تخلف مالی این بار درآموزش و پرورش زنجان! مدیر تخلف کرد، اداره آموزش و پرورش سکوت

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=12209

موضوع پیگیری تخلف در یکی از مدارس استان زنجان با تماس یکی از اولیای دانش‌آموزان با فارس آغاز شد، اولیایی که خود را نماینده دانش‌آموزان آن مدرسه می‌خوانند پس از نا امیدی از رسیدگی به پرونده خود از طریق قانونی و پیگیری‌ها از اداره کل آموزش و پرورش آن را از طریق رسانه‌ها پیگیری می‌کنند.

در حالی که برخی این موضوع را مربوط به اختلافات خارج از مدرسه می‌دانند اما پیگیری‌های خبرنگار فارس برای دریافت توضیحات در این زمینه بی‌نتیجه ماند و هیچ یک از مدیران اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان حاضر به پاسخگویی نشده و از هر گونه ارائه توضیحات مورد پرونده خودداری کردند.

ابهام در مورد طریقه هزینه ۹۰ میلیون شهریه!

اولیای یکی از دانش‌آموزان مدرسه شهید باکری ناحیه ۲ زنجان در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به رضایت اولیای مدرسه شهید باکری در سال‌های تحصیلی گذشته اظهار کرد: با وجود رضایت اولیا به ناگاه مدیر مدرسه مذکور تغییر کرد.

وی که نخواست نامش در خبر قید شود با اشاره به اینکه در سال تحصیلی‌جاری ۹۰ میلیون شهریه توسط مدرسه از اولیای دانش‌آموزان جمع‌آوری شده است، بیان کرد: با مبلغ باید با اظهار نظر انجمن اولیا و مربیان هزینه شود.
این شهروند با بیان اینکه از آغاز تحصیلی‌جاری هیچ کاری در مدارس انجام نشده است، بیان کرد: در حالی که باید این شهریه برای مسائل و مشکلات مالی هزینه می‌شد اما این اتفاق نیفتاد.
وی با بیان اینکه از روزهای آغاز سال تخلفات مدیر مذکور به آموزش و پرورش گزارش شد، عنوان کرد: کارشناسان آموزش و پرورش ناحیه ۲ در تحقیق از این پرونده ۱۷ مورد تخلف را شناسایی کرده‌اند.
این ولی دانش‌آموز با اشاره به اینکه سندسازی مالی توسط مدیر انجام شده است، افزود: جعل امضا بنده و نماینده مربیان نیز برای سندسازی‌ها توسط مدیر مدرسه اتفاق افتاده است.
وی همچنین از به کارگیری حسابداران اداره آموزش و پرورش در این مدرسه خبر داد و گفت: این اقدام مغایر با قانون بوده و حسابداران اداره نمی‌تواند در مدارس فعالیت کند.
این ولی با بیان اینکه ما مدیون بیش از ۲۵۰ دانش‌آموز هستیم و باید شهریه دریافتی برای آنان هزینه شود، افزود: نباید اجازه  هزینه این اعتبارات در محل دیگر را به مدیر داد.
این ولی با بیان اینکه در جلسه‌ای مدیر کل آموزش و پرورش گفته است که مدیران خط قرمز ما هستند، گفت: سوال ما از آقای مدیر کل  این است که یک مدیر مهم است یا بیش از ۲۵۰ دانش‌آموز و چرا باید اجازه تخلف به مدیری داده شود که کارشناسان اداره نیز تخلف او را تایید می‌کنند.
وی با بیان اینکه به عنوان نماینده اولیا در آن مدرسه تا آخر پیگیری‌ها را ادامه خواهیم داد، افزود: از اداره کل خواستیم خود به موضوع رسیدگی کنند والا این موضوع را از طریق مجاری قانونی پیگیری خواهیم کرد.

اعتراض ما بی‌جواب ماند
یکی دیگر از اولیای نیز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به اینکه چند ماه قبل موضوع تخلفات مدیر مدرسه شهید باکری پیگیری شده است، اظهار کرد: موضوع حیف شدن منابع مالی مدرسه توسط مدیر بود که به حراست و مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ زنجان اعلام شد و پس از بی‌جوابی در این مرحله موضوع به اداره کل اعلام شد تا پیگیری کنند.
ولی دانش‌آموز با بیان اینکه قرار بود مدیر این مدرسه عزل یا جابه‌جا شود، گفت: در حالی که قرار بر عزل وی بود در سال تحصیلی جدید نیز این مدیر سر کار آمد و  موجب شد موضوع به عنوان مطالبه عمومی اولیای مدرسه پیگیری شود.
این ولی با بیان اینکه تخلفات خانم مدیر به صورت مستند و مکتوب در حراست و اداره رسیدگی به شکایات اداره کل موجود است، بیان کرد: این اعتراضات از دی‌ماه سال گذشته آغاز شده و اوج آن در اردیبهشت‌ماه سال‌جاری بود که اولیای خواستار پیگیری ماجرا شدند.
وی با اشاره به اینکه اکر ما اشتباه کردیم به ما املاک کنند، گفت: قول برخورد داده بودند اما اتفاقی نیفتاد و پیگیری ها تنها به جمله در دست رسیدگی است منجر می‌شود.

یکی دیگر از اولیای این مدرسه نیز با اشاره به حواشی زیاد مدارس پس از تحویل مدرسه توسط این مدیر حواشی زیادی دارد، عنوان کرد: نمی‌خواهم نام من قید شود چرا که مدیر برای فرزندان من مشکل ایجاد می‌کند.

فارس

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close