استان زنجاناقتصادیایرانزنجانفرهنگی و اجتماعیگزارشویژه

اهالی منطقه گاوازنگ زنجان محروم از خدمات شهری

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان زنجان گفت: امروز به بهانه‌ اینکه این روستا در طرح تفریحی قرار گرفته ۲۵ سال از خدمات شهری ،گازرسانی،آبرسانی و … محروم هستند و اهالی ، این روستا را در یک مرگ تدریجی قرار دادند.

رضا استجلو امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: با عنایت به شکایت اهالی روستای تازه کند امند (گاوازنگ) مبنی بر محرومیت بیش ۲۵ سال از خدمات شهری و دولتی و در راستای حمایت از مصرف کننده و به استناد ماده یک فصل نخست قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان که در تعریف مصرف کننده اشاره می‌دارد مصرف کننده هر شخص حقیقی یا حقوقی است که کالا یا خدمتی را خریداری می‌کند.

وی گفت: بر این اساس در بند ۲-۱ نیز به عرضه کنندگان کالا و خدمات  اشاره می‌شود، که همه دستگاه‌ها، مؤسسات و شرکت‌هایی که مشمول قانون بر آنها مستلزم ذکر یا تصریح نام است و به طور مستقیم یا غیرمستقیم به صورت کلی یا جزیی کالا یا خدمت به مصرف کننده ارائه می‌کنند، اطلاق می‌شود.

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان زنجان افزود: تاکیدا به استناد ماده ۹ فصل سوم و ماده ۱۴ و ۱۶ فصل چهارم قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان مصوب مجلس شورای اسلامی که حمایت از حقوق مصرف کننده و جبران خسارت و استیفای آن از وظایف انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان است.

وی تصریح کرد: با عنایت به ماده ۲ بخش الف حقوق شهروندی که اشاره دارد،  شهروندان از حق زندگی شایسته و لوازم آن همچون آب بهداشتی، غذای مناسب، ارتقای سلامت، بهداشت محیط، درمان مناسب، دسترسی به دارو، تجهیزات، کالاها و خدمات پزشکی، درمانی و بهداشتی منطبق با معیارهای دانش روز و استانداردهای ملّی، شرایط محیط زیستی سالم و مطلوب برای ادامه زندگی برخوردارند.

استجلو گفت: چرا روستایی به ۲۰۰ خانوار که کمترین فاصله از شهر نسبت به سایر روستاها را دارد از آبرسانی و لوله کشی بهداشتی آب محروم بماند؟ چرا هموطنان زنجانی به مدت ۲۵ سال از نعمت گاز بی‌بهره ماندند و در سوز و سرمای زمستان روزگار خود را سپری کنند.

به گزارش فارس، امروز به بهانه‌های اینکه این روستا در طرح تفریحی قرار گرفته ۲۵ سال  از خدمات شهری، گازرسانی، آبرسانی و … محروم ماندند و بنا به اظهارات اهالی، این روستا را در یک مرگ تریجی قرار دادند، دهیاری در اینجا وجود ندارد و بخشداری هم ما را قبول نمی‌کند و شهرداری هم این روستا را از خدمات شهری بی‌نصیب کرده است و مشخص نیست اینجا روستا است و یا شهر و حتی زمان انتخابات هم صندوق رای به این روستا آورده نشد.

زمانی هم که به ادارات مراجعه می‌شود تا درخواست خدمات گاز و و آبرسانی داشته باشند، اعلام می‌دارند استانداری زنجان اعطای هرگونه امتیازات به این روستا به دلیل وجود طرح تفریحی گاوازنگ ممنوع کرده است، با با نام خوش تفریح چه ناخوشی‌ها در این ۲۵ سال برای اهالی روستا به ارمغان آورده‌اند.

از وظایف اصلی انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان است تا صدای دادخواهی مردمان پاک طینت کوخ نشین  را به بالا دستان ذیربط برساند.

امیدواریم، با درایت و مدیریت استاندار شخصا دستور  دهند تا همه مشکلات این اهالی حل شود و این طرح تفریحی تلخ برای ساکنان روستا به پایان برسد و مدیران و مسؤولان ذیربط اقداماتی نسبت به ارائه خدمات شهری و دولتی از قبیل گازرسانی، آبرسانی، بهداشتی، خدمات بخشداری و دهیاری، شهرداری و سازمان همیاری و … داشته باشند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

1 thought on “اهالی منطقه گاوازنگ زنجان محروم از خدمات شهری”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close