تبلیغ همجنس گرایی در کانال شهیندخت مولاوردی / چه کسی معاون سابق روحانی را از خواب بیدار می کند؟ +عکس

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=17543

صبح امروز انتشار مطلبی در کانال تلگرامی شهیندخت مولاوردی باعث تعجب بسیاری از افراد فعال در فضای مجازی شد. البته این اولین بار نیست که معاون سابق رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده و دستیار ویژه رئیس‌جمهور در سمت منحل شده «حقوق و شهروندی»؛ با اظهاراتش شگفتی می‌آفریند.

مولاوردی که سابقه جنجال‌آفرینی با یک تصویر گزینش شده از زباله‌های مسیر پیاده‌روی اربعین یا اظهارنظر شاذ مبنی بر اینکه «وضعیت زنان در ایران پایین‌تر از وضعیت زنان در عربستان است» را در کارنامه دارد این بار هم دست روی ارزشی به نام «خانواده» گذاشته است.

خانواده‌هایی با ساختار متفاوت

شهیندخت مولاوردی به مناسبت ۱۵می؛ روز جهانی خانواده، پستی در کانال تلگرامی خود منتشر کرد. این پست حاوی تصاویری انیمیشنی از چند خانواده به همراه تعداد متفاوت فرزندان و در سنین مختلف بود. اما در این عکس، تصویر دو مرد به همراه یک کودک و همچنین تصویر دو زن به همراه یک کودک دیده می‌شد.

این روزها در غرب علاوه بر اینکه شاهد ازدواج همجنس‌بازها هستیم این افراد می‌توانند فرزندانی هم داشته باشند و ادعا کنند که یک خانواده هستند. کاری که معاون سابق رئیس‌جمهور بر آن صحه می‌گذارد و این افراد را به عنوان یک خانواده نوظهور یا «یا با ساختاری متفاوت» در کنار خانواده با تعریف زن و مرد و فرزندان به نمایش می‌گذارد.

در عالم خواب و بیداری!

با منتشر شدن این پست در کانال تلگرامی مولاوردی خیلی زود بازخوردهای متعجبانه در فضای مجازی دست به دست شد و همه منتظر واکنش مولاوردی بودند. یکی از مسئولین سابق جمهوری اسلامی که از قضا آخرین سمت‌های وی به موضوعات زن و خانواده اختصاص داشته و اظهارنظرهای چند سال اخیر وی هم بیشتر حول این موضوعات بوده است؛ روز خانواده را با تصویری از خانواده‌های همجنس‌باز گرامی داشته است!

مولاوردی بالاخره واکنش نشان داد. اما طبق معمول خودش را از جایگاه متهم به طلبکار منتقل کرد و نوشت که اواخر شب و در عالم خواب و بیداری این پست را از کانال دیگری به انتشار گذاشته و به تصویر آن دقت نکرده است.

مولاوردی که البته آن پست را پاک کرد در متنی شبیه بیانیه که در همان کانال منتشر کرد گفت: « جالب اینکه بدون اثبات قصد سوءنیت یا همان عنصر معنوی جرم برادران و خواهرانی که ماشالله شبانه روز مشغول کارند، نیمه شبان در محکمه‌ای صحرایی حکم صادر کرده و با علم غیبی که دارند از پرونده‌های دیگر هم پرده‌برداری می‌کنند»

البته مولاوردی می‌داند که مابقی اظهارات نامناسب او درحوزه خانواده یا اظهارات نسجیده او در حوزه‌های امور دینی نیاز به «پرده برداری» ندارد و همگی در مصاحبه‌ها و اظهارنظرهای رسمی وی گفته شده است. اما آنچه او در فرار رو به جلوی خود، بی پاسخ می‌گذارد این است که شاید در نقل مطلبی از کانالی دیگر به تصویر آن دقت نکنیم ( که البته باز هم چیزی از مسئولیت منتشرکننده کم نمی‌کند) اما چه‌طور ممکن است در انتشار یک مطلب نه به عکس آن دقت کنیم و نه به متن آن!

متن مطلبی که مولاوردی در کانال خود به انتشار گذاشت، به طور صریح عبارت « ساختار خانواده در دهه‌های گذشته تغییر کرده است» را در خود دارد. از کسی که عناوینی مثل پژوهشگر یا فعال امور زنان را در ادامه نام خود دارد بعید است که معنای این عبارت را نداند و ناخواسته و ندانسته و حتی در عالم خواب و بیداری متوجه نشود که انتشار این عکس و متن چه مضامینی را در خود دارد.

سیاستِ کی بود کی بود من نبودم!

در حالی که همه انتظار داشتند مولاوردی در اظهارنظر خود بعد از انتشار پست مذکور عذرخواهی کند اما بیانیه او نشان داد که بیشتر به دنبال جبهه‌گیری و به حاشیه بردن خطای فاحش خود است. به هرحال سیاست است و هزار ماجرای پشت پرده. نتیجه اقدامات قبلی و موضع‌گیری‌های مولاوردی می‌تواند این شایعه درباره او را قوت ببخشد که برای مطرح کردن یک بحث و از بین بردن قبح آن، ابتدا یک پست حاشیه‌برانگیز را منتشر می‌کند، بعد از بازخوردهای منفی آن را پاک می‌کند و خودش را قربانی نشان می‌دهد. با این کار هم مسئله مطرح شده، هم حواشی باعث شده آن مسئله دیده بشود و هم مولاوردی بی‌گناهی است که اشتباهی مرتکب شده و مستحق سرزنش نیست.

یک بازی دو سر برد برای خانم فعال امور زن و خانواده! که مشخص نیست کی می‌خواهد از عالم خواب به بیداری بیاید.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن