تجهیزات آتش نشانی در زنجان به روز نیست / شهردار درباره عدم خرید نردبان ۵۴ متری توضیح دهد

رئیس شورای شهر زنجان با اشاره به کمبود تجهزات آتش نشانی گفت: تجهیزات آتش نشانی در زنجان به روز نیست

اسماعیل دویران امروز در جلسه علنی شورای شهر زنجان با اشاره به تاریخچه آتش نشانی در جهان اظهار کرد: آتش نشانی به ۴۵۰ سال قبل در لندن برمی‌گردد.

وی با بیان اینکه راه اندازی ایستگاه آتش نشانی در زنجان به سال ۱۳۲۷ برمی‌گردد، ابراز کرد: باید قبول کنیم که با وجود برگزاری مراسم برای آتش نشانان اما با مشکل امکانات مواجه هستیم، ابراز کرد: متاسفانه تجهیزات آتش نشانی با ارز آزاد وارد می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با تاکید بر اینکه تجهیزات آتش نشانی در زنجان به روز نیست، گفت: حادثه پلاسکو زنگ خطری برای شهرها بود که باید به این موضوع توجه ویژه داشت.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه با کمبود امکانات روبرو هستیم اگر اتفاقی رخ دهد، حتی نردبانی برای استفاده نداریم.

عباس راشاد دیگر عضو شورای شهر زنجان نیز در این جلسه تذکراتی در خصوص عدم خرید نردبان آتش نشانی توسط شهرداری زنجان داشت و عنوان کرد: از شهردار می‌خواهیم تا در این زمینه توضیح دهد.

مسیح‌اله معصومی امروز در این جلسه با تاکید بر اهمیت موضوع حمل و نقل عمومی و آتش نشانی اظهار کرد: قرار است ۱۰ دستگاه اتوبوس بازسازی شده خریداری شده و تا پایان هفته نسبت به تجویل آنها اقدام شود.

وی با اشاره به مشکلات پیش آمده در خرید پنج دستگاه اتوبوس یورو ۵ ابراز کرد: قرار بود این پنج دستگاه اتوبوس طبق قرارداد از اصفهان خریداری شود که به دلیل تحریما اختلاف حقوقی در قرارداد به وجود آمده است.

شهردار زنجان بیان کرد: طرف قرارداد مایل بود که اتوبوس یورو ۲ به جای یورو ۵ تحویل دهد که اعضای شورای شهر نظراتی در این زمینه داشتند.

وی با اشاره به مشکلات پیش آمده در خرید تجهیرات آتش نشانی ادامه داد: در این خصوص پیگیری‌های متعددی شده و سه بار نیز به مجموعه بعث زیر نظر وزارت دفاع در قم رفتیم.

معصومی با بیان اینکه خرید نردبان با چکمه فرق دارد، اضافه کرد: در خصوص نردبان ۵۴ متری اگر قرارداد هم ببندیم، قادر به وارد کردن به کشور نیستیم و باید گفت که حتی جلیقه نیز جزو لوازم تحریمی است.

وی با تاکید بر اینکه نوسانات ارز از اختیارات شهرداری و شورای شهر خارج است، عنوان کرد: باید گفت که کارهای دیگری در آتش نشانی از جمله بازدید از مجتمع های تجاری و اداری انجام می‌شود.

شهردار درباره عدم خرید نردبان ۵۴ متری توضیح دهد

عضو شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به اینکه بر همین اساس شهرداری موظف بود که در ۶ ماهه نخست اقدام به خرید نردبان کند؛ گفت: بر این اساس از شهردار می‌خواهیم توضیح دهد که چرا در این زمینه به ویژه بالابر ۵۴ متری اقدامی صورت نگرفته است

عباس راشاد ظهر امروز در جلسه علنی شورای شهر زنجان با اشاره به اینکه در تدوین بودجه به بحث ترافیک و ایمنی توجه ویژه‌ای شده بود؛ اظهار کرد: به همین خاطر شهردار موظف شد که به خرید تجهیزات ایمنی و نردبان مبلغی اختصاص دهد و درخواست بر این بود که عملیاتی شود.

عضو شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به اینکه بر همین اساس شهرداری موظف بود که در ۶ ماهه نخست اقدام به خرید نردبان کند؛ گفت: بر این اساس از شهردار می‌خواهیم توضیح دهد که چرا در این زمینه به ویژه بالابر ۵۴ متری اقدامی صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه طبق بندهای ۳۰۰۱ و ۳۰۰۲ شهردار مکلف شد که نسبت به خرید ماشین آلات و تجهیزات به مبلغ یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و خرید نردبان آتش نشانی به مبلغ ۲ میلیارد تومان اقدام کند، تصریح کرد: بر همین اساس طبق تبصره ۴۴ و ۴۵ شهرداری مکلف شد نسبت به خرید یک دستگاه نردبان ۵۴ متری آتش نشانی نیز اقدام کند و اگر نمی‌توانند از وام استفاده کنند.

راشاد با اشاره به اینکه امروز با گذشت هفت ماه شاهد این هستیم که اتفاقی در این حوزه رخ نداده است، گفت: از شهردار می‌خواهیم درباره تعلل در این حوزه توضیح دهد، چرا که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن