تسهیل مسائل گمرکی و ارزی فقط برای واردات / کاهش ۵۷ درصدی صادرات در استان زنجان!

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=8495

در حالی مدیرکل گمرک استان زنجان از افزایش ۴۶ درصدی واردات کالا به استان زنجان خبر می‌دهد که معاون اقتصادی استاندار زنجان این موضوع را به فال نیک گرفته و هیچ نگرانی از این بابت ندارد.

این سخنان معاون اقتصادی استاندار زنجان در حالی مطرح شده که استان زنجان در صادرات نه تنها افزایشی نداشته، بلکه طبق گفته مدیرکل گمرک استان حتی کاهش ۵۷ درصدی را را صادرات شاهد هستیم.

فرامرز نیک سرشت در خصوص افزایش واردات به استان اظهار کرد: ما یکی از امیدواری‌هایی که در این خصوص می‌توانیم داشته باشیم این است که مسائل گمرکی، مبادلات ارزی و مسائل دیگر تا حدودی حل شده است.

وی با بیان اینکه ما در مورد مسائل ارزی در استان و حتی در کشور مشکل داشتیم، ابراز کرد: افزایش واردات نشان می‌دهد که راهکاری برای سهولت در این خصوص پیدا شده است.

معاون اقتصادی استاندار زنجان با اشاره به اینکه جنبه دیگر افزایش واردات به استان نشان دهنده رشد سرمایه‌گذاری و احداث واحدهای جدید است، خاطرنشان کرد: ممکن است بخشی از واردات به دلیل وارد کردن ماشین آلات جدید در راه اندازی تولید و یا تامین مواد اولیه برای کارخانجات باشد.

وی در خصوص میزان افزایش صادرات از استان نیز گفت: صادرات ما نیز بوده به طوری که طبق هدف گذاری ما افزایش ۱۰ درصدی صادرات استان زنجان پیش بینی شده است.

نیک‌سرشت بیان کرد: ما در خصوص افزایش صادرات شروع خوبی داشتیم که امیدواریم بتوانیم به اهداف تعیین شده برسیم.

وی تصریح کرد: ما از یک جهت افزایش واردات به استان زنجان را به فال نیک می‌گیریم و نگرانی از این جهت وجود ندارد.

معاون اقتصادی استاندار زنجان در شرایطی افزایش واردات به استان زنجان را به فال نیک گرفته که ما در سال رونق تولید قرار داریم و باید از این مسئول اقتصادی استان پرسید که حل مسائل گمرکی و ارزی فقط مختص واردات است؟ چرا این گشایش‌ها خود را در رونق تولید نشان نداده و افزایشی را در صاردات مشاهده نمی‌کنیم؟

افزایش ۴۶ درصدی واردات کالا به استان زنجان

مدیرکل گمرک استان زنجان با اشاره به واردات بیش از ۷۶۶ میلیون دلاری کالا به استان زنجان گفت: میزان واردات کالا به استان زنجان امسال ۴۶ درصد افزایش یافته است.

حمید احمدی با اشاره به میزان صادرات استان زنجان در سه نخست امسال اظهار کرد: در این مدت ۶۶۸ میلیون و ۲۷۵ هزارو ۶۲ دلار کالا از استان زنجان صادر شده است.

وی تصریح کرد: این میزان کالا از نظر وزنی ۵۷۸ میلیون و ۸۰۷ هزارو ۳۰ کیلوگرم بوده است.

مدیرکل گمرک استان زنجان با اشاره به کاهش ۵۷ درصدی میزان صادرات کالا از استان زنجان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزود: به لحاظ وزنی نیز در حدود ۵۷ درصد کاهش یافته است.

وی خاطر نشان کرد: عمده کالاهای صادراتی شمش روی‌، ترانسفورماتور، مفتول آهنی، محصولات لبنی‌، خرما و کشمش، اکسید روی‌، کاغذ تیشو‌، مصنوعات پلاستیکی‌، منسوج نبافته، پلی پروپیلن و کاغذ تیشو بوده است.

احمدی در ادامه با اشاره به میزان واردات کالا از استان زنجان افزود: تا پایان خردادماه امسال ۷۶۶ میلیون ۳۳۴ هزار و ۹۶ دلار کالا وارد شده است.

وی خاطر نشان کرد: از لحاظ ارزش دلاری میزان کالاهای وارداتی ۴۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

مدیرکل گمرک استان زنجان خاطر نشان کرد: از لحاظ وزنی نیز ۸۱ میلیون و ۹۴۳ هزارو ۲۲ کیلوگرم بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶ درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به وضعیت کالاهای وارداتی به لحاظ وزنی عنوان کرد: میزان کالاهای وارداتی از لحاظ وزنی ۱۶ درصد کاهش یافته است.

احمدی با بیان اینکه بیشتر کالاهای وارداتی ماشین آلات خط تولید است عنوان کرد: عمده کالاهای وارداتی ماشین آلات خط تولید، قطعات خط راه آهن، نخ پلی آمید، مصنوعات پلاستیکی، کاغذ سیگار، پنبه، مقره، پارچه نبافته، الیاف سنتتیک بوده است.

منبع : موج رسا

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close