تگرگ شب گذشته به سلطانیه خسارت زد


صفی‌الله کرامتی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: پیش‌بینی‌های هواشناسی مبنی بر بارش باران شدید، تگرگ و رعد و برق، شب گذشته محقق شده و خوشبختانه حجم بارندگی‌ها در استان خوب بود.

این مسئول ادامه داد: علاوه‌بر بارش رگباری باران، سرعت وزش باد در برخی مناطق به ۶۰ کیلومتر بر ساعت رسید که خوشبختانه خسارت چندانی به همراه نداشت.

وی افزود: بر اساس گزارش‌های واصله از شهرستان‌ها، فقط در شهرستان سلطانیه بارش تگرگ موجب بروز خسارت شده که میزان این خسارت در دست ارزیابی است.

کرامتی با اشاره به پیش‌بینی‌های هواشناسی انجام شده، تصریح کرد: پیش‌بینی‌ شده بود، از روز چهارشنبه ۱۳ فروردین، سامانه ناپایداری وارد منطقه شود که رگبار باران، رعد و برق و وزش باد نسبتاً شدید (۴۰ تا ۷۰ کیلومتر بر ساعت) در غالب مناطق استان را در بربگیرد.بر اثر بارندگی رگباری، احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن برخی مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه دور از انتظار نیست.

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان، یادآور شد: از این‌رو توصیه می‌شود شهروندان از سفرهای غیرضروری، تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و همچنین از حضور در مناطق کوهستانی و فضاهای باز (به سبب رعد و برق) پرهیز کنند.

انتهای پیام


منبع : ایسنا

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن