تالیف و چاپ ۱۲۰ جلد کتاب شهدای زنجانی در انتظار تامین اعتبار


سردار جهانبخش کرمی شامگاه دیروز (۱۱ مردادماه) با اشاره به برگزاری کمیته‌های کنگره ملی ۳۵۳۵ شهید استان زنجان که به ‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: در این جلسات وظایف هر یک از کمیته‌های مشخص و به‌ صورت مکتوب نیز ارسال شده است.

وی در رابطه با فعالیت کمیته آفرینش‌های هنری، افزود: از جمله اقدامات و برنامه‌های این کمیته، برگزاری جلسه با اعضای هنرمند این کمیته برای اجرای پنج برنامه مهم، داستان کوتاه، انیمیشن، موشن‌گرافی، تولید نرم‌افزارهای فرهنگی، اپلیکیشن‌های موضوعی، خاطره‌نویسی در بخش‌های مختلف، خاطرات خودنوشت و خاطرات دیگرنوشت با پنج موضوع، خاطره‌نگاری حرفه‌ای، تهیه کلیپ صوتی، تصویری، جشنواره، پوستر و خوشنویسی است‌.

این مسئول با بیان اینکه کمیته تدوین و چاپ برای تالیف و چاپ ۱۲۰ جلد کتاب در گروه سنی بزرگسالان که تعدادی از کتاب‌ها در صورت تامین اعتبار آماده چاپ بوده و تعدادی نیز در حال پیگیری هستند، تصریح کرد: تاکنون بیش از ۱۸۱ هزار برگ سند از شهدای استان توسط پایگاه‌های بسیج جمع‌آوری شده است‌.

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان با تاکید بر لزوم تبیین و تکریم یاد و خاطره شهیدان زنجانی در استان و کشور، ادامه داد: قابل ذکر است نسل سوم و چهارم انقلاب، هشت سال دفاع‌مقدس را ندیده‌اند، بنابراین باید برگزاری یادواره شهیدان در استان تقویت شود که برگزاری کنگره ملی ۳۵۳۵ شهید استان در تحقق این مهم اثرگذار است.

کرمی با بیان اینکه برای ساخت فیلم و سریال شهدای زنجان نیاز به تامین اعتبار است، اظهار کرد: دشمنان اسلام، جوانان را مورد هدف شوم خود قرار داده‌اند که مقابله با این وضعیت، نیازمند آگاه‌سازی نسل دوم و سوم بوده و باید فلسفه و اهداف شهدای والامقام در استان تبیین شود.

وی با بیان اینکه دشمن با استفاده از بستر فضای مجازی تلاش می‌کند جوانان ما را به نظام و انقلاب بدبین کند ولی هرگز موفق نخواهد شد، خاطرنشان کرد: در این خصوص باید برگزاری یادواره شهیدان در استان تقویت شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه این کنگره فرصتی برای به پایان رساندن کارهای نیمه‌تمام است، اظهار کرد: باید کنگره ملی ۳۵۳۵ شهید استان باشکوه برگزار شود که در این راستا مجوز تحویل ۱۲۲ هزار از آثار شهدای این استان به دبیرخانه کنگره از مرکز اخذ شده است.

علی کاظمی با بیان اینکه با ۲۰ استان کشور مکاتبه شده تا شهدایی که محل تولد آن‌ها استان زنجان بوده اما شهادت‌شان در سایر استان‌ها ثبت شده را، برای تکمیل لیست شمار شهدای کنگره به زنجان ارسال کنند، افزود: تاکنون ۱۰ استان اطلاعات شهیدان استان زنجان را ارسال کرده است؛ قابل ذکر است این استان ۳۵۳۶ شهید دارد.‌

وی با بیان اینکه ۶۰۰ شهید استان نیز دارای شناسنامه و متولد زنجان بوده ولی در نقاط دیگر تدفین شدند، تصریح‌ کرد: تبادل اسناد مربوط به شهدا با ۲۴ کمیته در استان انجام می‌شود.

کاظمی با تاکید بر لزوم استفاده بیشتر از فضای مجازی برای شناساندن شهدای استان، خاطرنشان کرد: وصیت‌نامه شهدای استان زنجان در هشت جلد آماده‌سازی شده که تاکنون یک جلد آن به چاپ رسیده است.

انتهای پیام


منبع : ایسنا

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن