استان زنجاناقتصادیزنجانفرهنگی و اجتماعیگزارشویژه های استان زنجان

تجمع کسبه در اعتراض به طرح پیاده راه در زنجان + عکس

اجرای طرح پیاده‌راه زنجان از چهارشنبه شب آغاز شده است و امروز با گذشت چند روز حدود ۳۰۰ نفر از کسبه در اعتراض به اجرای این طرح در مقابل مسجد جامع زنجان تجمع کردند.

کسبه که در مقابل مسجد تجمع کرده‌اند؛ معتقدند؛ اجرای پیاده‌راه موجب کسادی بازار آنها خواهد شد و از مسؤولان درخواست دارند که مسیر اجرای پیاده‌راه را تغییر دهند.

یکی از کسبه بازار در این باره به خبرنگار فارس گفت: در زنجان مسیرهای بسیاری برای اجرای پیاده‌راه وجود دارد؛ چرا شهرداری در آنجا فعالیتی ندارد.

وی با اشاره به اینکه شریان اصلی اقتصاد شهر در این خیابان است و با اجرای پیاده‌راه کسبه متضرر خواهند شد؛ افزود: در مدتی که عملیات اجرایی پیاده‌‎راه آغاز شده کسبه فروش نداشته‌اند.

*کار خودمان را می‌کنیم

شهردار زنجان نیز در واکنش به تجمع کسبه محل به خبرنگار فارس گفت: ما مصوبه شورای ترافیک استان را برای اجرای پیاده‌راه داریم؛ بنابراین کار خودمان را می‌کنیم.

مسیح‌الله معصومی ضمن تشریح جلسات مشترک برگزار شده با شهرداری در حضور کسبه محل بیان کرد: شهرداری بیشترین کار فرهنگی را برای پیاده‌راه انجام داد و به نظر می‌رسید؛ کسبه در این جلسات قانع شدند.

وی با اشاره به اینکه اجرای پیاده‌‎راه تنها کار شهرداری نیست که بخواهد آن را خودسرانه انجام دهد؛ افزود: در واقع یک تصمیم استانی در این باره گرفته شده است و شهرداری قانونی و با مجوز اقدام به این کار کرده است.

شهردار زنجان با بیان اینکه همه نگرانی‌های بازاریان و کسبه محل در جلسات مشترک شنیده است؛ افزود: بحث بارگیری از جمله نگرانی‌های کسبه بود که برای آن راهکاری اندیشیدیم؛ دیگر نگرانی کسبه هم بحث کسادی بازار بود که برای این امر نیز تجربه نشان می‌دهد؛ اجرای پیاده‌راه مشکلی را به وجود نخواهد آورد.

وی افزود: البته منطقی هم این است که هر مسیری که عبور عابران از آن بیشتر باشد؛ فروش بیشتری نیز خواهد داشت.

معصومی با اشاره به اینکه در بحث نداشتن مزاحمت برای کسبه نیز ما تلاش کرده‌ایم؛ شبانه کار را انجام دهیم؛ بیان کرد: فقط کارهایی که ایجاد مزاحمت نمی‌‎کند را در روز انجام می‌دهیم.

وی ادامه داد: با وجود اینکه بارها با هیات امنا جلسه مشترک در توجیه پیاده‌راه تشکیل دادیم؛ اما بازهم آماده‌ایم که مسؤولانشهرداری جلسه مشترک با منتخبان این افراد داشته باشند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close