ترامپ: فشار بر گردن گاهی لازم است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز جمعه در مصاحبه با شبکه خبری فاکس‌نیوز هشدار داد در صورتی که مقامات شهر سیاتل در راستای پایان دادن به ناآرامی‌ها در این شهر عمل نکنند، دولت وارد عمل خواهد شد.

وی در ادامه این مصاحبه گفت که هیچ اختلافی میان وی و مقامات وزارت دفاع درباره اعتراضات اخیر وجود ندارد.

رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد که وی زمانی که وارد کاخ سفید شد ارتشی قدیمی را از «باراک اوباما» رئیس جمهور سابق تحویل گرفته و امروز این ارتزش قدرتمند و بزرگ شده است.

ترامپ همچنین گفته پایان دادن به روش «فشار بر گردن» عموماً خوب است و اتخاذ تصمیم درباره آن به عهده مقامات محلی است. 

او در عین حال گفته که استفاده از این روش ممکن است در برخی رویارویی‌های تک به تک میان پلیس و مظنونان لازم باشد. 

ترامپ عصر امروز نیز بار دیگر معترضان در شهر سیاتل را تروریست معرفی کرده و خواستار پایان فوری اشغال بخش‌هایی از این شهر توسط معترضان شد. (جزئیات بیشتر)

وی در پیامی توئیتری نوشت: «شهردار سیاتل درباره اشغال شهرش توسط آنارشیست‌ها گفته است که “این یک تابستان دوست‌داشتنی است”. این لیبرال دموکرات‌ها سر در نمی‌آورند. این تروریست‌ها شهرهای ما را آتش زده و غارت کردند و آنها فکر می‌کنند که این حتی مرگ فوق‌العاده است. همین الان باید اشغال سیاتل پایان یابد.»

بامداد روز جمعه به وقت تهران بود که رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند تظاهرات‌کنندگان «بخش کوچکی» از سیاتل را اشغال کرده و آن را «منطقه خودمختار» اعلام کرده‌اند.

بعد از آن، ترامپ در صفحه توئیتر خود با بیان اینکه آنارشیست‌ها سیاتل را تصرف کردند، تهدید کرد: «همین حالا شهرتان را پس بگیرید. اگر این کار را انجام ندهید من این کار را می‌کنم».

انتهای پیام/.
منبع : فارس

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن