تجمع متقاضیان مسکن فرهنگیان مقابل دادسرای عمومی و انقلاب زنجان

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=3411

احداث پروژه یک هزار و ۱۹۶ واحدی فرهنگیان زنجان ۱۲ سال به طول انجامیده و متقاضیان که از طولانی شدن بهره‌برداری و تحویل واحدها به ستوه آمدند مقابل دادسرای عمومی و انقلاب زنجان تجمع کردند.

پروژه یک هزار ۱۹۶ واحدی مسکن فرهنگیان از سال ۸۵ در زنجان آغاز شده و در ۱۶ بلوک در زمینی به مساحت ۴۴ هزار و ۱۰۰ متر مربع و ۱۳۰ هزار مترمربع زیربنا احداث می‌شود.

شرکت بتن کاوه آذربایجان اکنون پروژه را در دست دارد اما با گذشت سالها فقط چند بلوک از واحدهای تکخواب را تحویل داده و از تحویل بلوکهای دیگر خودداری کرده و کار را تعطیل کرده است.

یکی از متقاضیان در این خصوص به موج رسا گفت: ما حدود ۱۳ سال پیش از طریق آموزش و پرورش برای این واحدها پول واریز کردیم که بعد از حدود هفت سال که کارها راکد مانده بود با شرکت بتن کاوه قرارداد امضا شد و از اعضا خواسته شد با آقای برزگر قرارداد امضا کنند.

وی با بیان اینکه تعدادی از بلوکهای واحدهای تکخواب با نواقصات مختلف تحویل داده شده و بقیه بلوکها در بلاتکلیفی قرار دارند، خاطرنشان کرد: پیگیری‌های مختلفی از طریق استانداری، اداره کل آموزش و پرورش و حتی خود شرکت بتن کاوه و شخص برزگر انجام دادیم اما هیچ اقدام مثبتی انجام نشده است.

این متقاضی مسکن فرهنگیان زنجان با اشاره به اینکه شرکت بتن کاوه پاسخگوی متقاضیان نیست، عنوان کرد: مسئولان فقط قول پیگیری می‌دهند اما هیچ خبری از این پیگیریها نیست و ما همچنان بلاتکلیفیم.

وی با بیان اینکه درخواست ما این است که از پیمانکار پروژه تضمین‌های لازم برای اتمام پروژه گرفته شود، گفت: صحبت‌هایی با مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان زنجان در این خصوص داشتیم و ایشان نیز قول پیگیری دادند که تا به امروز محقق نشده است.

این متقاضی مسکن فرهنگیان با تاکید بر اینکه برای تظلم‌خواهی مقابل دادسرای عمومی و انقلاب زنجان تجمع کردیم، ابراز کرد: از دادستان عمومی و انقلاب زنجان درخواست داریم که به داد ما برسند، یک فرهنگی مگر چقدر درآمد دارد که هم پول اجاره بدهد و هم قسط این واحد را پرداخت کند.

یکی دیگر از متقاضیان نیز به خلف وعده مسئولان اشاره کرد و گفت: امروز به خاطر این مقابل دادسرای زنجان تجمع کرده‌ایم که دادستان محترم زنجان مدیرعامل شرکت بتن کاوه را ملزم به انجام تعهدات خود کند.

وی با بیان اینکه ما برای رایزنی با پیمانکار حتی به تبریز هم رفته‌ایم، افزود: متاسفانه پیمانکار این پروژه فقط وعده سرخرمن می‌دهد، اعضا به کل تعهدات خود عمل کرده و این پیمانکار است که از زیر تعهدات شانه خالی می‌کند.

این متقاضی مسکن فرهنگیان با اشاره به اینکه حدود چهار ماه است که هیچ کاری بر روی پرووژه انجام نمی‌شود، ادامه داد: اعضا بیش از ۲۰ ماه است که هم قسط واحدها را پرداخت می‌کنند و هم اجاره خانه می‌دهند.

وی بیان کرد: ۶ بلوک(واحدهای تکخواب) از این مجتمع تحویل داده شده اما نه آسانسورها استاندارد لازم را دارند و نه پارکینگ‌ها مشخص شده و محوطه سازی نیز انجام نشده است.

یکی دیگر از تجمع کنندگان با بیان اینکه شکایت اصلی ما از آموزش و پرورش است، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش از ما خواست تا با شرکت بتن کاوه قرارداد امضا کنیم، در حالی که این قرارداد به ضرر ما تمام شد. آموزش و پرورش باید شرکت بتن کاوه را مجاب کند تا کارها را به اتمام برساند.

وی با بیان اینکه از این وضعیت خسته شدیم، تصریح کرد: با حقوق ناچیزی که دارم ماهی ۳۶۰ هزار تومان قسط پرداخت می‌کنم در حالی که خبری از تحویل واحدها نیست.

منبع : موج رسا

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close