود پنج سال است که در مرکز شهر تبدیل به خرابه شده است و به حال خود رها شده است.

وی با انتقاد از اعضای کمیسیون ماده پنج استانداری زنجان بابت عدم پاسخ به پیشنهاد شهرداری زنجان گفت: از شهردار زنجان درخواست می‌کنیم پروژه را هرچه سریعتر آغاز کند چونکه دیگر وقتی برای انتظار ماندن برای پاسخ از سوی آن‌ها نداریم.

نصیری گفت: هفته بعد سه‌شنبه شهردار زنجان را مکلف خواهیم کرد کار سبزه میدان را شروع کند اگرچه می‌دانیم در این یک هفته هم پاسخی از کمیسیون ماده پنج دریافت نخواهیم کرد.

وی با بیان اینکه بارها از تریبون‌های مختلف اعلام کردیم که با سد معبران برخورد می‌کنیم ولی عملا هیچ اقدامی در این راستا نکردیم، خاطرنشان کرد: شهردار زنجان باید هرچه سریعتر اقدامات لازم را انجام دهد.

رئیس شورای شهر زنجان کار نظارت را در شهرداری زنجان بسیار ضعیف ارزیابی کرد و گفت: در روزهای گذشته همزمان با بارش باران در برخی نقاط شهر عملیات آسفالت ریزی انجام می‌شد و چرا باید نظارت در این کارها ضعیف باشد.

وی در ادامه با پیشنهاد یکی از اعضای شورا مبنی بر برگزار کردن همایش مدیریت بحران مخالفت کرد و گفت: مدیریت بحران در استانداری وجود دارد و سالانه بودجه دولتی دریافت می‌کند و برگزار کردن همایش‌های اینچنینی برای آشنا کردن مردم با بحران جزو وظایف آن‌ها است.

سجاد خدایی، سخنگوی شورای شهر زنجان در ادامه از مسئولان استانی انتقاد کرد و افزود: من هیچ اراده‌ای از مسئولان استانی برای سر و سامان دادن پروژه سبزه‌میدان نمی‌بینم و باید خودمان کار را آغاز کنیم.

عباس راشاد، عضو شورای شهر زنجان گفت: باید پروژه سبزه میدان به شکل فضای باز همانند میدان‌های شهرهای بزرگ اجرا شود.

وی افزود: باید این پروژه را به شکل پلازا اجرا کنیم چونکه هیچ دلیلی وجود ندارد در هسته مرکزی شهر پروژه تجاری احداث کنیم و از کسانی که با پیشنهاد من مخالف هستند توصیه می‌کنم تمام هسته‌های مرکزی شهرهای بزرگ آسیای شرقی، اروپایی و آمریکایی را مشاهد کنند.

حمیدرضا حمیدی، عضو شورای شهر زنجان در راستای عباس راشاد سخن گفت و افزود: در اکثر میدان‌های شهرهای بزرگ دنیا فضاهای بازی احداث می‌کنند و نیازی به احداث واحدهای تجاری نیست.

وی افزود: آن محل‌هایی را که خاکبرداری شده است را می‌توانیم با معماری خوب یک فضای کاملا آرام در شهر احداث کنیم و شهرداری نباید منتظر پاسخ کمیسیون ماده پنج بماند چونکه قطعا آن‌ها در ۱۰ روز آینده پاسخ طرح ما را نخواهند داد.

در ادامه اکثر اعضای شورا به هوشمند سازی هفت تقاطع پیشنهادی از سوی شهرداری رای مثبت دادند و خواستار بررسی بازخورد تقاطع‌های هوشمند قبلی شدند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن