برگزاری جشن ازدواج ۹۰ زوج زنجانی در حرم امام رضا(ع)

حجت‌الاسلام علی‌اصغر ولایتی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: برنامه ازدواج ۹۰ نو عروس و داماد زنجانی در مشهد با برنامه‌های شاد و جذاب فرهنگی- هنری، امام شناسی و حرم گردی اجرا شد و همه زوج‌ها مهمان سفره پربرکت امام بودند.

 وی با اشاره به اینکه این برنامه که با مدیریت آستان قدس رضوی در مشهد برگزار شد، افزود: برگزاری همایش تربیتی و همسرداری، تربیت صحیح فرزند و الگوی زندگی سالم و اسلامی برای زوجین از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

مسؤول کانون تبلیغی آستان قدس در زنجان با بیان اینکه سعی شد به آسیب‌های اجتماعی به صورت تخصصی پرداخته شود، تا این زوج‌ها که در نخستین گام مسیر زندگی هستند با اطلاعات کامل وارد زندگی شوند و برای زندگی خود الگوی صحیح اسلامی داشته باشند خاطر نشان کرد: در این برنامه، تاکید کردیم زوج‌ها به عنوان سفیران رضوی باید در خانواده و جامعه برای گفتمان سازی سبک زندگی اسلامی، ساده زیستی و دوری از تجملات بپردازند و برای ساختن جامعه آرمانی و معرفتی دست هم‌سالان خود را نیز بگیرند و به عنوان سفیران رضوی سبک زندگی امام رضایی را در زندگی خودشان که همان محبت، وفای به عهد، خدامحوری و تلاش برای رشد اخلاقی و اقتصادی خانواده و دوری از فرهنگ مصرف گرایی و اسراف را پیاده کنند.

ولایتی با اشاره به اینکه این زوج‌های جوان از قشرهای مختلف استان زنجان بودند که به همت نمایندگی آستان در استان ثبت نام و اعزام شدند، افزود: این اردو به صورت پنج روزه برگزار شد.

وی از ادامه‌دار بودن این برنامه معنوی خبر داد و گفت: اگر بتوانیم حداقل ۵۰ درصد از زوج‌های جوان استان را در قالب این برنامه فرهنگی و تربیتی اعزام کنیم، اکثر مشکلات از جمله اختلافات خانوادگی طلاق‌های عاطفی و چشم و هم چشمی در زندگی‌ها رفع خواهد شد، چرا که یقینا هر کس اول زندگی خود را با مهمانی حضرت رضا (ع) آغاز کند حتما برکت خاصی در زندگی نصیبش خواهد شد.

مسؤول کانون تبلیغی آستان قدس در زنجان، یکی از اهداف مهم این برنامه برای نوعروسان و تازه دامادها را تشویق برای ازدواج به موقع، ازدواج آسان و فرزندآوری عنوان و تصریح کرد: امروزه در جامعه ما هم ازدواج‌ها بی‌موقع و دیر و پر خرج و مخارج انجام می‌شود و هم فرزندآوری کم شده است که این معضلات، روند رو به رشد کشور را در عرصه‌های حساس بسیار کند می‌کند.

ولایتی با اشاره به اینکه برنامه‌های اجرا شده طبق نظرسنجی که از جوانان انجام شد مورد رضایت همه زوج‌ها قرار گرفته است، اذعان داشت: در این همایش از همفکری، نظرات و ایده‌های خود زوج‌ها نیز استفاده شده بود.

وی در پایان ضمن قدردانی از مسؤولان  استان و کاروان خاطرنشان کرد: همه در قبال فرهنگ جامعه مسؤول هستیم و باید با اخلاص و علاقه برای رشد فرهنگی و تربیتی جامعه تلاش کنیم و رشد اقتصادی، سیاسی و امنیتی کشور حتما در گرو رشد فرهنگ جامعه است و فرهنگ بدون شک مانند اکسیژن است که ما تنفس می‌کنیم و حیات همه جوامع بشری در همه عرصه‌ها ریشه در حیات فرهنگی آنان دارد.

انتهای پیام/۷۳۰۰۲/ق/۴۰

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن