آخرین اخباراستان زنجانایرانزنجانفرهنگی و اجتماعیگزارش

جزئیات مرگ کودک خردسال زنجانی در بیمارستان آیت الله موسوی + فیلم

محمد طه، پسرک خردسالی که فقط به دلیل یک دل درد به بیمارستان مراجعه کرده بود، متاسفانه جان خود را از دست داد.

ابراهیم قره‎جلو می‎گوید: من و همسرم فکر کرده بودیم طه یک سرماخوردگی ساده دارد و در ساعت یک شب پزشکی نبود مراجعه کنیم و ترجیح دادیم پسرم را به بیمارستان ببریم.
وی تشریح کرد: پسرم سالم بود، ساعت ۲۰٫۳۰ سردرد معمولی و اندکی هم تب داشت، ساعت ۲۲ شب بود که دوباره تب او را دربرگرفته و چندین بار پس از آن استفراغ کرد، محمد طه را با همسرم به اورژانس اطفال بردیم.
 مادر محمد طه می‏‌گوید: پزشک پسرم را معاینه نکرد و فقط یک سرم تجویز کرد، سه بار اعتراض کردم که پسر من دل درد دارد، اما توجهی نکرد.
وی ادامه می‎دهد: پس از تزریق سرم، شکم پسرم سفت می‎شد، درد شدیدتر شده و دوباره به پزشک اطلاع دادم، اما دوباره پزشک توجهی نکرد پس از اصرار من، برای محمد طه سونوگرافی تجویز کرد.
مادر کودک می‎گوید: به پزشک اعلام کردم که اگر قصد بستری پسرم را دارید، وی را به بیمارستان خصوصی منتقل کنم، پزشک شدیدترین برخوردها را با من کرده و گفت: «مگر اینجا بیمارستان نیست؟»، من یک زن تنها بودم و در مقابل واکنش پزشک سکوت کردم.
وی اضافه می‎کند: تا ساعت ۶ صبح به من گفتند که منتظر هستیم استادمان بیاید و نظر دهد، اما پسرم حتی جان خود را از دست داد و من این استاد را ندیدم!
این مادر ادامه می‎دهد: پس از اینکه سر و صدا کردم، پسرم را به سی. پی. یو انتقال دادند، منتظر نظر دهی یکی از پزشکان برای جراحی پسرم بودند، اما پزشک مورد نظر نیامد، مرا به زور از سی. پی. یو بیرون کردند و در نهایت جسم بی جان پسرم را تحویلم دادند.
وی می‎‏افزاید: در این چند ساعت بدون تشخیص و حتی بدون معاینه پزشک اصلی، به پسرم سرم و دارو تزریق کرده بودند به گونه‎ای که قند پسرم به بیش از ۴۰۰ رسید.
مادر محمد طه می‎گوید: دلیل مرگ پسرم را نامشخص نوشته‎اند، اعتراض که کردم گفتند؛ اینجا بیمارستان آموزشی- درمانی است در حالی که به من اجازه ندادند که پسرم را به بیمارستان دیگری منتقل کنم.
پدر می‎گوید: پس از مرگ پسرم، پرونده وی را از طریق سایر پزشکان بررسی کردیم، مشخص شده که محمد طه دچار انسداد روده بوده است.
وی اضافه می‎کند: فقط با یک عمل جراحی ساده پسرم سلامتی خود را به دست می‌‏آورد.
پدر می‎گوید: پس از این اتفاق به مسؤولان بیمارستان که مراجعه کردیم هیچ یک پاسخ قانع کننده‎ای ندادند، حتی نام پزشکی که در بیمارستان حضور داشته را نمی‎دانیم.
وی با اعتراض به این وضعیت اذعان می‎کند: به دلیل عدم حضور پزشک بر بالین فرزندم، پسرم جان خود را از دست داده است، چرا پزشک برای معاینه فرزندم حاضر نشده است؟
در این راستا معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان اظهار کرد: پزشکان بیمارستان آیت‌الله موسوی زنجان به مادر کودک فوت شده اعلام کرده‌اند که باید فرزندشان بستری شود اما ظاهرا تمایلی برای بستری فرزند خود نشان نداده‌اند.
محمدرضا جمشیدی با بیان اینکه محمد طه حدود ساعت ۱۱ ظهر فوت کرده است، افزود: در این زمینه درخواست “اتوکسی” شده تا علت مرگ را بدانیم و این موضوع در حال بررسی است.
وی یادآور شد: نمونه‌های بافتی کودک فوت شده برای بررسی بیشتر به تهران ارسال شده است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان در زمینه ادعای خانواده کودک در زمینه عدم معاینه هم گفت: حداقل سه گروه پزشکی کودک را معاینه کرده بودند که دو نفر آنها فوق تخصص بودند.
برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

1 thought on “جزئیات مرگ کودک خردسال زنجانی در بیمارستان آیت الله موسوی + فیلم”

  1. خیلی ممنون که این قدر با آب و تاب مردم رو نسبت به جامعه ی پزشکی بی اعتماد میکنید و به راحتی خبر مفصلی راجع به یک مورد گزارش پزشکی منتشر میکنید در حالی که حتی قادر نیستید ساده ترین لغات بیمارستانی رو توی گزارشتون به درستی به کار ببرید:
    سی.پی.یو یک قطعه ی الکترونیکیه و «پی.آی.سی.یو» محل مراقبت های ویژه ی اطفال
    به نمونه برداری بافتی بعد از مرگ هم «اتوپسی» گفته میشه نه اتوکسی!!!
    حداقل پایه ای ترین مواردو واسه انتشار خبرتون صحیح بنویسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close