تایید صلاحیت ۸۹ نفر از داوطلبان انتخابات مجلس در استان زنجان

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=12319

حسین میرزاپور امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: در این دوره ۲۳۱ نفر در استان زنجان برای شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کردند.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان استان زنجان گفت: از کل افراد ثبت‌نامی ۱۵ نفر انصراف دادند و بر همین اساس بررسی صلاحیت در بین ۲۱۶ نفر انجام شد.

وی با اشاره به اینکه از ۲۱۶ نفر داوطلب باقیمانده، صلاحیت ۸۹ نفر  تایید شده است، ادامه داد: این به منزله آن است که ۴۱ درصد شرکت‌کنندگان تایید صلاحیت شدند.

میرزاپور با بیان اینکه ۷۸ نفر از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان زنجان رد صلاحیت شدند و صلاحیت ۴۹ نفر احراز نشد، افزود: بر این اساس ۳۶ درصد داوطلبان رد صلاحیت شدند و  صلاحیت ۲۲ درصد احراز نشد.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان استان زنجان در ارتباط با اعتراض داوطلبان به روند رد صلاحیت‌ها نیز گفت: داوطلبانی که صلاحیت آن‌ها احراز نشده و مورد تأیید قرار نگرفته‌اند، می‌توانند شکایت خود را به همراه مستندات به شورای نگهبان ارائه که برای این امر پنج روز مهلت تعیین شده است.

وی تصریح کرد: دریافت شکایات داوطلبان رد صلاحیت شده  از امروز یکشنبه ۲۲ دی‌ماه امسال به مدت پنج روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۶ عصر خواهد بود.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close