توقیف ۹ کالای فاقد علامت استاندارد در مردادماه


داوود کارگرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در راستای اجرای طرح کنترل بازار (طرح طاها) در استان، در مردادماه امسال ۲۲۴ مورد بازرسی از مراکز صنفی استان صورت گرفته است که بیش از ۹۵ درصد فرآورده‌های مشمول استاندارد اجباری، دارای نشان استاندارد و کد ۱۰ رقمی معتبر بودند.

وی افزود: در همین راستا تعداد ۹ مورد مغایرت با استاندارد مشاهده شد که کالاهای مغایر توقیف و به واحد حقوقی اداره‌کل معرفی شده است.

این مسئول ادامه داد: بازرسی و نمونه‌برداری از مراکز صنفی استان، با هدف اطمینان از استمرار و تداوم کیفیت در محصولات عرضه شده در استان بدون اطلاع قبلی در حوزه‌های مختلف انجام می‌گیرد و چنانچه در این راستا کالای فاقد کیفیت مشاهده شود با متخلفان مطابق قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد ایران برخورد می‌شود.

مدیرکل استاندارد استان زنجان از مردم خواست که حتما در هنگام خرید کالا به نشان استاندارد توجه کنند و چنانچه با کالای بی‌کیفیت و فاقد علامت استاندارد مواجه شدند؛ سریعا مراتب را از طریق سامانه تلفنی ۱۵۱۷ به اداره‌کل استاندارد اعلام کنند تا بررسی‌ها و پیگیری‌های حقوقی لازم انجام شود.

کارگرزاده با بیان ‌اینکه طبق ‌قانون، عرضه‌ برخی‌ از کالاها، نیازمند دریافت پروانه کاربرد ‌علامت ‌استاندارد اجباری است و نمی‌توان این نوع از محصولات را بدون نشان استاندارد در بازار توزیع کرد، خاطرنشان کرد: بر اساس‌ قانون، محصولاتی ‌که ‌نیازمند دریافت پروانه کاربرد ‌علامت ‌استاندارد ‌اجباری ‌هستند، باید توسط‌ بازرسان ‌و ‌آزمایشگاه‌های همکار استاندارد، مورد بررسی و آزمون قرار گیرند که در صورت اخذ مجوزهای لازم، اجازه عرضه در بازار را خواهند داشت.

انتهای پیام


منبع : ایسنا

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن