توزیع کمک‌های مومنانه توسط هیات تکواندو استان زنجان

به گزارش زنجان سحر؛ علی سپهری در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: در قرآن کریم و همچنین احادیث و روایات بسیاری از پیامبر اکرم(ص) و ائمه معصومین(ع)، نیکی و انفاق به خلق خدا بسیار مورد تاکید قرار گرفته است و آثار و برکات زیادی در نتیجه کمک کردن به دیگران بر شمرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در واقع نفس خدمت به دیگران این است که به افرادی که برای گذران زندگی و یا پیشبرد اهدافشان نیاز به حمایت دارند، مساعدت شود.

سپهری با بیان اینکه هیات تکواندو استان زنجان نیز در راستای عمل به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی همراه با سایر سازمان‌ها و هیات‌های ورزشی، وظیفه و رسالت اجتماعی خود را طی ۳ مرحله انجام داده است، افزود: همچنان جمع‌آوری کمک‌های خیرین و خانواده بزرگ تکواندو ادامه دارد تا در حد بضاعت خود هر چند اندک بتواند مشکلات همنوعان را برطرف کند.

رئیس هیات تکواندو استان زنجان گفت: این کمک‌ها که بیشتر در غالب تهیه اَرزاق، صورت پذیرفته با تشریک مساعی ورزشکاران و دوستداران ورزش علاوه بر حضور پررنگ در برنامه‌های فدراسیون تکواندو با عنوان «دست‌های خدایی» و اداره کل ورزش و جوانان استان که به صورت کلی و با اعلام شماره حساب برای دریافت کمک‌های خیرین در حال انجام هست، بوده و سعی داریم در مرحله بعدی که معطوف به پایان سال می‌شود، دور چهارم این مساعدت‌ها را داشته باشیم.

وی ضمن قدردانی از خیرینی که در این امر خداپسندانه، کمک‌حال و کمک‌کار هیات تکواندو استان بوده‌اند، اظهار داشت: در مرحله اول، کمک‌های معیشتی به اندازه ۱۰ میلیون تومان در زنجان و بالغ بر ۹ میلیون تومان در شهرستان ابهر توزیع شد.

سپهری خاطرنشان کرد: در مرحله دوم توزیع کمک‌های مومنانه، گوشت گرم گوساله ذبح‌شده به همراه ارزاق به قیمت ۲۶ میلیون تومان در زنجان و ۱۱ میلیون تومان ارزاق و کمک‌هزینه معیشتی در شهرستان ابهر اهدا شد.

وی افزود: در مرحله سوم نیز خیرین و ورزشکاران زنجانی ۲۴ میلیون تومان ارزاق و وجه نقد و ۷ میلیون تومان نیز تکواندوکاران ابهری، کمک‌های مومنانه در بین نیازمندان، توزیع کردند.

این فعال فرهنگی و ورزشی با بیان اینکه در سایر شهرستان‌ها نیز این امر خداپسندانه صورت پذیرفته است، گفت: هم‌اکنون آمار دقیقی از این کمک‌ها موجود نیست اما در برخی مواقع، اقلامی مانند یخچال، تلویزیون، فرش و دیگر لوازم مورد نیاز به قیمت بیش از ۱۰ میلیون تومان به محرومین، اهدا شده است.

 

انتهای پیام/


منبع : راه دانا

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن