استان زنجاناقتصادیایرانزنجانفرهنگی و اجتماعیگزارشویژه

بزرگترین سایت خودرویی- تفریحی شمالغرب کشور در پیچ و خم سیستم مدیریتی و اداری ناکارآمد

مطالعات اجرای طرح بزرگترین سایت خودرویی- تفریحی شمالغرب کشور  از مردادماه سال ۱۳۹۶ آغاز شده است؛ این اراضی که دسترسی مستقیم از جاده قدیم و اتوبان زنجان-تهران دارد، با توجه به مطالعات جامع صورت گرفته دارای ظرفیت بالایی به لحاظ کالبدی و فضایی است.

از طرفی این سایت می‌تواند مکمل سایت گاوازنگ زنجان باشد که علاوه بر حل مسائل مربوط به اصناف خودرویی داخل شهر و انتقال این اصناف، سایت تفریحی در استان زنجان و به تبع آن بزرگترین سایت خودرویی و تفریحی شمالغرب کشور را رقم زند.

حتی مراحل اجرایی و سرمایه‌گذاری آن توسط یک نهاد عمومی قطعی شده است؛ بنابراین یک طرح اجرایی جامع تهیه و لقمه‌ای آماده محسوب می شود!! اشتغال مستقیم در این سایت بیش از ۲ هزار نفر بطور مستقیم است.

هدف از انتشار این مطلب ارائه متن تخصصی در حوزه شهرسازی نیست که البته این امر یک سال قبل صورت گرفته است.

بیان تجربه شخصی به عنوان مشاور چندین طرح این مطلب مهم می‌باشد، که به نظر می‌رسد مسائل کشور نه در حوزه تخصصی بلکه صرفا در حوزه مدیریتی و اداری است؛ مدیریت بی‌انگیزه و بدون ریسک، زمان‌بر، موازی‌کاری، رانت محوری، مدیریت چندگانه و… . جلب رضایت ارگان‌های مختلف، ملاقات افراد کار چاق کن!! و… ملاقات نمایندگان مجلس و…. همه و همه چیزی جز اتلاف وقت و بی‌انگیزه کردن متولیان این امر را به ارمغان ندارد.

شاید بتوان به جرات گفت، مهمترین مؤلفه در یک طرح ملی و استانی بازه زمانی طرح است؛ این مسئله در اکثر شهرهای ایرانی به ویژه در شهرهای میانی و کوچک بیشتر تجلی یافته است.

منبع : فارس

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close