تشریح شرایط پرداخت ودیعه مسکن به مددجویان بهزیستی

محمد محمدی قیداری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان از پرداخت ۳ میلیارد و ۷۵۶ میلیون ریال ودیعه مسکن به ۷۲ نفر از افراد تحت پوشش واجد شرایط خبر داد و اظهار کرد: در مرحله اول واریز ۵۳ نفر و در مرحله دوم ۱۹ نفر از تسهیلات بلاعوض برخوردار شدند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: این تسهیلات و کمک بلاعوض  با همکاری بهزیستی و بنیاد مستضعفان و با یاری به خانواده‌های مددجویان آسیب دیده از کرونا در نظر گرفته شده و بعد از طی مراحل ثبت‌نام، تائید و بررسی به جامعه هدف و افراد تحت پوشش بهزیستی واریز شد.

وی افزود: کمک بلاعوض برای افراد حاضر در شهرهای مرکز استان مبلغ ۶ میلیون تومان و افرادی که در سایر شهرها هستند مبلغ ۴ میلیون و ٨٠٠ هزار تومان و افراد حاضر در روستاها و حاشیه شهرها ٢ میلیون و ۴٠٠ هزار تومان برای کمک هزینه اجاره در نظر گرفته شده است.

محمدی تاکید کرد: زنان سرپرست خانوار دارای معلولیت، زنان سرپرست خانوار با بعد خانوار حداقل سه نفر، معلولان سرپرست خانوار با شدت معلولیت شدید و خیلی شدید با بعد خانوار حداقل سه نفر، فرزندان ترخیص شده از مراکز شبانه‌روزی که حداقل ۱۰ سال از تاریخ ترخیص آنها  گذشته باشد و خانواده‌های دارای حداقل دو عضو معلول که سرپرست خانوار نیز معلول باشد در اولویت پرداخت این کمک هستند.

وی با بیان اینکه  استفاده از این اعتبارات مختص افراد دارای معلولیت و مددجویان نیازمند تحت پوشش فاقد مسکن و مستاجر دارای پرونده و شماره حساب بانکی در سامانه ارمغان و با حمایت‌های مستمر و یا غیرمستمر سازمان است، خاطر نشان کرد: عدم جانمایی در طرح‌های کمک به تامین مسکن در دست اجرا، عدم سابقه استفاده از تسهیلات و امکانات دولتی تامین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی از جمله شرایط پرداخت ودیعه مسکن است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: همچنین کمک‌های بلاعوض و تسهیلات یارانه‌ای خرید و ساخت مسکن، دارای قرارداد اجاره به نام فرد تحت پوشش (تاریخ قرارداد اجاره منقضی نشده باشد و موجر و مستاجر فاقد نسبت خویشاوندی نزدیک مانند پدر، مادر، خواهر و همسر ایشان، برادر و همسر ایشان، پدربزرگ و مادربزرگ باشند)، قرار داشتن در دهک یک تا سه درآمدی از دیگر شرایط پرداخت کمک بلاعوض است.

انتهای پیام/۷۳۰۰۵/ق
منبع : فارس

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن