انجام عملیات مالچ پاشی برای مهار ریزگردهای پسماند روی در زنجان

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=17605

رئیس سازمان صمت استان زنجان از اجرای عملیات مالچ پاشی برای مهار ریزگردهای پسماند روی خبرداد و گفت: دیوار کشی و احداث حوضچه‌ها از دیگر اقدامات ساماندهی وضعیت پسماندهای روی زنجان است.

ناصر فغفوری در گفت‌وگو با موج رسا با اشاره به موضوع پسماندهای روی و تعیین تکلیف آن اظهار کرد: با ورود و حساسیت قوه قضائیه به این موضوع و پیگیری استاندار زنجان مالکیت آن به دولت واگذار شد و مصوباتی که در این خصوص ارائه شده اتمام دیواره حصارکشی ۲ هزار متری اطراف پسماند بوده که تا به امروز بیش از یک هزار و ۷۰۰ متر از این دیواره به پایان رسیده است.

وی با بیان اینکه در مدت چند روز آینده نیز ۳۰۰ متر باقی مانده هم به پایان می‌رسد تصریح کرد: در بخشی از دیوارکشی مشکل معارضین وجود داشت که با ورود دادستانی برطرف شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با تاکید براینکه این دیواره‌ به صورت استاندارد بتنی بوده و جلوی خروج پسماند به بیرون از دیواره گرفته می‌شود عنوان کرد: دو حوضچه نیز برای مدیریت پسماند ایجاد شد که هر دو به مرحله بهره برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه با احداث این حوضچه‌ها جلو نفوذ شیرابه‌های پسماند به زمین گرفته شده است عنوان کرد: موضوع دیگری که وجود داشت گرد و غبار پسماند بود که برای مهار آن نیز اقدامات مالچ پاشی انجام می‌شود تا جلوی گرد و غبار حاصل از پسماند‌ها نیز گرفته شود.

فغفوری با تاکید براینکه مالچ پاشی با مخلوطی از سیمان، الیاف خاص و پشم شیشه انجام می‌شود ابراز کرد: این عملیات‌ها مهمترین اقدامات در بحث ساماندهی پسماند‌ها بود که انجام می‌شود.

وی با تاکید براینکه محل دائمی پسماند در روستای مرصع بوده که در حال پیگیری هستیم تا شرایط در محل جدید به صورت کامل ایجاد شود بیان کرد: در حال حاضر محل جدید که محل دائمی پسماند بوده شرایط به صورت کامل مهیا نشده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه قرار نبود پسماند‌های شهرک روی به محل جدید انتقال یابد افزود: عملیات انتقال خروجی کارخانه‌ها با مهیا شدن محل جدید انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: پسماند دپو شده نیز در شهرک روی نیز قابل استحصال بوده و بعد از اینکه شرایط استحصال آن توسط وزارتخانه اعلام شد به کارخانجات فروخته شده و بعد از گرفتن شدن فلزات آن خروجی به محل جدید انتقال خواهد یافت.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن