جلسات شورای شهر زنجان رسمیت ندارد/دعوت از نخستین عضو علی البدل

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=13823


رضا عسگری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه برای رسمیت پیدا کردن جلسات شورای اسلامی شهر زنجان، حداقل باید دو سوم اعضا در این جلسات حضور داشته باشند، افزود: با توجه به اینکه دو سوم اعضای شورا ۶ نفر بوده و هم‌اینک امکان حضور فقط ۵ نفر از اعضای شورا در جلسات وجود دارد، به همین خاطر جلسات این شورا در زنجان رسمیت ندارد.

وی با یادآوری اینکه طبق قانون، زمانی صحبت از حضور عضو علی‌البدل به وجود می‌آید که عضوی از شورا به مدت دو ماه از حضور در جلسات شورا به هر دلیلی سرباز زند، ادامه داد: برای اینکه بتوان به جلسات شورای اسلامی شهر زنجان رسمیت بخشید، هفته آینده یکی از اعضای علی‌البدل را به این شورا معرفی خواهیم کرد.

عسگری با بیان اینکه اولین عضو علی‌البدل در جلسه شورای اسلامی شهر زنجان طی هفته آینده حضور پیدا می‌کند، تصریح کرد: این موضوع در خصوص سایر اعضای شورای اسلامی نیز صادق بوده و در صورت حضور نیافتن در جلسات این شورا به مدت دو ماه، اعضای بعدی علی‌البدل جایگزین خواهند شد.

فرماندار شهرستان زنجان با بیان اینکه در خصوص انتخاب جانشین برای سه نفر دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر زنجان، اظهار کرد: در این خصوص دو راه پیش رو داریم. اول اینکه منتظر بمانیم تا مهلت غیبت دو ماهه این اعضا به اتمام برسد و دوم اینکه دستگاه قضایی در این خصوص تعیین تکلیف کند.

طی ماه‌های اخیر چهار نفر از اعضای شورای شهر زنجان به همراه شهردار زنجان و معاونین و برخی شهرداران مناطق شهر زنجان احضار و بازداشت شدند.

کد خبر ۴۸۶۱۹۱۲

این مطلب در مهر منتشر شده و انتشار آن در زنجان سحر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیست.
برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close