برگزاری مناقصه طرح سبزه‌میدان زنجان به صورت EPC و دست کوتاه پیمانکاران بومی!

رئیس کمیسیون توسعه عمران و محیط زیست شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه با برگزاری مناقصه سبزه‌میدان به شکل EPC مخالفم، گفت: برگزاری مناقصه به شکل EPC موجب خواهد شد، پیمانکاران بومی فرصت شرکت در این مناقصه را از دست بدهند.

مخالف برگزاری مناقصه طرح سبزه‌میدان به صورت EPC هستم

عباس راشاد امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: در رابطه با مناقصه طرح سبزه‌میدان پس از ورود دستگاه نظارتی و لغو این مناقصه، از همان روز طبق نظر بازرسی، امور در حال اجرا است.

رئیس کمیسیون توسعه عمران و محیط زیست شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه پس از رفع نواقص و ایرادات وارده از سوی سازمان بازرسی، مناقصه طرح سبزه‌میدان مجددا برگزار خواهد شد، تصریح کرد: البته در یکی از جلسات از شهردار زنجان خواستیم، که هرچه زودتر پیمانکار پروژه را مشخص کرده و تکلیف سبز‌ه‌میدان را مشخص کند.

وی با اشاره به زحمات شورا و شهرداری در راستای رساندن سبزه‌میدان تا این مرحله بیان کرد: برای تبدیل سبزه‌میدان به یک میدان عمومی با یک شرکت مشاور قرارداد مربوط منعقد شده است.

*مطالعات پروژه سبزه‌میدان انجام شده است

راشاد با بیان اینکه شاید در عمل اتفاقی در پروژه رخ نداده باشد، اما مطالعات صورت گرفته و مشاور روی آن کار کرده است، گفت: تلاش مجموعه شهری به سرانجام رساندن هرچه زودتر پروژه سبزه‌میدان است.

رئیس کمیسیون توسعه عمران و محیط زیست شورای اسلامی شهر زنجان در ادامه به بحث شکل برگزاری قرارداد نیز اشاره کرد و گفت: بنده با برگزاری مناقصه به شکل EPC مخالفم.

وی تصریح کرد: برگزاری مناقصه به شکل EPC موجب خواهد شد این فرصت از پیمانکاران بومی گرفته شود تا در این مناقصه شرکت کنند و با توجه به وضعیت اقتصادی استان این کار به صلاح نیست.

راشاد افزود: البته اعتقاد راسخ دارم که نباید عدم برگزاری مناقصه به شکل EPC موجب پایین آمدن کیفیت کار در سطح سبزه‌میدان شود بلکه پروژه باید به بهترین نحو ممکن اجرایی شود چرا که از انتظارات چندین و چند ساله شهروندان زنجانی است.

معاون عمرانی استاندار زنجان نیز در ارتباط با ورود سازمان بازرسی به موضوع طرح سبزه‌میدان گفت: برخی از ایرادات وارده بازرسی به مناقصه به راحتی قابل حل است، اما رفع برخی از موارد مطرح شده نیاز به انجام مذاکره دارد.

مهرداد سلطانی با بیان اینکه با وجود ایرادات بازرسی همه تلاش استان بر آغاز هرچه سریعتر پروژه سبزه‌میدان است، اضافه کرد: به مجموعه شهری نیز این امر را منتقل کرده‌ایم، چرا که آغاز دوباره و سریع سبزه‌میدان یک مطالبه عمومی است.

به گزارش فارس، نخستین کلنگ‌زنی پروژه سبزه‌میدان در دهه ۶۰ رخ داده است اما از آن سال تاکنون با وجود کلنگ‌زنی‌های متعدد عملا اتفاقی در ساخت این پروژه رخ نداده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *