بازگشت واحد «چینی هیس» زنجان پس از ۱۰ سال تعطیلی به چرخه تولید

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=10147

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: واحد «چینی هیس» پس از ۱۰ سال تعطیلی آذرماه امسال به چرخه تولید برمی‌گردد.

خبر خوب|بازگشت واحد «چینی هیس» پس از 10 سال تعطیلی به چرخه تولید

ناصر فغفوری امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: در استان زنجان یک هزار و ۲۰۰ پروانه بهره‌برداری صادر شده است که از محل صدور این پروانه‌ها زمینه اشتغال ۴۲ هزار نفر فراهم شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان همچنین به صدور یک هزار و ۸۳۴ عدد جواز تأسیس در استان نیز اشاره کرد و گفت: سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده برای این واحدها بالغ بر۳۰ هزار میلیارد تومان است.

وی با اشاره به خدمات حمایتی در راستای ادامه فعالیت واحدهای تولیدی گفت: یکی از سیاست‌های دولت در این حوزه پرداخت تسهیلات به واحدهاست که در همین راستا پس از ابلاغ طرح رونق تولید از اواخر مردادماه ۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات به ۳۴ واحد تولیدی در استان پرداخت شده است.

فغفوری با اشاره به اینکه پس از ابلاغ طرح رونق تولید از وزارت صنعت، معدن و تجارت ۱۲۰ واحد برای سرمایه در گردش و تکمیل طرح‌های نیمه تمام در سایت بهین یاب ثبت‌نام کردند، گفت: پس از بررسی‌های صورت گرفته، ۱۰۲ واحد نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد به بانک‌های عامل معرفی شدند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان تصریح کرد: بحث ایجاد ۶۸ طرح و واحد تولیدی نیز در دست تکمیل پرونده و بررسی‌های بانکی است که پیش‌بینی می‌شود، تا آخر دی ماه تسهیلات این واحدها نیز پرداخت شود.

وی افزود: همچنین واحدهای مستقر در مناطق کمتر برخوردار نیز برای تأمین سرمایه در گردش از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۷ از تسهیلات ۱۲ درصدی بهره‌مند می‌شوند.

فغفوری در ادامه به افزایش سرمایه‌گذاری خارجی در استان اشاره کرد و گفت: از ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفته در استان زنجان، ۴۰ درصد به سرمایه‌گذاری خارجی اختصاص یافته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به اینکه امیدواریم با افتتاح نخستین شهرک تخصصی سرمایه‌گذاری خارجی، شاهد افزایش این میزان باشیم، اضافه کرد: تلاش مجموعه استانی راه‌‌اندازی هرچه زودتر این شهرک است.

وی با اشاره به اینکه راه‌اندازی واحدهای جدید تولیدی و صنعتی به حل مشکل اشتغال استان کمک بسزایی می‌کند، تصریح کرد: در همین راستا جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به صورت مستمر برگزار می‌شود.

فغفوری با اشاره به اینکه در نتیجه پیگیری‌های صورت گرفته ۶ واحد تعطیل به چرخه تولید بازگشتند، تصریح کرد: از جمله واحدهایی که به چرخه تولید بازمی‌گردد، چینی هیس است که در آذرماه امسال راه‌اندازی خواهد شد، واحدی که بیش از ۱۰ سال تعطیل بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان ادامه داد: یکی دیگر از واحدهای تعطیل شرکت ابهر بافت است که بیش از ۱۵ سال تعطیل بوده و هم اکنون در مرحله ورود ماشین‌آلات است که با راه‌اندازی این واحد شاهد تحولی در زمینه اشتغال در شهرستان هیدج خواهیم بود.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن