بی قانونی در بودجه فرهنگی شهرداری زنجان / هزینه ساخت تالار جز بودجه فرهنگی نیست

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=3196
رئیس کمیسیون توسعه و عمران و محیط زیست شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به اینکه بودجه فرهنگی شهرداری بسیار ناچیز است، گفت: با این بودجه ناچیز کارهای فرهنگی روی زمین می‌ماند.

عباس راشاد امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: در همه شهرهای کشور به این شکل است که بودجه فرهنگی نباید کمتر از ۵درصد باشد.

وی با اشاره به اینکه در کل کشور این موضوع رعایت شده است و به طور مثال بودجه فرهنگی شهرداری تهران یک هزار و ۳۶۰ میلیارد تومان است، بودجه فرهنگی نیز به میزان قابل توجهی از کل بودجه است، اضافه کرد: برای مثال بودجه فرهنگی اردبیل نیز ۵۰ میلیارد تومان و بودجه فرهنگی همدان نیز نزدیک به ۳۵ میلیارد تومان است، اما بودجه فرهنگی شهر زنجان نسبت به کل بودجه کم است.

رئیس کمیسیون توسعه و عمران و محیط زیست شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه بودجه فرهنگی شهر باید بر اساس نقشه فرهنگی کشور و آن چیزی که در سند چشم‌انداز اشاره شده است، باشد، اضافه کرد: متاسفانه در شهرداری پایبندی به این موضوع وجود ندارد و شهردار حتی پیاده‌راه سبزه‌میدان را نیز جزو بودجه فرهنگی می‌داند، در صورتی که چنین نیست.

راشاد با اشاره به اینکه در سند چشم انداز درباره موضوعات فرهنگی، نشر تفکرات و راه و روش امام و نقش رهبری و … نیز موضوعاتی مطرح شده است، گفت: با این حال بودجه فرهنگی شهرداری زنجان بسیار ناچیز است و در حالی که باید از ۲۵۰ میلیارد تومان بودجه ۵ میلیارد تومان خالص بودجه فرهنگی باشد، این مبلغ اختصاص نیافته که هیچ، بلکه در حال حاضر عنوان می‌شود که از این مبلغ یک میلیارد تومان برای تالار شهر باید پرداخت شود و ۱٫۵ میلبارد تومان نیز هزینه پرسنلی کنار گذاشته شود.

وی با اشاره به اینکه نظر ما اختصاص خالص ۵میلیارد تومان برای کارهای فرهنگی است، گفت: در واقع بودجه فرهنگی بودجه تعهدی است و عمرانی نیست و نباید از آن برای ساخت تالار شهر و یا پرداخت حقوق کارکنان استفاده کرد.

رئیس کمیسیون توسعه و عمران و محیط زیست شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه ما کلا در قبال همه مؤسسات و مجموعه‌های فرهنگی هم باید دخالت مستقیم داشته باشیم و در این زمینه فعالیت کنیم، گفت: با این بودجه اختصاص یافته بسیاری از کارهای فرهنگی روی زمین می‌ماند و عملیاتی نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه در همین بودجه ۶۰۰ میلیون تومان برای سلامت و ۲۰۰ میلیون تومان برای امور مذهبی اختصاص یافته است، اضافه کرد: وقتی چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد، یعنی انگار اراده‌ای است که می‌خواهد همه برنامه‌های فرهنگی را در شهر تعطیل کند و کم کم قید همه کارهای فرهنگی زده شود.

راشاد تصریح کرد: فعالیت‌های فرهنگی به حدی در شهر تعطیل شده است که کم کم کار به جایی رسیده است که گویی می‌خواهند آسفالت و پیور را هم به حساب بودجه فرهنگی بنویسند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close