جزییات عجیب از دیدار خاتمی با پادشاه عربستان+ تصویر

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=4836

جواد کریمی قدوسی از نمایندگان مجلس طی توییتی مدعی شده است: محمد خاتمی یکی از یکی از مهره های برجسته فتنه ۸۸ در آن ایام جهت جلی حمایت سعودی برای نامزدی میرحسین موسوی به ریاض می رود و با ملک عبدالله دیدار می کند. در آن جلسه عبدالله خطاب به خاتمی می گوید: چرا ایران در منطقه و کشورهای عربی فعال است، میخواهید دستور بدهم ایران را روی سرتان خراب کنند؟ و خاتمی در پاسخ می گوید: اعلی حضرتا، در صورت رای آوردن ما، از هرکجا که امر بفرمایید خارج می شویم…

*راز علاقه پادشاه سابق عربستان به خاتمی چیست؟
این در حالیست که پیش از این معاون عربی آفریقایی وزیر خارجه در دولت اصلاحات طی گفتگوی از علاقه قابل تامل پادشاه سابق عربستان به خاتمی پرده برداری کرده بود.

محمد صدر مشاور وزیر امور خارجه در سال ۹۳ طی گفتگوی با یکی از رسانه های حامی دولت گفته بود: بهترین رابطه میان تهران و ریاض در زمان دولت اصلاحات شکل گرفت.

این دیپلمات برجسته در وزارت خارجه افزود: من در آن زمان بارها به عربستان سفر کردم چه در زمان فهد و چه در زمان ملک عبدالله، و پیام‌های سید محمد خاتمی را به آنها رساندم. رابطه خوب و بسیار دوستانه‌ای بود.

وی با اشاره به رابطه خوب ملک عبدالله و سید محمد خاتمی، گفت: پادشاه عربستان علاقه فراوانی به آقای خاتمی داشت. بارها ملک عبدالله به من گفت که خاتمی را برای حج به عربستان بیاور. عبدالله گفت اگر این سفر انجام شود من تمام کارهای خود را رها خواهم کرد و همراه خاتمی، لباس احرام خواهم پوشید و اعمال حج را انجام خواهم داد.

مشاور وزیر خارجه خاطر نشان کرد: این موضوع محقق نشد اما سید محمد خاتمی چند سفر کاری موفق به عربستان داشت.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close