ابهراستان زنجاناقتصادیایجرودایرانخدابندهخرمدرهزنجانسلطانیهطارمماهنشان

تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری ایران ترانسفو در نوبت رسیدگی مجلس / دولت رغبتی برای واگذاری سهم خود در ایران خودرو و سایپا نشان نمی‌دهد

نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس‏ گفت: تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری ایران ترانسفو در نوبت رسیدگی مجلس‏ قرار دارد.

فریدون احمدی در گفت‌وگو با موج رسا با اشاره به طرح تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری ایران ترانسفو اظهار کرد: متاسفانه مشکلات بخش خصوصی که این واحد تولید را خریداری کرده این بنگاه اقتصادی را گرفتار کرده است.

وی با بیان اینکه سازمان خصوصی سازی بعد از واگذاری یک واحد تولیدی آن را رها می‌کند، در حالی که خیلی از مراقبت‌ها  و نظارتها بعد از واگذاری مهمتر از اصل خصوصی‌سازی است.

نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به شرایط تحریمی که در آن قرار داریم مشکلاتی که در خصوص پرداخت اقساط و مشکلات حسابهای شرکت به وجود آمده کار را سخت‌تر از کرده است.

وی با بیان اینکه چک‌های بخش خصوصی اکنون برگشت خورده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر مسائل مالی شرکت تحت الشعاع چکهای برگشتی قرار گرفته که به دنبال این هستیم تا این شرکت را از یک بحران کارگری نجات دهیم.

احمدی با بیان اینکه ایران ترانسفو بزرگترین صنعت استان زنجان است، گفت: باید مراقب باشیم تا بلایی که بر سر برخی از واحدها آمده سر ایران ترانسفو نیاید.

وی با اشاره به اینکه طرح تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری ایران ترانسفو را تحویل کمیسیون صنایع داده‌ایم و در نوبت رسیدگی قرار دارد، خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد سازمان خصوصی سازی دقت لازم را در خصوص واگذاری این شرکت به خرج نداده است و باید مشخص شود که بخش خصوصی که این بنگاه را خریداری کرده اهلیت لازم را دارد؟

دولت رغبتی برای واگذاری سهم خود در ایران خودرو و سایپا نشان نمی‌دهد/ اقتصاد کشور با بنگاه‌داری دولت سامان نمی‌یابد

نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس‏ با تاکید بر لزوم خروج دولت زا بنگاه‌داری گفت: دولت رغبتی برای واگذاری سهم خود در ایران خودرو و سایپا نشان نمی‌دهد‏.

فریدون احمدی با اشاره به بحث واگذاری سهام دولت در ایران خودرو و سایپا اظهار کرد: دولت مادام که از بنگاه داری خارج نشود، بنگاه‌های اقتصادی و همچنین اقتصاد کشور سر و سامان نمی‌یابد.

وی با بیان اینکه اصرار ما این است که دولت سهم خود را در ایران خودرو و سایپا واگذار کند، ابراز کرد: دولت باید خودش در جایگاه سیاست گذاری و نظارت قرار گیرد.

نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تاکید ما استفاده از ساز و کار مناسب برای واگذاری سهم دولت در دو شرکت خودروسازی است، افزود: این موضوع چندین سال است که مطرح بوده اما متاسفانه دولت رغبتی برای این کار نشان نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه بنگاه داری در کام دولت شیرینی بیشتری دارد، عنوان کرد: ما پیگیری‌های لازم را در این خصوص انجام می‌دهیم اما اراده جدی از طرف دولت برای واگذاری وجود ندارد.

احمدی با اشاره به اینکه دولت با بنگاه داری از وظایف خود غافل شده است، خاطرنشان کرد: دولت باید به مسیر اصلی خود رد اقتصاد یعنی سیاست گذاری و نظارت برگردد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close